Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Myśliwiec

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

O Myśliwiec

  • Urodziny 18.11.1990

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Lwówek Śląski
  • Kod pocztowy
    59-600
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Myśliwiec's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dzięki wielkie za pomoc. To teraz pytanie czy ocieplać bez membrany i ryzykowac, czy po prostu na podłodze rozłożę wełnę, żeby ciepło nie uciekało wyżej. Kolega wyżej zaproponował te płyty aluthermo. Ma to jakiś sens w moim przypadku ?
  2. Tak. Strop jest ocieplony. Właśnie myślałem nad tym, żeby rozwinąć jakaś folie na podłodze w poddaszu (żeby wełna się nie zabrudziła), i na to właśnie rozłożyć wełnę na całej powierzchni poddasza. Potem gdy bede wymieniał poszycie dachowe, to wełna pójdzie między krokwie. Ma to sens ? Na marginesie dach był przekładany 10 lat temu, jest w 100% szczelny. Jeszcze jest opcja tej membrany między krokwiami, ale nie wiem czy to ma sens teraz. Lepiej chyba poczekać do remontu dachu.
  3. Po dokładnych oględzinach stwierdzam, że lokator kiedyś był, ale w chwili obecnej brak. Dodam, że belki były konserwowane też jakimś preparatem owadobójczym. Tak na marginesie to krokwie są z 1890 roku, solidne poniemieckie, jeszcze mają w sobie pełno żywicy. Dla pewności najlepiej będzie zaprosić dekarza na oględziny. Temat ocieplenia póki co dalej w toku, bo wydawanie kasy na 30cm wełny pod stare dachówki chyba nie jest dobrym pomysłem. Więc wolę przez 5 lat wydawac więcej na opał. Tym bardziej, że użytkować będę na razie parter, a poddasze to jeszcze daleka droga. Dziękuję wszystkim za pomoc, jeśli ktoś ma jeszcze jakies sugestie to chętnie przeczytam. Pozdrawiam !
  4. Rozważam docieplenie poddasza teraz, tylko właśnie nie wiem czy jest sens, za kilka lat i tak muszę wymienić poszycie dachu. Więc póki co jestem w kropce. A czy układanie membrany między krokwiami jest skuteczne ? A o lokatorów to masz na myśli korniki tak ? Wiem, że kilka lat temu były krokwie konserwowane drewnosolem lub czymś podobnym, idąc dalej to jak stwierdzic, że kornik dalej został ?
  5. Witam. Zamierzam ocieplić u sobie poddasze, które w przyszłości będzie użytkowe, ale na kilka najbliższych lat nie mam zamiaru, lecz chciałem ocieplić poddasze ze względu na to,że ciepło z parteru, które będę ogrzewał, nie chciałbym aby przenikało wyżej. Chciałem nadmienić,że strop odzielający parter z poddaszem mam ocieplony. Problem w tym, że dom jest poniemiecki, dachówka została przekładana 10 lat temu na porządnej zaprawie, dachówki są całe, w dobrym stanie i dach jest szczelny, problem tkwi w braku jakiejkolwiek membrany. Po prostu na łaty od razu została położona dachówka. Ktoś ma pomysł jak to ocieplić ? Dach zamierzam wymienić dopiero za kilka lat, wiec pytanie sie nasuwa czy jest sens teraz ocieplać poddasze ? Może lepiej przez 4-5 lat płacić więcej za opał i dopiero porządnie docieplić strych przy wymianie dachu ? Dodam, że do wymiany dachu i tak nie zamierzam korzystac z poddasza. Po prostu pomyślałem, że gdy ocieplę już to poddasze, to zachowam więcej ciepła na parterze. Ktoś ma jakiś pomysł ? Pozdrawiam !. W załączniku jest zdjęcie jak to wygląda.
  6. Zdecydowałem się zaadaptować garaż obok domu i tam postawić komin przy szczycie i zamontować piec. Rury preizolowane jak najbardziej, raczej zakupię te rury. Dla wyjaśnienia, komin po prostu budowany był od parteru a nie od piwnicy, dawno temu Niemiec ogrzewał dom jedynie piecami kaflowymi.
  7. Witam ! Temat bardzo mocno odkopany, ale nie widzę sensu zakładania go ponownie. Problem jest ten sam, a mianowicie komin jest postawiony od parteru a nie od piwnicy. Dom ma 150lat, poniemiecki, mur z cegły pruskiej. Nie mam możliwości postawienia więc kotłowni w piwnicy w grę wchodzi budowa komina obok w budynku gospodarczym i pociągniecie rur pod ziemią. Odległość planowanej kotłowni do domu ok. 7m. Termodernizacja w trakcie, póki co ocieplilem poddasze użytkowe wełna 25cm. Mury o grubości 60cm z pełnej cegły pruskiej wypalanej, póki co nie wiem czy będę ocieplać. Nie ukrywam, że ten komin ktory nie dochodzi do piwnicy stanowi duży problem, bo planowałem piec na ekogroszek u siebie. Nie pytajcie mnie o gaz, bo nie mam możliwości przyłącza (wieś). Jakieś alternatywne źródła ogrzania domu ? Słyszałem, że przy mrozach pompy ciepła są słabo wydajne. Ktoś ma jakieś pomysły ?
  8. Liczyłem na jakąś inną alternatywę. A dobudowanie kotlowni obok domu to będzie jakieś rozwiązanie ?
  9. Jak przebudować ? Trochę źle napisałem wcześniej, gdyż tylko połowa domu jest podpiwniczona. I akurat tam gdzie jest salon i ten komin to poniżej nie ma żadnej piwnicy. Tylko kominek z płaszczem wodnym w głównym salonie też nie jest chyba najlepszym pomysłem.
  10. Witam ! Aktualnie jestem w trakcie remontu poniemieckiego domu, poki co będę mieszkał na samym dole (100m2), natomiast w przyszłości zagospodaruję I piętro, lecz póki co sam dół. Mam problem z wyborem ogrzewania w domu, ponieważ nie mogę zamontować normalnego kotła CO jak w większości domów mają ludzie... Problem tkwi w tym iż sam komin jest potężny, to co najgorsze, nie schodzi on do piwnicy, lecz początek komina zaczyna się od parteru, gdzie chciałem zrobić salon. I teraz jest problem, bo przecież nie będę zakładać kotła w miejscu gdzie ma być salon a sam komin stoi w samym środku domu. I jedyne co przyszło mi na myśl to kominek z płaszczem wodnym, po prostu stałbym w salonie, bo innego wyjścia nie ma. Ogrzewanie gazowe również odpada, bo w mojej wsi po prostu nie ma przyłącza gazowego Pozdrawiam i czekam na wasze porady co zrobić z tym fantem, gdyż to spory problem gdy komin nie zaczyna się od piwnicy tylko od parteru. Macie jakieś pomysły ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...