Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

janman

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

janman's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. To chyba kwestia tego, że nigdy nie murowałem na zaprawę cienkowarstwową. Może faktycznie warto by było się nad tym zastanowić. No właśnie wygląda na to, że projektant tego nie przewidział Dzięki za odpowiedź.
  2. Jako, że ściana zostanie postawiona na zaprawie tradycyjnej doliczyłem 5 cm na zaprawę. Na 90 cm od wykończonej podłogi ma się zaczynać otwór na okno. Z tym, że wykończona podłoga jest do wysokości pierwszej warstwy pustaków (25 cm) w związku z czym i tak pozostaje 90 cm do wymurowania. Dziękuję za pomoc, chyba faktycznie domuruje do pełnego pustaka, będzie mniej problemów. Skąd te domysły? Tak jak napisałem wyżej jest to wysokość od wykończonej podłogi, która kończy się na warstwie pierwszego pustaka (25 cm). Chodziło mi o kwestie docinania porothermu z wysokości bo nigdy nie widziałem takiego czegoś w praktyce. Dziękuję za odpowiedz. Miałem wątpliwości co do tego czy 10 cm warstwa porothermu się nie będzie łatwo kruszyć.
  3. Witajcie, Aktualnie buduje dom systemem gospodarczym, którego ściany wykonane będą z porothermu 25 wszystko na zaprawie tradycyjnej. I tu pojawia się mój problem - parapet ma być na wysokości 90 cm, czyli 3 warstwy porothermu i zostaje 10 cm, które trzeba czymś wypełnić. Czy w takim wypadku należy ciąć porotherm z wysokości, czy może uzupełnić braki cegłą? Na budowach, które widziałem zawsze parapet wypadał na równych wysokościach 3 lub 4 warstw, a w tym przypadku nie wiem co zrobić. Liczę na pomoc Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...