Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

BuKa91

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

O BuKa91

  • Urodziny 17.08.1991

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Chorzów
  • Kod pocztowy
    41-705
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

BuKa91's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Wracam do tematu by wykazać oszczędność. Właśnie otrzymałem odczyt licznika i nie wiem jak bardzo to może być miarodajne jeśli chodzi o używanie pompy ciepła zamiast tradycyjnego bojlera, ale mam w mieszkaniu wszystko na prąd, tj ogrzewanie, płyta+piekarnik i właśnie ta pompa ciepła do wody. Płaciłem zawsze co miesiąc za prąd 300zł co rocznie daje 3600zł, po odczycie mam do zwrotu 977zł.
  2. W skrócie: - mniejsza jednostka nie będzie wstanie schłodzić pomieszczenia, - w jedn. wew. możesz wysterować moc wentylatora lecz raczej nie zmienisz temp jej nawiewu po prostu szybciej się wyłączy lub zmniejszy prędkość pracy przy osiągnięciu zadanej temp - jednostkę zew. dobiera się do wew. a nie do tego jakie wyliczyłeś zapotrzebowanie, Tak jak wspominałem najlepiej niech instalator dobierze konkretne jednostki, może z samego doświadczenia zaproponuje jakieś sensowne rozwiązanie
  3. Proponuje skontaktować się z jaką firmą montującą klimę oni dobiorą konkretne urządzenia. Sam nie kupisz bo nie pozwala na to ustawa f-gazowa, albo kupisz wydmuszki które i tak trzeba nabić gazem, a na to trzeba mieć uprawnienia.
  4. BuKa91

    Do czego to?

    Widać akurat jakieś obejmy na tej wysokości więc pewnie pion jest do tego przytwierdzony jak pisze stezu
  5. Witam Potrzebuje pomoc w temacie wyrównania wylewki. Połączyłem w mieszkaniu przedpokój i kuchnię i potrzebuje teraz wyrównać podłogę. W przedpokoju jest w miarę równo lecz w kuchni im dalej od przedpokoju to robi się różnica do 3cm. Pytanie czy jest dobrym rozwiązaniem użyć Weber floor 1000 do wylania różnicy powyżej 10mm a później na całość wylać samopoziom SMS30? Pytanie czy mogę za dzień dwa już lać samopoziom czy muszę tez czekać aż całkiem wyschnie wylewka i znów gruntować?
  6. Wydaje mi się że możesz mieć za mało ciepłej wody dla 4 osób jeśli będzie chodzić sama pompa, przy połączeniu z grzałką już prędzej powinno wystarczyć. Będziesz mieć oszczędność przy grzaniu do 53 stopni, a grzałka dogrzeje resztę. Przy tylu osobach zużycie wody jest znaczne więc powinieneś sumarycznie zaoszczędzić
  7. Dobry pomysł z przełączeniem na funkcję z grzałką bo faktycznie teraz prawie w ogóle nie czuć wychłodzenia i jeszcze jest więcej ciepłej wody, której zimą jest większe zużycie niż latem kiedy 53 stopnie wystarczają. W tym momencie gdy pracuje pompa w łazience są 22 stopnie. Łazienka nie jest zbyt duża i jest grzejnik więc dużych strat też nie ma biorąc jeszcze pod uwagę, że grzałka więcej grzeje aniżeli pompa.
  8. Nie dawno przełączyłem na funkcję pompa+grzałka i wychłodzenie jest znacznie mniejsze i wręcz nie odczuwalne bo pompa włącza się tylko jak temperatura wody spadnie poniżej 50°. RobertOn zgadzam się z Tobą co do kosztów dogrzania łazienki, też jakoś nie zauważam zwiększonych kosztów grzania niż zawsze, a wychłodzenie o którym mowa jest dosyć symboliczne, wcale nie jest tak że mam w łazience 15°
  9. Faktycznie nie do końca zrozumiałem zasadę COP ale już czaję i dzięki za wyjaśnienia. Zasadność używania PC zimą przy pobieraniu energii z pomieszczenia nie ma sensu i warto przełączyć się na samą grzałkę. Co do realnych kosztów i montażu podliczników czy innych urządzeń mierzących pobierany prąd to bez urazy ale nie chce mi się w to bawić by coś udowodnić. Wydaję mi się że latem swoje jestem w stanie zaoszczędzić, a w sezonie grzewczym działam jak zawsze na grzałce
  10. Wodę grzeje "do pełna". Temperatura czasem spada do 40 stopni i wtedy grzeje do temperatury maksymalnej na pompie czyli koło 53 stopnie. Temperatura owszem spada, ale jak wspomniałem parę razy otworzysz drzwi do łazienki i ta temperatura się wyrównuje. Nie jestem jakiś doktorant co do dostarczania energii i opłacalności, ale dalej sadze że ogrzewając wodę pompą ciepła przy włączonym ogrzewaniu jest większa oszczędność niż przy pracy podgrzewaczy na grzałce, po to chyba są współczynniki COP podawane by takową opłacalność określić.
  11. 1. Nie wiem czy średnio wyjdzie to samo co przy podgrzewaczu za 500zł gdyż latem jest duża oszczędność, a zimą od biedy może pracować na samej grzałce jak najzwyklejszy bojler. Latem zaoszczędzamy to co inwestujemy kupując to urządzenie, przez co z czasem się zwraca koszt zakupu, a później już tylko oszczędność. 2. Nie to miałem na myśli, ale niektórzy wspominali o hałasie to dodałem swoje 3 grosze jak jak to widzę.
  12. Przy pierwszych chłodniejszych dniach w łazience już delikatnie hula ogrzewanie i czuć małe ochłodzenie podczas pracy urządzenia, ale gdy przestaje pracować temperatura dosyć szybko wraca do normy. Co do opłacalności jej pracy to wydaje mi się że chyba faktycznie można będzie coś na ten temat powiedzieć po sezonie. Zawsze można wyłączyć pompę i działać będzie jak zwykły podgrzewacz.
  13. Ciekawi mnie ten koszt o którym piszesz. W teorii to co zaoszczędziłem poza sezonem grzewczym mogę wydać w sezonie. Mam akurat w łazience ogrzewanie tylko na prąd więc w teorii 1kw prądu to 1kw energii cieplnej, lecz jak to może się mieć do pompy ciepła która ma jakiś współczynnik COP czyli zużywa mniej prądu do podgrzania wody niż tradycyjna grzałka, lecz nie grzeje 24h tylko jakiś czas i ile wtedy może przysłowiowo wyciągnąć w ogrzewania. Tego jestem ciekaw i wydaje mi się, że dopiero po zakończonym sezonie grzewczym będzie można dokładnie podać jakieś dane na ten temat. Co do wspomnianego też hałasu z pompy, to powiem że mam zainstalowany w łazience wentylator i pompa wydaje taki sam hałas jak wentylator, a może nawet mniejszy.
  14. RobertOn tu masz rację chociaż nie wiem jak rozpatrzy to serwis podczas gwarancji, czy nie będą wymagać udokumentowanych przez autoryzowany serwis przeglądów czyli właśnie tego czyszczenia. Co do odprowadzania skroplin to super rozwiązaniem jak dla mnie jest dodatkowy zakup zbiornika na skropliny, idealnie wpasowuje się do podgrzewacza, nawet nie widać że jest to coś dodatkowego, a nie trzeba ciągnąc żadnych wężyków. Średnio raz na tydzień wystarczy opróżnić zbiornik
  15. Kaizen, owszem punkt ten o tym mówi, lecz nie do końca zostało sprecyzowane w karcie gwarancyjnej ani w instrukcji o co chodzi, jedynie wzmianka jest o czyszczeniu parownika o czym wspomina fachman19. Musiałbym zaczerpnąć informacji jak ma się czyszczenie parownika gdyż według mnie nie ingeruje to w samo urządzenie i nie powinno narażać na utratę gwarancji ale tu mogę się mylić. Więcej wymogów konserwacyjnych w karcie jak i w instrukcji nie znalazłem. Funkcja antylegionella o czym wspomina Robert On owszem działa na co nie zwracałem uwagi lecz po urlopie zauważyłem, że woda w kranie jest znacznie cieplejsza i dochodziła do temperatury koło 60 stopni mimo włączonej funkcji pompy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...