Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sko87

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

O sko87

  • Urodziny 10.06.1987

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    elektryka :)

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Poznań
  • Kod pocztowy
    61-649
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

sko87's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. sko87

    Panasonic Aquarea

    Panowie, od końca grudnia śmiga już u mnie pięknie pompka W styczniu zużycie ok 600kWh, w lutym do chwili obecnej 240kWh. Sądzę, że nie jest najgorzej. Mam natomiast duży problem z internetem - mianowicie mam adapter, by móc działać sobie przez tel itp, ale łącząc się zdalnie z pompą nie ma żadnej historii zużycia, często gęsto w ogóle nie idzie się z nią połączyć. Adapter był podłączony przez WIFI, teraz jest po kablu. Internet mam z LTE, ale prędkość ok 40MB, więc całkiem dobrze. Adapter był już raz wymieniony, ale bez zmian. Panasonic twierdzi, że to wina łącza. Ma ktoś jakiś pomysł? Jak to sprawdzić? Może router ma jakąś zaporę, którą trzeba wyłączyć??? Ktoś coś podsunie??
  2. Pytanie mam - tynk cementowo wapienny trzeba troszkę przejechać papierem ściernym przed nałożeniem gruntu - podpowie ktoś jaki papier będzie najlepszy i czym najlepiej to zrobić, żeby nic nie zepsuć?
  3. Moi Drodzy, mam pytanie Może wydać Wam się głupie, ale nigdy nie bawiłam się w żadne dofinansowania, a dodzwonić się do mojego WIOŚiGW próbuję od tygodnia bezskutecznie :/ Co dokładnie oznacza kwota kwalifikowana? To cena pompy powietrznej wraz z całym montażem? Jak dokładnie musi to zostać opisane na FV? Z góry dzięki za pomoc
  4. sko87

    Panasonic Aquarea

    Panowie, pomocy!!! Muszę już powoli zamawiać zasobnik CWU. Podpowiedzcie proszę jaką firmę wybrać i najlepiej jaki model? Wiem, że do pompy powinien być taki, który ma możliwie długą wężownicę... Zasobnik ma mieć 200l. Pompa PANASONIC AQUARERA HP 7kw
  5. sko87

    Panasonic Aquarea

    Panowie, Zdecydowałam się na montaż Panasonica Aquarera HP 7kw, moje pytanie brzmi - czy w każdym pokoju powinnam również zamontować sterownik do ustawiania temp? Czy np mogę to zrobić w pomieszczeniach, w których ewentualnie chciałabym móc ja regulować (np. w pralni, garderobie, skrytce kuchennej temp. będzie rzadko regulowana, więc mogę to chyba zrobić raz z poziomu rozdzielacza?) Jak to wygląda od strony technicznej, jaki sterownik wybrać? Podłogówkę robię firmy TECE, myślę, że to dobry wybór? Jeszcze jedno - jak wygląda serwis pompy? Jest tam przecież czynnik chłodzący, który powinien być sprawdzany/uzupełniany? Jak to u Was wygląda?
  6. sko87

    Panasonic Aquarea

    Ok, dzięki za wytłumaczenie A która jest lepsza? Pewnie T-CAP?
  7. sko87

    Panasonic Aquarea

    Panowie, Czym się różni pompa Panasonic 7kw high performance spilt generacja H od pompy T-CAP?
  8. Panowie, Dostałam właśnie ofertę na: Montaż systemu rekuperacji z Centralą 400V ThesslaGreen - 16,500zł. Ma to działać w małym, parterowym domku - ok 100m2. Czy cena jest ok i czy sprzęt również będzie pasował do mojego domku? Chodzi mi o moc itd.
  9. Oj Panowie się czepiają, okna są firmy PETECKI na profilach VEKA. Teraz lepiej? Wg Was to kiepskie okna? Co do rezygnacji z gościa, to okna już zamówione, więc zostaje mi tylko porządne przypilnowanie wykonania prac...
  10. Okna są VEKI - 3 szyby, 5 komór. Myślę, że dobre okna. Gościu jest albo leniwy, albo nie przyjmuje nowości....
  11. Panowie, ratujcie. Za miesiąc zakładają mi okna. Wstępnie byłam umówiona z wykonawcą na ciepły montaż "jednostronny". Tzn taśma (firmy VBH - zna ktoś?) miała być naklejona tylko od strony zewnętrznej. Zaczynam się mocno zastanawiać nad rekuperacją i powiedziałam mu, że w tym wypadku chyba lepiej zrobić taśmy z dwóch stron. Pierwsza odp.: "Czy będzie czy nie rekuperacja, nie ma sensu wyklejać taśma od środka. Taśma jest paroprzepuszczalna i nie ma sensu 2 razy tego robic. Oprócz tego - jezeli ciepły montaz od środka, to musi byc wytynkowany otwór okienny kazdy - prosze odpuścić temat! Nasz montaz zwykły plus ciepły bedzie idealny i taki jaki powinien być, nic więcej za żadne pieniądze nie potrzeba dokładać!" Potem napisałam mu, że przecież wewn taśma jest paroszczelna, a zewn. paroprzepuszczalna, że do rekuperacji lepiej mieć idealnie szczelny dom. Potem gościu napisał, że ok, podał cenę, a po chwili dostałam jeszcze jedną wiadomość: "Aby zakończyć dyskusje wysyłam do analizy i przemyślenia, fakty a nie marketing: taśmy do ciepłego montażu zewnętrzne i wewnętrzne to te same taśmy, są zarazem paro przepuszczalne i paro szczelne, zależny to od ich kierunku naklejenia na okno i mur. taśmy do ciepłego montażu nie poprawiają szczelności okna tylko zabezpieczają piankę przed wodą z zewnątrz lub wewnątrz. - taśmy montowane od zewnętrze są: paro przepuszczalne na zewnątrz budynku (czyli woda wychodzi z budynku na zewnątrz) i paro szczelne od zewnątrz (woda nie wchodzi do budynku z zewnątrz) i są szczególnie zalecane przy roletach integro i mają sens. - taśmy montowane od wewnątrz są odwrotne paro przepuszczalne do budynku i paro szczelne od wewnątrz budynku (taśma wew. ma zabezpieczać piankę montażową przed wilgocią z wnętrza budynku) 1. z tym, że jak jest rekuperator to wewnątrz budynku nie ma wilgoci - więc nie ma sensu montować tej taśmy. 2. stosując taśmy wewnętrzne nie można zastosować do wykończenia połączenia okno-tynk: wewnętrzny listw przy okiennych, co będzie powodowało tworzenie się pęknięć w tynku wewnętrznym na krawędzi okno-tynk https://simteq.pl/do/item/043728/Listwa-przyokienna-bez-siatki-kolor-bialy-L-2500-m 3.poza tym stosując wew. taśmy konieczne jest zastosowanie mniejszej ilości pianki, co ostatecznie skutkuje gorszą izolacyjności okna." Co o tym wszystkim myślicie? Firma ta jest polecana przez kilku moich znajomych, robią ładnie i dokładnie. Co o tym myśleć? Czy naprawdę upierać się na dwie taśmy??
  12. A i powiedzcie mi jeszcze proszę - jakie tynki robić wewnątrz - pomału zaczynam szukać ekipy... Hydraulik (z którym wstępnie rozmawiałam) powiedział mi, że przed robieniem instalacji hydraulicznej muszą być tanki - jak on rozłoży podłogówkę to tynkarze nie będą przecież po niech chodzić. Żeby zrobić tynki, to muszę mieć już okna, a te będą w połowie sierpnia. Wychodzi na to, że do tego czasu tylko elektryk może zrobić instalacje i zostaje nam czekanie... ???
  13. Myjk, o jaki projekt Ci chodzi? domu?? Mój dom już stoi, w poniedziałek zaczynają kłaść dachówkę, więc nie rozumiem?? Okna również już zamówione. Cały czas waham się odnośnie ogrzewania i dlatego Was męczę A, że jestem kobietą, to więkoszść fachowców próbuje wcisnąć mi kit :/ Powiedz mi lepiej - do kogo się zgłosić, żeby policzyli mi to OZC? Bo charakterystyka energetyczna budynku, którą mam w projekcie, to pewnie nie to samo??
  14. Witam, Mam do Was pytanie - będę instalować oczyszczalnię BIOPURA 4. Do tego gościu, który będzie ją montował zaproponował zrobienie dwóch dodatkowych zbiorników obok - jeden to przepompownia (tam trafia woda prosto z oczyszczalni) a drugi zbiornik to taka chyba plastikowa studnia. Trafia tam woda z przepomnpowni i stamtąd trafia do gleby. Mam wysoki stan wód gruntowych i stąd taka propozycja instalatora. Ogólnie za całość zapłacę 10tys. (oczyszczalnia załatwiona za 4.400:) Co myślicie, trzyma się to kupy??
×
×
  • Dodaj nową pozycję...