
SylwesterB
Użytkownicy-
Liczba zawartości
11 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez SylwesterB
-
Witam, Zamierzam za jakiś czas ogrodzić dom, chciałbym żeby ogrodzenie było estetyczne, w miarę tanie oraz odgradzało od (coraz bardziej) ruchliwej drogi z boku domu. Oczywiście jedną z najtańszych opcji jest panel ogrodzeniowy na podmurówce prefabrykowanej, ale nie wygląda pięknie, ochrona od dźwięku, nawet za barierą z krzewów jest słaba. Zastanawiałem się czy nie zlecić wykonania podmurówki oraz solidnych słupków firmie, a następnie samemu nie dołożyć do tego odpowiednio zakonserwowanych desek w poziomie z pewnymi odstępami (patrz załącznik, tylko tam są chyba kompozytowe). Mam dostęp do desek z tartaku z nowoczesną suszarnią, dałbym deskę 25 lub nawet 32, słupki pewnie 80x80 solidniejsze, odstępy raczej max. 200 cm, do tego ceowniki do słupków pod kolor. Tylko pytanie czy to ma sens? Czy takie słupki utrzymają napór wiatru, ciężar desek?
-
Super, dzięki. Płyta jest ze spadkiem. Styro chciałem dać 10cm, ale i nad tym się waham jak mi wyszło ponad 40cm wszystkiego, nie będzie to piękne. Myślałem właśnie o barierkach, do ściany przez styro jakoś przymocują, do cienkiej płyty będzie trudniej tak na ślepo wiercić. Te profile zamocować do czoła płyty betonowej? Bo chyba nie do wylewki, nie utrzyma? A jak z rozstawem, wykonawca musi się potem dostosować? Ten PCI Fast wygląda ciekawie, ktoś to stosował? Jak to wygląda cenowo?
- 3 odpowiedzi
-
Witam, Szukam informacji odnośnie prawidłowego ocieplenia oraz izolacji balkonu (3x1m), wylanego jako część płyty stropu, brak łączników izolacyjnych. Rozumiem że płytę balkonową należy ocieplić styropianem z każdej strony, uzyskując ciągłość ocieplenia ze ścianą. Jaka grubość może być uznana za "rozsądną", czy 10cm góra/dół, oraz 5cm z czoła byłoby wystarczające? Z drugiej strony od płyty do krawędzi ramy okiennej mam 17cm, co ogranicza pole manewru: 10cm styro + 4cm wylewki + 2 cm płytki + izolacje, lub 6cm XPS + 4cm wylewki + 4cm legar + 2cm deska kompozytowa + izolacje Czy to ma sens? Gdzieś przeczytałem że balkon powinien być 2-3cm niżej niż podłoga w pomieszczeniu, ale nie wiem z jakiego powodu.
- 3 odpowiedzi
-
Próbowałem je porównać: https://www.vaillant.pl/foldery-urz-dze/rekuperacja-3/folder-recovair-var-150-260-360-201709-1076567.pdf http://thesslagreen.com/wp-content/uploads/Katalog_AirPackHome.pdf Vaillant recoVair 360/4E vs Thessla Green AirPack Home 400V 1. Ciśnienie dla 360m3/h: 200Pa vs 200Pa 2. Odzysk: 87% vs 90/max 95%? 3. Wymiennik: Entalpiczny vs ? (Recair) 4. Odzysk wilgoci Tak vs ? 5. Bypass: Tak vs Tak 6. Filtry: G4+F7/F9 vs M5 7. Moc max (bez grzałki): 342W vs 217W 8. Głośność przy max wydajności: ? vs 54/58dB 9. Masa: 42 vs 65kg 10. Średnica przyłączy 200 vs 200mm 11. Wentylatory: O niskim zużyciu energii elektrycznej?? vs Odśrodkowe z silnikami prądu stałego EC (ebmpapst) Z różnic które da się zauważyć to lepsze filtry reku Vaillanta, ale niższa maks. moc oraz dużo większa masa reku Thessli (czym może być spowodowana aż taka różnica?). Natomiast nie mogę się doszukać czy Thessla posiada odzysk wilgoci oraz jak głośny jest reku Vaillanta. Thessla posiada również dużo więcej informacji w katalogu.
-
Witam, Stoję przed takim wyborem do domu 150m2. Znalazłem masę (raczej pozytywnych) opinii na temat Thessli, mało i to głównie mieszanych na temat reku Vaillanta. Jedyne dlaczego go rozważam, to fajny rabat na piec+reku Vaillanta, no i wspólne sterowanie. Ale czy warto?
-
Witam, Prosiłbym o pomoc z wyborem pieca gazowego kondensacyjnego. Dom, 150m2 użytkowej, około 200m2 podłogówki, brak "normalnych" grzejników, 2 łazienki, wanna (głównie żona korzysta), prysznic. Dobrze ocieplony 30cm wełny, 20cm styropianu, rekuperacja. W gospodarstwie 3 osoby w tym dziecko. Rozważałem narazie piece Vaillanta: VC 146/5-5 + 120/150l zasobnik - czy 14kW wystarczy? Na plus stosunkowo niska moc minimalna: 3,2kW VC 206/5-5 + 150l zasobnik - cena podobna jak poprzedni, a dużo moc pozwoli szybciej podgrzać wodę - niestety moc minimalna 4,2kW VC 256/5-7 + 150l zasobnik - bardzo niska moc minimalna (1,9kW), podobno bardziej ekonomiczny, cena już dużo wyższa - ale w komplecie z reku od Vaillanta wyjdzie podobnie (tylko nie wiem czy chcę od nich reku) Co polecacie? A może nie warto przepłacać i kupić coś tańszego? Termet?
- 6 590 odpowiedzi
-
- 2011
- 25kw
-
(i 51 więcej)
Oznaczone tagami:
- 2011
- 25kw
- 26kw?
- abc instalacji
- aquaplus
- buderus
- cerapur
- de dietrich
- dedietrich
- dietrich
- duval
- ecotec
- gazowy
- gb072
- immergas
- immergas victrix
- instalacje
- isotwin
- jaki
- junkers
- junkers vaillant kondensacyjny kocioł gazowy
- kocioł
- kocioł jednofunkcyjny
- kondensacyjny??????
- kotła
- kotłowni
- kotły
- który
- mieszkania
- mmergas
- ogrzewacz
- ogrzewanie
- opinie
- oszczędniejszy?
- piec
- pilne.
- pomoc
- prośba
- przepływowy
- pytanie instalatorów kocioł junkers cerapur smart
- radson
- saunier
- termet
- vaillant
- victrix
- viessmann
- vitodens
- wody
- wolf
- wyborze
- wybrać
- wybrać?
- wycena
-
Zadałem sobie trud i przeczytałem ten dokument już wcześniej. Paragraf 17 mówi o całkowitym zakazie wprowadzenia ścieków do gleby na terenach aglomeracji w regionie wodnym Górnej Wisły, taka jest również interpretacja urzędników oraz prawników WKŚ. Pozostaje więc zbiornik bezodpływowy albo WSA...
-
Witam, Rozpoczynam budowę domu, jako że kanalizacja nie jest dostępna, miałem w planach instalację biologicznej przydomowej oczyszczalni ścieków. Niestety odkryłem że granice aglomeracji (Kraków) zmieniły się niedawno i moja działka znajduje się w jej granicach. Sądziłem że zmusi mnie to jedynie do zakupu droższej oczyszczalni bio-chem która spełnia wymagania ustawy (Dz.U z 2014 r. poz.1800) i to wszystko. Niestety odkryłem że istnieje rozporządzenie Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w sprawie warunków korzystania z wód regionu wodnego Górnej Wisły, obejmujące 5 województw, i jednym z punktów jest: § 17. Wprowadza się ograniczenia w korzystaniu z wód, polegające na zakazie: 2) wprowadzania do ziemi ścieków, z wyłączeniem wód opadowych i roztopowych, o których mowa w art. 9 ust. 1 pkt 14 lit. c ustawy Prawo wodne: b) na obszarze aglomeracji o których mowa w art. 43 ustawy Prawo wodne; Opublikowane: http://edziennik.malopolska.uw.gov.pl/WDU_K/2014/317/akt.pdf Z późniejszymi zmianami: http://edziennik.malopolska.uw.gov.pl/WDU_K/2017/6454/akt.pdf Czy to oznacza że w moim przypadku nie ma możliwości instalacji przydomowej oczyszczalni i pozostaje szambo?
-
Rozsączenie - pomoc w wyborze rozwiązania
SylwesterB odpowiedział SylwesterB → na topic → Woda i ścieki
Dzięki, tak chyba zrobię. Zastanawiam się tylko ile powierzchni potrzeba żeby rozsączyć oczyszczone ścieki? Chyba nie warto rozważać ZBS-4C? Ten jeden właz trochę mnie odstrasza.- 3 odpowiedzi
-
- pomoc
- rozsączenie
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam, Potrzebuję pomocy w wyborze ŚBR oraz sposobie rozsączenia. Grunt dobry, praktycznie sam piasek, ale poziom wód dosyć wysoki, 250cm. Ilość osób w gospodarstwie: 2+1, docelowo pewnie więcej. Zastanawiam się nad WH ZBS-6C, chociaż pewnie będzie niedociążona, z drugiej strony ma tryb zmniejszonej wydajności. W grę wchodzi również BioRock MONOBLOCK 2, ale chyba i tak nie uciekłbym od elektryki, pompa byłaby potrzebna to odprowadzenia/podwyższenia oczyszczonych ścieków. Zastanawiam się również jak rozsączyć oczyszczone ścieki, załączam poglądowy rysunek, północ u góry, strzałkami zaznaczyłem spadek terenu około 3-5%. Działka jest mała, 8ar. Myślałem o dwóch pakietach rozsączających 2x12m na północy działki lub 1x24m na wschodzie. W pierwszym przypadku cała ta woda spływałaby na dom, w dodatku byłby utrudniony dojazd wozu asenizacyjnego do oczyszczalni (brama jest w północno-zachodnim krańcu działki). Druga opcja to wąska 3m wschodnia granica i 24m rozsączenia, jednak nie wiem czy spadek terenu nie jest za duży i czy tak długie rozsączenie jest skuteczne. A może za bardzo kombinuję? Może wystarczy studnia chłonna?
- 3 odpowiedzi
-
- pomoc
- rozsączenie
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam, W przyszłym roku zamierzam rozpocząć budowę domu, niestety działka nie posiada dostępu do kanalizacji, wobec czego zdecydowałem się na POŚ (SBR , pewnie ZBS-6C). Niedługo zlecę wykonanie badań geotechnicznych, niestety wiem że w okolicy jest dosyć wysoki poziom wód gruntowych (1.5-2m), co implikuje budowę drenażu w nasypie. Nie ukrywam że jest mi to mocno nie na rękę, działka jest mała, co mocno utrudni jej zagospodarowanie. Co mogę zrobić w takim wypadku żeby uniknąć robienia nasypu? Czy przy pozwoleniu na POŚ konieczne jest dostarczenie badań geotechnicznych? Dlaczego przepis o 1.5m ma również zastosowanie w przypadku nowoczesnych oczyszczalni? Z góry dziękuję za wszelkie porady.
- 1 odpowiedź
-
- drenaż
- gruntowych
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami: