Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ilovepierogi

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

ilovepierogi's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Cześć, mam problem z dojazdem do domu - dojazd prowadzi wzdłuż granicy działki od strony zachodniej, wjazd do garażu również musi być od strony zachodniej - pytanie ile miejsca powinien zajmować wjazd do garażu i jaki powinien mieć promień skrętu. Przy założeniu, że wewnętrzny ma 5 m muszę odsunąć budynek aż o 10 m od granicy. Czy mogę zmniejszyć tą odległość i zrobić ostrzejszy wjazd? Czy są jakieś przepisy, które regulują drogi wewnątrz działki?
  2. Cześć, wynika to z zasady dobrego sąsiedztwa, żaden projektant nie zgodziłby się na lokalizację w innym miejscu, skoro na działkach sąsiadujących jest utrzymana linia zabudowy.
  3. Super, bardzo dziękuję szczerze mówiąc na to drugie nie potrafię w rozporządzeniach znaleźć uzasadnienia, ale rozumiem że intencją prawodawcy było zachowanie 2m między zbiornikiem, a drogą, nawet jeśli nie wynika to wprost z przepisów.
  4. Cześć, mam dwa zagadnienia, które budzą moje wątpliwości przy projekcie domku jednorodzinnego: 1. Studnia W MPZP mam czy w takim przypadku muszę mieć przyłącze do wodociągów gminnych, czy mogę zasilać budynek ze studni. 2. Dojście Dojazd do budynku będzie zrealizowany w postaci ciągu pieszo-jezdnego wzdłuż granicy działki.Na działce sąsiada znajduje się zbiornik bezopływowy. Czy mogę zlokalizować drogę w odległości mniejszej niż 2 m od zbiornika? Z WT (poniżej), wynika, że zbiornik musi być 2 m od drogi i granicy działki, ale czy droga musi być 2 m od zbiornika?
  5. Cześć! Tak jak pisał Łukasz, decyzja o tym, czy zmiana jest istotna czy nie zależy od projektanta, który opiera się w niej na zapisach Prawa Budowlanego. Uspokoję Cię jednak, że te zmiany które wymieniłeś nie są zmianami istotnymi, projektanci powinni wprowadzić je do dokumentacji, ale mogą to zrobić w formie nadzoru autorskiego już w trakcie budowy. Autor projektu ma obowiązek taki nadzór sprawować, ale nie będzie robił tego za darmo, więc prawdopodobnie czeka Cię jakaś niewielka opłata.
  6. Cześć, ad 1 projekt takiej hali sprzeda, a raczej sporządzi, Ci dowolna firma posiadająca uprawnienia do projektowania takich obiektów (biura architektoniczne, niektóre biura konstruktorskie) ad 2 najpewniej odbiory nie będą konieczne, chyba, że urząd nałoży na Ciebie konieczność uzyskania pozwolenia na użytkowanie (ale w przypadku namiotu raczej tak się nie stanie); procedura zakończenia budowy jest opisana w art. 54 i 56 ustawy Prawo Budowlane, a w mniejszym stopniu również kolejne art. aż do art. 60. ( http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19940890414/U/D19940414Lj.pdf ) ad 3 - nakaz rozbiórki i grzywna; ad 4 - teoretycznie tak, ale żeby postawić obiekt tymczasowy i tak trzeba to zgłosić i wypełnić sporo formalności (w tym projekt)i, lepiej od razu załatwiać pozwolenie (poszukaj art. 29, ust. 1, pkt. 12 w Pb)
  7. Cześć, działka budowlana to nie to samo co działka ewidencyjna - działka budowlana może składać się z kilku działek katastralnych (ewidencyjnych) - można więc traktować obie działki jako działki budowlane i postawić obiekt po środku. Jeżeli chodzi o to co ma zawierać zgłoszenie (jaki projekt, zrobiony przez kogo, jakie dokumenty) to na te pytania odpowiada art. 30 prawa budowlanego (link do tekstu ujednoliconego - http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19940890414/U/D19940414Lj.pdf )
  8. Cześć, pracowałem przy projekcie, gdzie po uzyskaniu pozwolenia zamieniono konstrukcję 5 budynków mieszkalnych z tradycyjnej, na żelbetową prefabrykowaną i obyło się bez pozwolenia zamiennego. Poniżej wrzucam treść ustawy Prawo Budowlane dotyczącą tego, co jest zmianą istotną (i wymaga pozwolenia zamiennego). Najważniejsze jest jednak to, że decyzja o tym czy zmiana jest istotna czy nie należy do projektanta i to on za nią odpowiada.
  9. Cześć! Mam problem z interpretacją MPZP - działka, która mnie interesuje znajduje się na terenach oznaczonych w planie jako 5R - czy przy takich zapisach planu jest możliwa budowa budynku gospodarczek (na zgłoszenie, do 35 m2 zabudowy)? Jeżeli grafika się nie wyświetla to tekst planu:
  10. Cześć, to mój pierwszy post na forum więc mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałem. Czy ktoś z użytkowników ma pomysł jaki materiał został użyty jako pokrycie dachu? Czy to płyty bitumiczne czy może coś innego (np. eternit?).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...