Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

maccza

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez maccza

  1. Proszę Was, tych którzy mogą podpowiedzieć, jak wykonać dolny glif okna dachowego? Sytuacja jest taka: ściany kolankowe wysokie na około 140 cm. Okna zamontowane tak, że przy wykonaniu lekkiego przełamania (dla pogrubienia izolacji) i następnie ustawieniu glifu prostopadle do podłogi, przykręcona płyta GK licuje mi się ze ścianą kolankową - tworzy jedną płaszczyznę (ściany kolankowe mam tynkowane, murłaty zabudowane i też otynkowane). Mogę po prostu wykonać tak ten glif i zaszpachlować połączenie płyta ściana stosując taśmy zbrojące? Jak to zrobić? Z góry dziękuję za porady
  2. maccza

    Izolacja podłogi

    Mam taki pomysł (nie wiem czy słuszny) na izolację podłogi na parterze (bez podpiwniczenia). Na chudziak: W projekcie - Folia x2, 15 cm styropian, wylewka 7 cm, panele / płytki = 24 cm Zamierzam zrobić tak - Papa Icopal SBS szybki profil 4.0 (już leży), 5 cm perlit / keramzyt, 10 cm styropian, 1 x folia, wylewka 6,5 cm, panele / płytki = 24 cm Czy ktoś z Was coś podobnego wyprodukował? Perlit / keramzyt zamierzam zastosować aby: 1. Szczelnie wypełnić przestrzenie przy kablach, rurach 2. Wyrównać / wypoziomować warstwę całości pod styropian. 3. Uniknąć "wygrzebywania" w płytach styropianowych miejsc na kable, rury itd. 4. Położyć jedną warstwę styropianu grubości 10 cm. Wdzięczny będę za wszelkie uwagi.
  3. http://dokumentacja.icopal.pl/Badanie_emisyjnosci_Fundament_Szybki_Profil_SBS.pdf Przy wyborze papy kierowałem się między innymi tym. W opinii po badaniu brak przeciwwskazań do stosowania tej papy wewnątrz pomieszczeń przeznaczonych na stały pobyt ludzi z uwagi na znikoma emisję substancji niedozwolonych. Na to przyjdzie jeszcze styropian i wylewki, płytki, wykończenie podłóg. Podłogówka w części mieszkalnej tylko w łazience i kuchni.
  4. Może pytanie śmieszne ale ... Mam pod ścianami na parterze ułożoną na fundamentach papę SBS z odpowiednimi zakładami wystającymi po bokach . Chudziak był wylany jeszcze przed murowaniem ścian. Teraz planuję samodzielnie (+ kompan) położyć na całości chudziaka na parterze również wspomnianą papę. Pod papę pójdzie jeszcze primer. Pytanie: jak zgrzać papę pod ścianami z papą układaną teraz? Grzać NA wierzch zakładu czy pod spód zakładu wystający spod ścian? P.S. Głównie pracuję z Excel - em więc proszę o rady bez drwin . Na mojej budowie po prostu lubię czasem coś zrobić i chcę zrobić to dobrze.
  5. Proszę o podpowiedź w następującej sprawie: W jaki sposób wykonać podłogę na strychu na jętkach? Strych ma być "lekko" użytkowy (skład na drobne rzeczy, wyjście na dach itp). Jętki i krokwie mam 8 x 20 cm. Sufit nad poddaszem użytkowym będzie ocieplony 20 cm wełna między jętki / krokwie + 10 cm poprzecznie na stelażu + płyta GK. Czy można podłogę na strychu wykonać poprzez nabicie na jętki płyt OSB 25 mm? Naczytałem się już w sieci różnych rzeczy np. żeby: - nie nabijać płyt na jętki tylko najpierw poprzecznie nabić łaty, potem płyty (jętki są co 80 cm) - nie używać gwoździ tylko wkrętów - pod płyty dać folię paro-przepuszczalną z ekranem (paroizolacja pójdzie też na wełnę przed płytami G-K; połacie na strychu docieplę 20 cm wełną aż do kalenicy) Jak to zrobić żeby nie spierniczyć tematu? Chcę robić sam, bo bardzo lubię grzebać przy naszej budowie tam gdzie czuję, że sobie poradzę. Proszę o porady i z góry dziękuję.
  6. Stan faktyczny wygląda tak: - komin systemowy Schiedel Rondo plus + W - wymurowany do wysokości stropu (przechodzi przez strop ) - usytuowany na stopie wychodzącej od ław - komin przez strop przechodzi w sąsiedztwie dwóch sporych podciągów zbrojonych na prętach fi 16 oraz słupa żelbetowego podpierającego owe podciągi (stoi niejako w narożniku) - strop monolityczny, grubość ok 15 cm - zbrojenie stropu nie dochodzi do komina - komin używany będzie do piecyka typu "koza" - palenie okazjonalne Problem: - nie została wykonana dylatacja wokół komina; z dwóch stron jest niejako przyklejony do podciągów, z dwóch zalany betonem - fizycznie beton i pustak nie mają kontaktu ze sobą - oddziela je warstwa zwykłej folii jaką założyłem na komin aby zabezpieczyć wełnę przez namakaniem jeszcze przed szalowaniem stropu Prośba o opinię: - ROZBIERAĆ CZY NIE ROZBIERAĆ? Podciąć się nie da ze względu na podciągi. Wiem, że taki montaż wyłącza gwarancję producenta (mogę to przełknąć) . Wiem też, że dylatacja ma za zadanie umożliwić kominowi swobodną pracę i zminimalizować wpływ pracy stropu na pustaki kominowe (np. mogącej wywołać pęknięcia ). Pytanie tylko czy w takim miejscu w ogóle strop będzie pracował w sposób zagrażający pustakom? Co Wy Szanowni Forumowicze zrobilibyście w takiej sytuacji?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...