Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

czeno

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    71
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez czeno

  1. Kleisz płyty polistyrenowe klejem cementowym? Te zupełnie gładkie, twarde i niczym oprócz wymiaru nie przypominajace styropianu?
  2. Ze względu na twardość chciałbym wykorzystać płytę polistyrenową XPS 30mm. Pytanie brzmi jak ją kleić do betonu? Polistyren nie toleruje kleju cementowego tylko piankę więc jeżeli mam nie równe podłoże to mogę wyrównać zwykłym styropianem i na to przykleić na piankę polistyren? Jakie nierówności wybacza kolej w piance? Jak przygotować powierzchnię płyty do późniejszego nanoszenia kleju i zatapiania siatki aby to nie odpadło całymi płatami?
  3. Tak, boki będą w monolicie, zbrojenie mogę osadzić na kotwie chemicznej bez problemów z boku i od tyłu czyli na trzech bokach stopnia. Pytanie jak się do tego zabrać? Czy zwykła siatka jako zbrojenie wystarczy?
  4. Doradzcie w jaki sposób podejść do zbrojenia i wykonania lanego wiszącego stopnia. Stopień głębokości 50 cm, rozpiętość między ścianami 370 cm, grubość około 10 cm. Czy to ma prawo się udać bez podparcia na takiej rozpiętości?
  5. A jak grubo tego piasku na kliniec? Myślałem aby jako warstwę drenującą dać tylko 10cm piasku - koszty
  6. A jeszcze mam pytanie o podsypkę pod konstrukcją? Dać piasek pod całość? Jeśli tak to czy 10cm wystarczy? Zagęszczać go?
  7. Idea odpływu świetna, jednak teren płaski, pseudo studnia chłonna i dodatkowe koszty odpływu - temat do przeanalizowania. Dno właśnie po to aby nie robić tego na glinie, jeśli nie lane dno to był pomysł na zagęszczony kamień, cena za kamień porównywalna jak z beton a beton myślę że pozytywnie wpłynie na samą konstrukcję.
  8. Problem to czas i logistyka, działkę mam już zagospodarowaną i nie mam za bardzo jak wysypać piasku, żwiru, cementu, do tego kręcić beton etc. za każdy transport liczą teraz przynajmniej stówkę i robi się niewielka różnica. A tak zrobimy względnie czysto i względnie szybciej Z tą szczeliną to dobra wiadomość, moja wiedza w tym temacie jest bardzo ograniczona i miałem obawy że zostawiając 10cm szczeliny przy wibrowaniu ścian wypłynie mi tą szczeliną wyrównując poziom przed i za szalunkiem. U mnie w betoniarni nie znają pojęcia betonu gestoplastycznego, jest poprostu B25 W8 z gruchy czy trzeba to również jakość specjalnie zbroić czy dać kilka prętów i zalewać? Na całości będzie geokratka wypełniona kamyczkami. Na środku będzie dodatkowo otwór fi160 i nacięte rowki aby odprowadzać wodę z powierzchni.
  9. Zdecydowałem się wylać również 10cm dna tak aby utrzymać dolne części murka. Jedyny problem widzę taki że aby to wylać muszę oddzielić ściany od podłogi bo będą lał za jednym razem przy wynajmie pompy. Szczeliny potem zaleje zaprawą z worka. Czy to dobra droga? Jakie dać zbrojenie na dno?
  10. Dziękuję Panowie za takie rozwiniecie tamatu. Czy dopuszcza się zrobienie takiego zbrojenia z dwóch kawałków pręta 12mm? Mam taki pręt ale w odcinakach po 4mb i zagięcie będzie miało jedynie kilka centymetrów, ewentualnie czy mogę dodawać te 30 cm do każdej ze stron?
  11. Jakie zakotwienia masz na myśli? Mógłbyś rozwinąć?
  12. W sensie że 20cm to dużo czy mało? Pale pod murkiem byś robił czy 20cm w ziemię o 0,6 odkryte?
  13. Docelowo to będzie dziura w ziemi na głębokość 0,6m o wymiarach 4x4m, słowem ognisko poniżej poziomu gruntu. Ściany zewnętrzne chce wylać z betonu.
  14. Czytam że pale przy takim z jednej strony odkrytym murku dodatkowo usztywniają konstrukcje i zapobiegają przechylaniu, myślisz że to zbędne? Odwodnienie będzie całości w postaci studni chłonnej.
  15. Planuję grubość 20 cm. Wykopać na 0,6m plus 20cm rowek pod samą ścianą potem odwiercić słupy fi 160 w narożach i na środku ścian (razem 8 sztuk) w to wsadzić kilka drutów w pionie, słupy jako dodatkowy opór w ziemi.
  16. Jakie zwyczajowo robi się zbrojenie dla murka oporowego który będzie odkryty na wysokości 0,6m? Siatka fi6/fi8 wystarczy czy trzeba wiązać coś przestrzennego? Będzie to dziura w ziemi 4x4m głęboka 0,6m, więc szukam bardziej porady praktyków niż przekierowania do konstruktora
  17. Dlatego też biorę kolejna opcje pod uwagę.
  18. Jaka grubość wylałeś finalnie? Jakie zbrojenie zrobiłeś? Zwykła siatka czy przestrzenne?
  19. Otóż właśnie się przekonuję do lania, skoro i tak trzeba dać zbrojenie, różnica wychodzi kilka stówek a roboty bez porównania mniej.
  20. A to zbrojenie to na każdej warstwie byś dał czy co któraś?
  21. Pomiędzy każdą warstwę dać drut? Nie ma obawy że jak położę to na piasku to wypchnie mi to dołem pod naporem ziemi?
  22. Chodzi o takie coś, wielu ludzi to ma wiele i specjalnie nie chwalą się że pęka lub się wali
  23. Witajcie, będę niedługo murował kwadrat 4x4 z bloczków, bloczki będą kładzione na płasko na grubość muru 24cm, będą to ściany na gruncie na głębokość 0,6m czyli pięć warstw, docelowo nie będzie to zasypane tylko w środku będą ławeczki i ognisko. Grunt na którym to będzie murowane to glina, pytanie jak się za to zabrać od strony gruntu czyli na czym zacząć murować? Wystarczy warstwa piasku i na tym lecieć mur czy jakoś specjalnie utwardzić kamieniem?
  24. Panowie koncepcja się trochę zmieniła i muszę poszerzyć słupki o jakieś 100cm, pod obecnym jest fundament na głębokość 100cm, szukam sposobu jak poszerzyć słupek i jednocześnie uniknąć lania ławy, boję się że będzie inaczej pracować i popęka po pierwszej zimie. Docelowo będzie obłożony styropianem i otynkowany, przęsła nie będą na tym wisieć więc może być to lekka konstrukcja.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...