Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hipopotam

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    43
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Tylawa

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Hipopotam's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Hydraulik wykonał wszystko zgodnie ze sztuką zawodową. Czyli tak żeby wszystko działało, ale do czasu, a on miał kolejna robotę i zarobił. Awaria przyjdzie po czasie po którym nie będziesz w stanie stwierdzić, że to jego wina. Niestety umiesz czytać. Niestety jesteś dociekliwa. Zawsze obowiązuje zasada dobrego fachowca - napraw tu, podpsuj gdzie indziej. W sposób oczywisty rury nie odpowiadają temperaturze wody odprowadzanej ze zmywarki lub brojlera
  2. Wybieranie osadu gdy stężenie przekroczy 50%.
  3. Zasady eksploatacji: Raz dziennie sprawdzić czy dmuchawa pracuje. Raz w tygodniu zajrzeć czy nie ma nadmiernych ilości tłuszczów, piany, cząstek biologicznych. Przy tym zaleca się wizualne skontrolowanie jakości i ilości osadu oraz odpływającego ścieku. Raz w miesiącu sprawdzić kompresor czy filtry czyste. Raz na kwartał sprawdzić efektywność pracy co oznacza wykonanie badań kontrolnych ścieków. Raz na rok skontrolować połączenia powietrzne, stan dyfuzora, ewentualnie przepłukać złoże biologiczne. Prowadzić dziennik prac. Gwarancja obejmuje 20 lat na zbiornik. Pozostałe kwestie gwarancyjne obowiązują o ile użytkownik stosował się do zasad eksploatacji i udowodni, że problemy nie zostały spowodowane nieprawidłowym lub niewłaściwym użytkowaniem. ---- W tym tygodniu montaż.
  4. Doprowadzenie będzie działać, ale odpompowanie nie. Musiałabyś we wnęce razem z pralką umieścić przepompownię. Coś w tym guście: https://allegro.pl/pompa-mlynek-wc-rozdrabniacz-przepompownia-600w-i7610690431.html Jaką dokładnie i jak rury, to już z fachowcem. Generalnie kłopot.
  5. Witaj. Mógłbyś kogoś polecić albo odradzić do montażu Traidenisa na podkarpaciu? W zasadzie jest to pytanie do wszystkich. Jak było u Ciebie z wybieraniem oczyszczalni, jak często i przy ilu osobach? Pozdrawiam.
  6. Te przepisy dotyczą odprowadzania deszczówki z powierzchni utwardzonych i zabudowanych. Po prostu nie możesz w tej sytuacji zbudować od strony niższego sąsiada placu z kostki czy wyprowadzić rynien, z których wody ściekowe płynęłyby do niego. Albo wykonać drenaż.
  7. Dokładnie nie widać, ale czy przypadkiem nie jest to zamontowane tak, że masz podwójny syfon (przynajmniej częsciowo)?
  8. Na przykład https://ajzu.pl/filtry-weglowe/4125-airontek-filtr-weglowy-fi-125-480m3h-400mm.html https://ajzu.pl/76-filtry-weglowe zdaje się, że te filtry to jest głównie węgiel aktywny, a ceny porażają. Może lepiej wykonać to "zrób to sam" i wpakować do rury węgiel aktywny za grosze, bo i tak co jakiś czas trzeba będzie wymienić wkład, a producent ci powie, że w warunkach domowych to niemożliwe.
  9. Ja bym zastosowała hybrydową nasadę wentylacyjną. Pierwsza lepsza z brzegu- https://www.ceneo.pl/16008328;pla#tab=spec 1. Nie będziesz musiał budować kosmodromu na dachu. 2. Jak zastosujesz jeszcze antyodorowy filtr powietrza w kominku, to i przy inwersjach temperatur nie będzie ci śmierdziało. 3. Generalnie filtr powietrza ogranicza ciąg w wentylacji grawitacyjnej, ale jak bedziesz miał wspomaganie elektryczne to nie problem.
  10. Sprawa w traidenisem zamknięta. Nie przysłali więc nie skorzystam. Wreszcie Don Pedro wziął sprawę we własne ręce i przejrzał forum. Stwierdził, że chce zwykłą drenażówkę (był przerażony po lekturze tematu mbbr, że będzie spędzał wolne wieczory z mamutami). Ja to już sama nie wiem. Boję się, że będzie śmierdziało, ale też mi brak cierpliwości do firm, które chronią przed klientem swoje papiery, jakby produkowali sprzęt strategiczny.
  11. No tak, zrozumiałam, że oczyszczalnia powinna mieć zrobione badania zgodnie z normą zharmonizowaną PN EN 12566-3+A2:2013, żeby otrzymać oznakowanie CE i być dopuszczoną do obrotu. Czy nazwiemy to posiadaniem certyfikatu PN EN 12566-3+A2:2013, certyfikatu CE, czy oznakowania CE to może być ważne dla formalisty, który ma zamiar wystąpić przed obliczem sądu. Nie widzę nic niepotrzebnego w dopytywaniu się czy Biorock takie badania miał zrobione i dlaczego nie udostępnia publicznie informacji o tym. Aga
  12. Za snucie się zapachów przy ziemi odpowiada inwersja temperatur, w tym przypadku inwersji radiacyjnej https://pl.wikipedia.org/wiki/Inwersja_temperatury Zimne powietrze nie wytwarza ciągu w górę. Drugi przypadek powstaje, podejrzewam, przy wietrze od przeciwnej strony kalenicy. Wiatr spada po powierzchni dachu dół i "wdusza" powietrze w kominek. Wyjściem będzie wyciągnięcie kominka ponad kalenicę i/lub zamontowanie nasady obrotowej. Ale nie pomoże to na inwersję temperatury przy bezwietrznej pogodzie. Z tą czerpnią to koniecznie, albo przeniesienie, albo/i filtr powietrza na wejściu. Aga
  13. CzŚ już w pierwszym poście napisałam, na co jestem sfokusowana i proszę o argumenty przeciw więc nie rozumiem zdziwienia. Często na tym forum piszecie klientom, żeby nie dawali się naciągać, żeby się czegoś dowiedzieli wcześniej i bardziej świadomie podchodzili do tematu. Trafiliście na babkę, która to zrobiła, przeczytała kilka artykułów o osadzie czynnym itp. dokonała prewyboru i... też źle, czytam głównie o podejrzeniach, że za dużo wiem. To niepoważne. Drążyłam o niepotrzebny certyfikat? One są niepotrzebne? Biorocka poważnie brałam przez pewien czas pod uwagę. Wady, zalety ma. Jak wszystkie POSie. Sprawa rozbiła się po pierwsze o podejście do klienta (nie będę się na kolanach prosić o kontakt), ale przede wszystkim o to, że nie chcę mieć osadnika wstępnego. Dzwoniłam do traidenisa o gwarancję, na dniach będę mieć to dam znać. Na razie H2O podważył czy przywołane przez Ciebie zapisy dotyczą przydomówek. Temat zapisów gwarancyjnych jest szeroki i z doniesień wynika, że [niemal] każda firma ma je niekorzystne i trudne dla klienta, a nawet jak już co, to i tak można tymi gwarancjami dokarmić osad czynny. Nie sugeruję ludziom, że domestos pomoże w działaniu oczyszczalni. To nadinterpretacja, i na dodatek tak odbieram, ze złej woli w odczytaniu. Sugeruję ludziom, że argumenty Beji, że okazyjne skorzystanie z domestosa "wywróci" oczyszczalnię, a papier toaletowy zatka bioreaktor są funta kłaków warte. Wcześniej pisałam wyraźnie, że mam zamiar być ostrożna w doborze chemii, więc kto czyta całość wątku, a nie wyrwane kawałki, nie będzie miał problemu z moimi poglądami. Napisałeś kiedyś, że tego typu oczyszczalnia dobrze radzi sobie z niedociążeniem. Czy w takim razie jest sensowne kupno większego modelu, po to, że większe równa się bardziej stabilne i bardziej pojemne czyli rzadziej trzeba wybierać. Pytam z teoretycznej ciekawości, bo raczej i tak nie szłabym w to, nawet jeśli odpowiedź będzie pozytywna.
  14. To jest wersja model NV-t. Z zagęszczaczem osadu. Na polskiej stronie są rysunki i omówienia modeli NVa, NVt, NVm. Osad nadmierny jest usuwany do tego walca a odstana woda zwracana do stożka. Zapewne jest to rozwiązanie, które ma sprawić, że rzadziej trzeba wzywać szambiarkę (czyli musi to być jednak problemem). Wydaje mi się to rozwiązanie głupie bo tam muszą zachodzić jakieś procesy beztlenowe. To już lepiej byłoby dać osadnik wstępny z recylkulacją osadu nadmiernego do niego Jeżeli ta oczyszczalnia u mnie stanie to na pewno podzielę się za rok wrażeniami. Nie mam większych wątpliwości co do technologii, to najbardziej logicznie i jednocześnie prosto skonstruowany bioreaktor. Obawiam się rzeczywiście częstości wybierania, ale nas jest tylko dwoje i na tym opieram swoje nadzieje. Nadzieje, bo nikt nie umiał odpowiedzieć jak może być, choć może dałoby się to policzyć dla typowego obciążenia 2 osób.
  15. Z dwojga złego tej złej oczyszczalni trudno wybrać czy będziemy mieli do czynienia z problemami z osadem czynnym z powodu "domestosów" (Beja), czy wręcz przeciwnie, z gwałtownym jego rozwojem wymagającym co dwa miesiące jego usuwanie (Artur) BTW brytyjski producent klona tych oczyszczalni, WPL Diamond, podaje period opróżniania zbiornika nawet 3 lata(!) ] To zdecyduj się co z tym domestosem, skoro jego substancją czynną jest podchloryn sodu, bo mam wrażenie nieprzemyślanych wypowiedzi Co do mojej wypowiedzi, którą wyśmiałeś, cytuję z opracowania znalezionego w internecie: "Zastosowany w doświadczeniu własnym podchloryn sodowy wdawkach od 10 do 25 mg•g-1s.m. spowodował zubożenie biocenozy, obniżenie wartości IBO oraz zakwalifikowanie osadu czynnego do IV klasy jakości (tabela 5). Ponadto dozowanie podchlorynu sodu niekorzystnie wpłynęło na właściwości sedymentacyjne osadu. Martins i wsp. oraz Jenkins i wsp. udowodnili, że stosowanie nieselektywnych związków utleniających, takich jak chlor i podchloryn sodu przyczyniają się do utleniania związków organicznych, ograniczając w ten sposób ich dostępną ilość, zarówno dla bakterii nitkowatych, jak również pozostałych organizmów biocenozy osadu. Ponadto chlor negatywnie oddziałuje na proces flokulacji osadu czynnego oraz hamuje rozwój bakteriożernych pierwotniaków, powodując w ten sposób pogorszenie właściwości sedymentacyjnych oraz obniżenie różnorodności biologicznej tego ekosystemu." Czyli... zabija pośrednio? Tak, o tym było już wiele razy, chociaż jak ktoś chce może zastosować osadnik wstępny. Skoro producenci na całym świecie produkują toto bez osadnika, to znaczy że jakiś sens w tym jest. Założenie jest takie, zgodnie z instrukcją, żeby do tej oczyszczalni nie wrzucać ręczniczków, podpasek i puszek po farbach. Papier toaletowy mógłby zatkać to złoże o ile by wytrzymał ciśnienie słupa wody nad nim. Ostatnie twoje zdanie świadczy o tym, że wypowiadasz się o oczyszczalni, z której konstrukcją dobrze się nie zapoznałeś. Pytałam się o aspekt technologiczny, a nie cenowy. Trzy razy wyraźnie w tym wątku zaznaczyłam, że jestem klientem na etapie wyboru oczyszczalni. Rzeczywiście na razie mój wybór padł konkretnie na tę technologię i konkretna firmę (podyktowaną bliskością instalatora). Powtarzanie mimo to bezpodstawnego oskarżenia i sugerowanie jakiejś mojej nierzetelności, podszywania się, kłamania wystawia tylko świadectwo twojej kulturze osobistej, użytkowniku Beja.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...