Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tomgut25

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

O tomgut25

  • Urodziny 20.08.1993

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Jary
  • Kod pocztowy
    55-120
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

tomgut25's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam. Zacząłem adaptację poddasza i mam dylemat w jaki sposób podłączyć się do istniejącej już instalacji CO. Zdjęcie powinno sporo pokazać. Dodam że z drugiej strony będzie podobnie - także dwie rurki. Baniak wyrównawczy wyląduje na strychu. Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób ma to zostać podłączone. Dzięki !
  2. Panowie, potrzebuje konkretów, czy jedynym rozwiązaniem jest to co podał Sławko ?
  3. Obawiam się że nie jest to możliwe, wrzucę zdjęcie jak dom wygląda aktualnie :
  4. Wrzucę zdjęcie bez połaci może będzie lepiej widoczne. Sciana jest dosyć gruba, ma jakieś 30 cm, jeżeli wytnę schodki poniżej dolnej płaszczyzny krokwi, zrobi się wielka szczelina, z zewnętrznej strony aż tak tego nie widać. Z drugiej strony po co wycinać, jeżeli będzie to uzupełnione styropianem oraz zaprawą, i tak ostatecznie sciana będzie ponad płaszczyznę krokwii. Nie można zlikwidować samych szczelin ?
  5. Zrobić to od strony zewnętrznej czy wewnętrznej ? Ma to jakieś znaczenie?
  6. Sama konstrukcja dachu została oryginalna - nie wymagała wymiany dach został wyciągnięty bardziej w dół, czyli zostały wymienione łaty i cała połać dachowa. Pytałem dwóch wykonawców czy krokwie wymagają wymiany i stwierdzili że krokwie są w bardzo dobrym stanie ekipa była bardzo solidna, na co dzień zajmują się wielkimi budowami po kilka tys metrów połaci.
  7. Witam serdecznie, w budynku z lat 40-50 został wymieniony dach, niestety nie zostały wypełnione szczeliny, które powstały w wyniku usuwania starej dachówki - skrajne stare dachówki były wmurowane w ścianę szczytową. Proszę o podpowiedź czym załatać powstałe w ten sposób dziury, czy zastosować styropian, piankę czy są może inne sposoby na rozwiązanie takiego problemu.
  8. Dziękuję bardzo za odpowiedź, postanowiłem druciana szczotka na wkrętarkę zjechać pruchno i podmalować impregnatem, robaczki jeżeli mają sobie znaleźć miejsce do wygryzienia to zawsze znajdą jakaś luke. Jeżeli okaże się że belka będzie w tak opłakanym stanie się po zdarciu pruchna będzie nadal kiepsko, zdecyduje się na wymianę belki.
  9. Deski pod belkami nie będą wymieniane ponieważ do nich jest przykręcony stelaż pod sufit, było to już zrobione zanim się wprowadziłem, będzie to poddasze użytkowe. Podłogę chce zrobić tak że na tę belki stelaż z desek calówek, na to płyta OSB 1.8 albo2.5 przemyśle jeszcze i na to panele. Zdjęcia belek to są zdjęcia tych najbardziej zniszczonych, resztą belek także jest zmurszałych ale w o wiele mniejszym stopniu. Pozdrawiam
  10. Witam, posiadam domek z lat 40-50, wyremontowałem parter, wymieniłem cały dach, natomiast chcę zabrać się za kompletny remont poddasza. Po posprzątaniu poddasza, wyrzuceniu gratów, szlaki itd moim oczom ukazały się belki stropowe, które są z zewnątrz zmurszałe - nie są zaatakowane przez owady, ponieważ belki konstrukcji dachowej nie są w żadnym stopniu zniszczone. Moim zdaniem belki stropowe uległy zniszczeniu poprzez opady śniegu który osadzał się na nich przez dłuższy okres (pruszył przez szczeliny w starym dachu) - zanim wymieniłem połać dachową była tam poniemiecka dachówka betonowa, a sam dach w niektórych miejscach nie szczelny. Pytanie do was, czy warto zaimpregnować belki, czyli wyczyścić zmurszałe części i pomalować impregnatem/bejcą ? Zdjęcia poniżej :
×
×
  • Dodaj nową pozycję...