Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

OZE Fan

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

O OZE Fan

  • Urodziny 19.01.1970

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    XXX
  • Kod pocztowy
    66-300
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

OZE Fan's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Co do kosztów, to ceny znaleźć można w e-sklepach czy na Allegro. Model 60m3, to wartość ok 1300zł , a ten mniejszy ok 1100zł brutto. Montaże, różnie w zależności od ekipy, średnio od 200-300 zł za szt. Można wypożyczyć otwornicę i pokusić się samemu to wykonać. Będzie taniej. Instrukcje montażu są rysunkowe, krok po kroku jak i dostępne filmiki w sieci.
  2. Ja bym widział dwa mniejsze urządzenia w salonie. Każdy z nich po max 60m3 - Malrey MEnV 180 Plus. Cztery biegi do wyboru i ustawienie pracy wspólnej na jednym pilocie. Do dyspozycji będziemy mieli 120m3 Powinno wystarczyć dla przewietrzania podczas gotowania czy większej ilości osób w pomieszczeniu. Standardowe ustawienie na 2 lub 3 biegu, a na noc 1. Wystarczy, aby utrzymać odpowiednią wilgotność. Dalej, w łazience tylko wentylator z czujnikiem wilgotności i np ruchu. W sypialniach sugerowałbym również mechaniczną wentylację z odzyskiem w postaci mniejszego modelu Marley do 37m3 z trzema biegami. Co do dodatkowych działań izolacyjnych, to trudno mi się odnieść, bo nie znamy szczegółów. Może ocieplenie jest wystarczające na zewnątrz budynku i w przestrzeni połaci dachowej? Tak zastosowana wentylacja powinna wystarczyć. W przypadku jakichkolwiek pytań, proszę o kontakt.
  3. Chciałbym uzupełnić info nt rekuperatorów ściennych. Trzeba pamiętać, że ich montaż możliwy jest tylko poziomy przez ścianę zewnętrzną i opcjonalnie możliwy do przedłużenia kanał (dopasowany do grubości przegrody/ściany) max do ok 1000mm. W przypadku poddasza, często nie ma po prostu miejsca, aby je zamontować. Jestem importerem wielu produktów tego typu, pochodzących od różnych producentów. Zajmujemy się również doborem, więc zainteresowanych zapraszam do kontaktu.
  4. f;7620523]Niestety nie wiem czy o to bo nie znam tego produktu chodzi dokładnie o Marley mini rekuperator ścienny MEnV 180 Witam, tak się składa, że z produktami Marley pracuję od prawie 20 lat. Wprowadzamy do projektu, montujemy i sprzedajemy tego typu rozwiązania. W przypadku rekuperatora Marley ws skroplin, o które jest sporo zapytań sprawa jest rozwiązana bardzo bezpiecznie. Pierwszym wymiennikiem tego urządzenia MEnV180 był przeciwprądowy, co powodowało skraplanie się wilgotnego powietrza. Skropliny wydostawały się na zewnątrz, a gdy temperatura spadała drastycznie i nisko dochodziło do zmarzlin w okolicach wentylatora. Skutki były oczywiste - wymiana silnika. Marley zdecydował wtedy na zmianę techniczną i zamienił wymiennik przeciwprądowy z tworzywa na ceramiczny przelotowy. Dodał do tego funkcję pracy naprzemiennej wrzutu i wyrzutu powietrza, co 70 sek. To powoduje, że skropliny nie zdążą się wytrącić i zgromadzić, a czas jest odpowiedni by wymiennik przejął maksymalną wartość temperatury z pomieszczenia. Z czasem podobne rozwiązania zastosowali inni producenci, bo to się sprawdziło. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu i pozdrawiam Artur
×
×
  • Dodaj nową pozycję...