
Pilniks
Użytkownicy-
Liczba zawartości
14 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
Pilniks's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Zależy mi na dźwiękoszczelnych drzwiach, bo bobasek budzi się jak spadnie szpilka. Niestety mamy rekuperacje, więc teoretycznie powinno się zastosować podcięcie wentylacyjne w każdych drzwiach, które znacząco pogarsza akustykę. Czy macie jakieś patenty, jak rozwiązać ten problem? Jakieś sensowne rozwiązania przerw wentylacyjnych? A może po prostu założyć normalne drzwi, które byłyby tylko zamykane na noc? Bo może nie ma to jakiegoś znaczącego wpływu na skuteczność wentylacji? Przecież w przypadku wentylacji grawitacyjnej jakoś odcięcie pokoi szczelnymi drzwiami nie stanowi problemu.
-
Jaki macie sposób na czyste powietrze pozbawione smogu w swoim własnym domu? Jeszcze chwile temu chciałem założyć rekuperacje wyłącznie dla czystego powietrza. Zostałem jednak przekonany, że nie jest to zbyt efektywne rozwiązanie. Oczywiście, filtrujemy powietrze non-stop jednak jakość filtrów jest znacznie gorsza od tej stosowanej w oczyszczaczach powietrza a i przepływy są większe niż w przypadku wentylacji grawitacyjnej. Poradzono mi, żeby zastosować zwykłe oczyszczacze powietrza. Do tego chcę zastosować filtr w oknach, które nawiewają powietrze do domu: https://brevis.com.pl Nie jest to idealne rozwiązanie, ale lepsze niż instalowanie tylko po to rekuperacji. Idealnie możnaby zastosować gruntowy żwirowy wymiennik ciepła, ale nie mam miejsce na działce na niego. Wówczas powietrze byłoby najczystsze a i koszty jego filtracji najniższe.
-
Czy możecie polecić dobrego i sensownie wycenionego producenta schodów?
-
Co w Waszym domu/mieszkaniu oszczędziło Wam czas? Chodzi mi o patenty, do których może się zaliczać: - schemat domu, pokojów - materiały (np. kafelki, które łatwo się myje) - urządzenia (np. odkurzacz robot) , które oszczędziło Wam wiele wysiłku i czasu od momentu zamieszkania. Mam nadzieję, że zrobi się z tego długi wątek
- 15 odpowiedzi
-
- czas
- domu/mieszkania
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Jak ukryć szczelinę dylatacyjną na ścianie w rogu?
Pilniks odpowiedział Pilniks → na topic → Zrób to sam
Dzięki, też o tym myślałem. Jednak nie wiem czy czasem te parę milimetrów ruchów nie wykruszy po jakimś*czasie farby z akrylu. Pewnie też*idealnie nie będzie prosto na samej warstwie akrylu. Rozumiem, że u Ciebie jest w porządku?- 3 odpowiedzi
-
- dylatacyjna
- rogu?
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam, mam w mieszkaniu pionową przerwę dylatacyjną w rogu pokoju. Pierwotnie wykończeniowiec wstawił tam styropianowy kątownik, który po pomalowaniu prezentował się całkiem znośnie. Jak się okazało, po sezonie kiedy budynek popracował, szczelina znów pokazała swoje oblicze Szczelina osiąga tak do paru milimetrów w zimę, czuć lekki przepływ powietrza. Tak to obecnie to wygląda: (nie wiem dlaczego zdjęcia są tutaj przekręcane o 90 stopni, normalnie szczeliny są pionowe ) Chciałbym się dowiedzieć czy znacie jakieś dobre sposoby czy patenty, żeby ukryć ją skutecznie i nie pojawiała się w zimę? Nie mogłem nic sensownego znaleźć w internecie. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
- 3 odpowiedzi
-
- dylatacyjna
- rogu?
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Ponieważ ciężko znaleźć jakieś opinie użytkowników żwirowego GWC, chciałbym podpytać obecnych tu właścicieli, co o nim sądzą? Czy rzeczywiście może on nam zapewnić wystarczającą ilość chłodu podczas lata, tak że nie jest potrzebna klimatyzacja? Czy rzeczywiście świetnie oczyszcza powietrze? Czy użytkowanie jest bezproblemowe? I czy rzeczywiście łatwo go wykonać? Z góry dziękuje za opinie
-
Witam wszystkich, jestem jeszczcze we wstępnej fazie określania wymagań dla projektu. Chciałbym wybudować niskoenergetyczny dom. W związku z tym zastanawiam się czy w takim wypadku nie powinienem zrezygnować z garażu w bryle budynku. Nie będzie on ogrzewany i najbardziej obawiam się, że pomieszczenie nad nim będzie dużo zimniejsze niż pozostałe. Na pietrze miałaby być podlogowka i nie wiem czy strop powinien zapewnić odpowiednią izolację. Nie znam się, wiec pytam Z góry dziękuje za odpowiedz.
-
Witam wszystkich, zamierzam wybudować dom i zastanawiam się nad założeniem po jednej stronie dachu na całej powierzchni paneli fotowoltaicznych (jestem w stanie zużyć całą powstałą dzięki temu energię). Zastanawiam się czy zamiast kładzenia dachówek/blachodachówek po prostu położyć panele, które już będą to zadanie spełniać. Czy ktoś ewentualnie ma jakieś doświadczenie i może podać jego wady? Z góry dziękuję za pomoc.
- 5 odpowiedzi
-
- dachówek/blachodachówki
- fotowoltaiczne
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Dziekuję za podpowiedź. A jak ma się sprawa z betonem z keramzytu?
-
Witam, Chciałbym wybudować dom pasywny (lub jemu bliski) z rekuperacją i pompą ciepła. Z uwagi na jakość, szybkość i uproszczenie całej budowy chciałbym skorzystać z konstrukcji prefabrykowanej. W związku z tym mam parę pytań (od razu się przyznaje, że temat domu jest świeży dla mnie i dopiero się w niego zaczynam wkopywać): - Nie udało mi się znaleźć wiele sensownych projektów domów pasywnych. Czy w prosty sposób powinienem być w stanie adoptować gotowe projekty na potrzeby domu pasywnego? Chodzi mi tu o to, czy nie lepiej znaleźć projektanta domów pasywnych (co nie wygląda na takie łatwe) i zlecić to jemu, bo adaptacje będą spore i do końca też nie będzie prosto te projekty adoptować w pełni. - czy możecie polecić rodzaj prefabrykacja najlepiej sprawdzający się wg Was w praktyce i byłby odpowiedni dla domu pasywnego? - czy warto zlecić wybudowanie domu prefabrykowanego wykonawcy od początku do końca, czy jednak lepiej znaleźć firmę, która na płytę fundamentowa wstawi prefabrykowany dom w stanie surowym otwartym? - firmy oferujące prefabrykowane domy często mają własne projekty. Czy dużym problemem (cena) jest prefabrykacja domu wg indywidualnego projektu? Z góry dziękuje za odpowiedź.
-
Czy da się w ciągu roku wybudować dom?
Pilniks odpowiedział Pilniks → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Dziękuję za odpowiedź. Myślę o domu koło Krakowa. Łudzę się, że nie powinno być ze znalezieniem ekipy większego problemu, szczególnie, że Śląsk blisko a mogę też przyjąć wyższe koszty robocizny. Dlatego też zastanawiam się nad prefabrykacją i płytą fundamentową, żeby skrócić czas prac. Oczywiście rozumiem też, że nie chodzi tutaj, żeby znaleźć jakąkolwiek ekipę, ale taką która zapewni jakość. -
Witam wszystkich, jestem świeżakiem w temacie budowania domu i po wstępnym rozeznaniu co raz bardziej zastanawiam się nad wybudowaniem. Myślę o domu wielkości 120-140 m kw, z pompą ciepła i rekuperatorem, energetycznie bliskim domu pasywnemu. Nie mam jeszcze działki i zależy mi na tym, aby ocenić realne szanse na wybudowanie się do końca przyszłego roku, bo wtedy planujemy powiększenie rodziny Z pieniędzmi na tego typu dom nie powinno być problemu z czasem również. W związku z tym, chciałem się dowiedzieć od weteranów, czy realne jest wybudowanie się w ciągu roku do domu, który nie miałby żadnych wad z uwagi na szybką budowę. Rozważam zastosowanie płyty fundamentowej i prefabrykowanych elementów, tak żeby przyśpieszyć budowę. Rozumiem, że może się to wiązać z większymi kosztami. Jeżeli będą one wyższe o 20-30% to jestem to w stanie przełknąć. Tak jak wspominałem, nie mam jeszcze działki, ale zakładam, że w ciągu paru miesięcy intensywnych poszukiwań miałbym ten temat za sobą nie idąc na kompromis. Zimę spędziłbym na projekcie i mediach, tak aby moc rozpocząć wczesna wiosną budowę. Piszę, ponieważ nie wiem czy jest to realne i wolałbym zapytać praktyków, którzy mają już to za sobą. Będę wdzięczny za pomoc i krytyczne opinie.