Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

brait

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

O brait

  • Urodziny 03.07.1989

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    projekt domu

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Białystok
  • Województwo
    podlaskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

brait's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. wewnątrz zasłony czy też coś innego to domena żony, ona ma zapędy do aranżacji. Na zewnątrz nie wyobrażam sobie żaluzji czy też markizy, jedna ze ścian od podstawy pod dach to szkło nie wiem czy mogę zamieścić tu zdjęcie z projektu ale wyglądać to będzie mniej więcej tak: Dlatego na zewnątrz wchodzi w grę tylko roślinność i drzewa oczywiście jak najbardziej będą zasadzone, nawet namierzyłem w bardzo dobrej cenie takie od zakupu "większe" bo minimum 3 - 3,5m wysokości. Przez tą szklarnię muszę myśleć intensywnie o klimie - stąd te wszystkie moje pytania.
  2. Więc tak: chłodzenia podłogi nie planuję, tylko jej grzanie - ogrzewanie podłogowe na całym parterze. Dom na płycie fundamentowej, odpowiednio ocieplonej itd. Co do materiału do ścian to jeszcze biję się z myślami czy ceramika czy gazobeton ale wiem, że to temat tabu na forum więc nie poruszam na szerszą skalę. Rozpatruję klimatyzację kanałową, schowaną w suficie, kratki z powietrzem jak umiejscowione żeby nie było się w stanie odrzuć podmuchu chłodniejszego powietrza. Jeden kanał wypuszczony na korytarz na piętrze (prowadzenie ich do każdej z sypialni generuje koszta). Dodatkowo myślę nad rekuperacją z gruntową wymianą ciepła (GWC). Front domu to zachód - południe to ściana oraz garaż. Północ oraz tył domu - Zachód to przeszklone ściany zapewne zadziałają jak szklarnia. Jak spisuje się GGWC ? czy z tym glikolem nie ma problemu ? ze sterownikami, ogółem czy to nie jest awaryjne ? rozumiem konserwację raz na kilka lat ale chodzi mi o niezawodność. Czy takie rozwiązania uważacie za sensowne ?
  3. Wychodzi na to, że 2 splity to podobna kwota do klimatyzacji kanałowej przy sporym nakładzie własnym pracy. Skąd taka różnica przy kanałówce Rotenso ? jest aż tak słaba w porównaniu do konkurencji ? z tego co na szybko znalazłem to Chińczyk to samo co GREE i SINCLAIR. Kwestia robienia dziur w ścianach na etapie budowy to najmniejszy problem. Ogólnie rozprowadzenie instalacji - kanałów w surowym stanie jest lepsze niż parę lat po wprowadzeniu się. O jakie dokładnie uchwyty Ci chodzi ? takie do płaskich kanałów ? Co do architektury to na dole (parter) jest duża przestrzeń. Salon z jadalnią (45m2) otwarty na kuchnię (25m2) do tego schody oraz korytarz do pokoju i łazienki. Góry raczej nie będę klimatyzował, ewentualnie jeden kanał do sypialni lub na korytarz żeby mieszał powietrze. Działka na chwilę obecną wygląda jak księżyc. Po wyrównaniu terenu będzie to łyse pole. Mam na oku już projekt ogrodu. Front domu będzie na Wschód, Południowa strona to akurat ściana i też po tej stronie jest garaż. Jeszcze w tym roku zasadzę szybko rosnące krzewy także po paru latach nie powinno się tak nagrzewać. Problemem mogą być duże okna od strony Północnej i Wschodniej będą działać jak szklarnia także zasłony obowiązkowo ale klimatyzacja również i co raz bardziej myślę o tej kanałówce. Musze rozejrzeć w cenach materiałów i sprzęcie. Dobry Chińczyk nie jest zły ale jakaś awersja pozostaje.
  4. 230k za wylanie płyty fundamentowej i wymurowanie ścian zewnętrznych ? Ja walczę z myślami czy gazobeton czy pustak ceramiczny na zewnętrzne ściany. Ile osób tyle opinii i bądź tu mądry. Husteczko ile m2 ma wasz kwadrat ?
  5. Cześć Podlasiaki, ja również z żoną ze sfery marzeń i planów weszliśmy w etap konkretnych działań. Projekt domu już opracowany, warunki o przyłącza złożone w odpowiednich miejscach. Czekamy na formalności i start. Również wschód dokładniej gmina Supraśl. Jeżeli chodzi o ziemię, przewóz piachu, zwiru, czegoś do utwardzenia, wykopy, możecie na priv uderzyć. Sąsiedzi mają firmę która wykonuje prace przy budowach więc często dosponuje sprzetem i materiałem który może przywieźć. Możecie podpowiedzieć kto projektował Wam domy i z czego stawiacie ściany zewnętrzne ? Silikat ? Suporex ? Ytong ? Itd. ?
  6. Dziękuję za odpowiedzi, wątek dalej poprowadzę w dziale o wentylacji i klimie żeby zachować jakiś ład i nie robić off topu o klimie w dziale o pompach ciepła.
  7. Witam! jestem na etapie projektowania domu, mocno myślę o klimatyzowaniu pomieszczeń. Ogółem sprawa wygląda tak: dom ok 150m2, ogrzewanie podłogowe (oprócz sypialni), rekuperacja - nie wybrana jeszcze dokładna marka. Moi znajomi mają nowo wybudowany dom i dla mnie latem jest tam tragicznie. Szczególnie na poddaszu. które jest użytkowe i sypialniane nocą jest sauna. Czytam i szukam rozwiązań. Myślałem nad małą pompą ciepła do ciepłej wody i wykorzystaniem chłodu do schładzania powietrza w reku ale ona będzie działa tylko gdy zużywana będzie ciepła woda, czyli w ciągu dnia sporadycznie. Montaż klimatyzatorów na ścianie pod sufitem w nowym domu chyba trochę mija się z celem bo zawsze szpeci. (Znajomi na schody puścili taki klimatyzator, niby coś chłodzi ale szkoda tylko że schody i korytarz). Myślę nad klimatyzatorem kanałowym, tak żeby schłodzić piętro gdzie będą sypialnie (3 sypialnie, pralnia i łazienka), salon jest otwarty na kuchnię (parter salon otwarty na kuchnię, gabinet i łazienka) też wszystko zależy od kosztów. Jak to może wyglądać Waszym zdaniem i jakie są koszta montażu klimatyzacji kanałowej ? Czy lepiej kupić dwa klimatyzatory split i zamontować na piętrze i na parterze ? Dla zbicia kosztów a przynajmniej rozbicia ich na jakiś czas, widzę też takie rozwiązanie: w trakcie budowy domu i montażu instalacji rekuperacji rozprowadzić kanały klimatyzacyjne do pomieszczeń oraz do jednostki na poddaszu "centrala klimatyzacyjna" zaś same urządzenia jak centrala, kontrolę przepustnic, termostaty kupić w innym sezonie. Czy ma to sens ? Co wybrać ?
  8. Surgi, szukam czegoś co chyba masz Ty. Aktualnie jestem na etapie projektu domy i przyłączy. Ale męczy mnie właśnie temp. latem. Znajomi postawili nowy dom, oddany 2 lata temu do użytku. Wszystko fajnie, nowocześnie, ładne. Ale latem temp 25 wewnątrz mnie dobija, szczególnie w sypialni 24 w nocy. Rekuperacja jest. Ostatnio na schodach zamontowali klimatyzator ale on rzuca powietrze tylko na schody, za nim schłodzi dom to... eh. Sam również planuję rekuperację, ale szukam rozwiązania, które będzie w stanie latem schłodzić powietrze w domu. Czy możesz coś doradzić, co sam posiadasz i polecasz ?
  9. tak też myślałem, że chłód powstanie tylko w momencie zużycia ciepłej wody. A ona nie leje się non stop. Co możecie w takim wypadku zaproponować żeby móc schładzać powietrze w wybranych pomieszczeniach ? (partner czyli głównie salon i kuchnia oraz sypialnia), jeżeli zamontuję klimatyzator będzie rzucał powietrze tylko w jednym kierunku - przed siebie. Co innego można zastosować ?
  10. Raczej nie, to typowy dom jednorodzinny, większa moc jedynie do kuchni pod płytę indukcyjną czyli 400V oraz w garażu a poza tym standardowe sprzęty jak to w domu. Zamówię 16kW z zabezpieczeniem 25A czyli wychodzi że wniosek "Grupa V: Podmioty, których urządzenia, instalacje i sieci są przyłączane bezpośrednio do sieci o napięciu znamionowym nie wyższym niż 1 kV oraz mocy przyłączeniowej nie większej niż 40 kW lub prądzie znamionowym zabezpieczenia przedlicznikowego w torze prądowym nie większym niż 63 A - Wniosek W-1"
  11. Witam, jestem na etapie projektowania domu (działka, warunki przyłączy gazu, wody, kanalizacji itd jest). Zastanawiam się nad możliwością montażu małej pompy ciepła która miałaby za zadanie ogrzewanie wody zaś latem chłodzenie pomieszczeń. Ogrzewanie domu to gaz (ogrzewanie podłogowe, w sypialniach tylko grzejnik). W domu będzie rozprowadzona rekuperacja i tak myślałem, czy jest sens i w ogóle możliwość wsparcia rekuperacji chłodem z pompy ciepła ? Teściowe mają nowo wybudowany dom, ogrzewanie podłogowe gaz i rekuperacja, jest dobrze ocieplony ale latem dla mnie jest tragedia 25 - 26 stopni ciepła - fakt są dwa wielkie okna, nocą na poddaszy w sypialni +24 stopnie. Ostatnio montowali tradycyjny ścienny klimatyzator. Chcę uniknąć takiego stanu. Reasumując czy mała pompa ciepła do ogrzewania wody oraz wprowadzenie chłodu do rekuperacji ma sens ? Czy to coś da ? Jak jeszcze możecie podpowiedzieć żeby schłodzić powietrze latem w pomieszczeniach salon + sypialnia ? Marzeniem byłoby ustawienie sobie temp. w salonie tak 23 stopnie w łazience podobnie w sypialni max 20 może nawet mniej i sterowane komputerem. W łazience czujka ruchu, gdy ktoś jest pod prysznicem dogrzewa pomieszczenie ale to sfera marzeń i kosztów. Może ktoś miał podobny dylemat ?
  12. Witam, również nie chcąc zakładać nowego wątku, napiszę tutaj, podpowiedzcie mi proszę, który wniosek pobrać, wypełnić i złożyć w PGE. Posiadam działkę oraz chcę rozpocząć budowę, posiadam już wnioski do gazowni oraz o przyłączę wody oraz oczyszczalni. Z PGE mam problem ponieważ tych wniosków jest kilka https://pgedystrybucja.pl/Dla-Klienta/Przydatne-dokumenty/akordeon-Przydatne-dokumenty/Wnioski-o-przylaczenie-dla-Odbiorcy. Na czas budowy prąd będę brał od brata z działki vis-a-vis więc czy mam pobrać wniosek "Grupa V: Podmioty, których urządzenia, instalacje i sieci są przyłączane bezpośrednio do sieci o napięciu znamionowym nie wyższym niż 1 kV oraz mocy przyłączeniowej nie większej niż 40 kW lub prądzie znamionowym zabezpieczenia przedlicznikowego w torze prądowym nie większym niż 63 A - Wniosek W-1 " ?? czy jednak większe niż 40kW i 63A ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...