Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

APCM

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    61
  • Rejestracja

O APCM

  • Urodziny 01.05.1984

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Złotów
  • Kod pocztowy
    77-400
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

APCM's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Najpierw bym musiał wiedzieć jak to spiąć w całość.
  2. Witam, Chciałbym zapytać jak rozwiązać podłączenie wideodomofonu z dodatkowym przyciskiem bezdotykowym wyjścia, który ma być zamontowany od wewnątrz furtki. Schemat wideodomofonu wygląda następująco: Natomiast przycisku Zasilanie planuję wziąć z monitora, bo mam do wykorzystania 8 żył, więc przycisk dostanie zasilanie, tylko co z tymi kablami: COM NO NC jak to podłączyć żeby działało?
  3. APCM

    Podłogówka 100% dom 116m2

    Nadszedł ten moment, gdzie za chwilę ruszamy z podłogówką. Czy mieliście do czynienia z tym rozdzielaczem? https://allegro.pl/oferta/rozdzielacz-8-drog-herz-stal-szlachetna-podlogowe-7854261553 Planuję rozłożyć na podłodze rurkę: KAN-THERM BLUE FLOOR PE-RT 16x2MM Styropian będzie 15 cm w warstwach po 5 cm: Grafitowy SWISSPOR 100 Lambda 0,30 Na chudziaku folia budowlana 2 warstwy 0,3mm
  4. Jest dachówka są i okna, można powiedzieć, że stan surowy zamknięty skończony Teraz rozpoczynamy prace wewnątrz. Najpierw elektryka, a w połowie kwietnia tynki. W międzyczasie swoje zacznie robić hydraulik. W piątek mamy wykonać przyłącze wody i kanalizy do miejskich wodociągów.
  5. Po dwóch tygodniach przestoju związanych z oczekiwaniem na kredyt udało się ruszyć dalej. Uruchomiliśmy transze i ekipa w dzisiaj ponownie pojawiła się na placu budowy. Zdecydowaliśmy się na pełne deskowanie dachu, na to papa i dopiero dachówka. Dzisiaj udało się odeskować połowę dachu i położyć papę. Na jutro została druga połówka. Na plac przyjechała też dachówka. Ostatecznie wybór padł na Cretaon Goteborg z powłoką DuraTop w kolorze grafitowym.
  6. Mam pytanie. Na etapie fundamentów pamiętałem o zrobieniu uziomu fundamentowego. Przyspawaliśmy bednarkę do zbrojenia. Jestem na etapie rozpoczęcia prac elektrycznych w domu. Elektryk jest zdania, że i tak będziemy musieli zrobić dodatkowo uziom otokowy lub też wbić galmara, bo pomiary na pewno nie wyjdą. Dodatkowo wspominał coś o ciągnięciu ze skrzynki do domu bednarki, aby połączyć bednarkę w domu do bednarki w skrzynce. Powiedzcie mi czy sama bednarka w fundamentach jest rzeczywiście niewystarczająca jako uziom?
  7. Cztery dni i działówki stoją. Czekamy na ostateczną decyzję związaną z kredytem i ruszamy z dachem i oknami, które już czekają na wstawienie.
  8. Wiązary zamontowane Od poniedziałku ruszamy z działówkami. Miał być najpierw dach, a przynajmniej deskowanie i papa, ale czekamy na dopływ gotówki, a skoro gazobeton na działówki stoi to jedziemy w nimi. Ten tydzień ma być bez deszczu.
  9. W miniony weekend miasto stanęło na wysokości zadania i wyrównało fatalny dojazd, który został rozjechany przez ciężki sprzęt, a roztopy spowodowały, że kolejny auta mogły zapomnieć aby dojechać na działkę. Teren wyrównano, rzucono trochę tłucznia i droga z powrotem przejezdna. Dzisiaj budowlańcy rozpoczęli pracę nad ścianą szczytową. Udało się ją postawić. W międzyczasie dojechały wiązary. Jak dobrze pójdzie to na koniec tygodnia będzie można je wrzucać na górę.
  10. Hej koledzy, planuję do mojego domku 113m2 zakupić kocioł: VICTRIX 12 X TT 2 ErP. Mam pytanie czy mogę z kominem wyjść nad sufit z regipsem i dopiero na poddaszu nieużytkowym wyjść z rurą przez ścianę? Dlaczego tak, a no ponieważ planuję na tej ścianie co komin w przyszłości wiatę na samochód i nie chciałbym aby komin wychodził pod dachem wiaty, tylko nad. Drugie pytanie to czy warto iść w zasobnik UBS czy jednak coś innego polecacie do CWU. Myśłem o czymśw przedziale 120-160 litrów (Rodzina 2+2) głównie korzystająca z prysznica.
  11. No to faktycznie chyba będzie to najlepsza opcja. Moje obawy wiązały się tylko z tym jak zabezpieczyć takie wiszące na ścianie rurki, żeby się nie ugieły pod ciężarem wylewki, ale chyba pianowanie oprócz tego, że będą w otulinie powinno załatwić sprawę. Zestaw wodomierzowy do skrzynki już zakupiony. Wybór padł na poniższy. Cena 260 zł
  12. CityMatic widziałem, że służysz radą w wielu wątkach, więc proszę cię również o radę. Po kolejnej rozmowie z hydraulikiem, który nie neguje mojego pomysłu dał mi pod rozwagę inny. Jako, że nie jestem uparty jak baran, chętnie się nim podzielę i wysłucham opinii, bo również jest nie głupi i hydraulik ma swoje argumenty. Zważywszy na układ domu i miejsc, w który potrzebna jest ciepła i zimna woda. Proponuje on klasyczną instalację CWU na miedzi. Zaproponował, że aby nie iść stricte po chudziaku, rurki poprowadzić po ścianach 3-5 cm nad chudziakiem, aby wejść pod nie ze styropianem. Owe rurki oczywiście w otulinie, a nad nią weszła by jeszcze jedna warstwa 3-5cm paska styropianu lub zapianowanie i dopiero wylewka. Jak twierdzi majster miedź powinna wytrzymać dobre kilkadziesiąt lat i przynajmniej w teorii nie powinno się z nią nic złego dziać. Ujęcie wody będę miał z wodociągów więc jej jakość powinna być ok. Proponuje głównymi rurkami iść grubszymi, a same podejścia robić już węższe. Z Kuchni sugeruje puścić pexem 16mm rurkę do cyrkulacji, którą jak nie teraz to może w przyszłości mimo wszystko wykorzystam (koszt znikomy). Byłem mocno nastawiony na system rozdzielaczowy, ale nie wiem czy jednak nie kombinować i iść w klasykę. Koszty i tak nie będą jakieś wielkie, bo dom nie jest duży, a oprócz bezpośrednich podejść mamy właściwie bardzo mało zakrętów.
  13. Udało się wykorzystać pogodę i wylać wieniec. Teraz trochę musi złapać wytrzymałości, aby rozpocząć prace związaną z wiązarami. Pogoda u nas zapowiada się całkiem fajna. Myślami jestem już przy kolejnych pracach, wstawieniu okien, elektryki, wod-kan i tynkach.
  14. Tak jak pisałem, mnie tematy cyrkulacji nie interesują, bo nie zdecyduję się na to rozwiązanie. Oczywiście wiem, że będę musiał chwile poczekać na ciepłą wodę, ale w najważniejszym miejscu czyli pod prysznicem, mam od rozdzielacza 2 metry rurki. Wasze wpisy potwierdzają, że CWU na rozdzielaczach jest coraz częstszym rozwiązaniem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...