Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sig

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    40
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez sig

  1. Witam! Ja zdecydowałem się na parapety klejone z kawałków drewna.Bardzo mi się podobają i nie chciałbym ich dziurawić wkrętami. Jak w takim razie najlepiej je zamocować na ściance z GK ?
  2. Dołączam się do prośby PAFKA. Też jestem przed obudowaniem wkładu ,posiadam dużo odpadów z piaskowca chciałem go wykorzystać. Może ktoś ujawni kilka tajników np. jak się montuje wykończenie pod i nad wkładem (takie np. z cegieł klinkierowych)
  3. Witam wszystkich kominkowiczów! A czy ktoś sprawdził jak palić by było najbardziej ekonomicznie? Dołożyć raz a dobrze czy lepiej mniej i dokładać częściej?
  4. -bo tak to się chyba nazywa?! Poszukuję opisu,schematu budowy czegoś takiego.Ktoś kiedyś na forum napisał że wystarczy wykopać dół 2*2*2 nasypać kamieni doprowadzić rury i wystarczy.Może ktoś opisze to bardziej szczegółowo. Myślę o doprowadzeniu powietrza z takiej czerpni pod kominek rurą na końcu której będzie wentylator (do spalania oraz rozprowadzenia przez DGP).Byłoby świeze ogrzane powietrze zimą a latem przy pracującym wentylatorze rozprowadzane poprzez DGP chłodne powietrze. Co myślicie o takim projekcie?
  5. co do styropianu przyznaję rację zdecydowanie ocieplać wełną ale będę się upierał przy rozprowadzeniu dolnym po co ciągnąć dodatkowe metry kanałów?
  6. tcic Jaki masz kominek? I jakie długie kanały musisz położyć? a propos kształtek blaszanych to ja mam zamiar je zrobić sam (przy pomocy znajomego blacharza oczywiście) wyjdzie taniej i kształt można dopasować wg życzenia
  7. tcic Spokojnie montuj kanały w podłodze !!! Ja jeszcze nie mam ale tak zaprojektowałem i fachowiec od kominków potwierdził że to najlepsze rozwiązanie.Najlepiej jest ocieplić te kanały wełną mineralną ale nawet jeśli nie maasz miejsca to i tak nic strasznego, w końcu jeżeli nawet nagrzeje się podłoga to jest ona przecież wewnątrz domu i będzie to ciepło emitować(ogrzewanie podłogowe )Ja mam zamiar strop ocieplić steropianem więc chociaż boki kanałów będą izolowane.Co do hałasu to jeżeli nie montujesz turbiny, a w tym wypadku nie musisz, to co najwyżej przeniesie odgłosy życia domowego(ale te roznoszą się także kanałami wentylacyjnymi i nic na to nie poradzimy).Przy układaniu kanałów trzeba tylko pamiętać aby były ułożone chociaż z minimalnym wzniosem, 2cm na 4 metrach długości kanału wystarczy aby rozprowadziło się powietrze grawitacyjnie i nie stosować ostrych zakrętów (90 stopni) oraz odgałęzień (każdy pokój - oddzielny kanał). januszek Jeżeli DGP jest wyprowadzone nad kominek na wyższą kondygnację to prowadzenie kanałów nad sufit jest zrozumiałe tylko w sytuacji obiegu wymuszonego ,przy grawitacyjnym jest dla mnie nie zgodne z prawami fizyki aby powietrze ciepłe przemieszczało się z góry do dołu
  8. Przepisy przepisami... a co jeśli kubatura będzie niewielka ale z dobrą wentylacją, czy piec będzie działał odpowiednio?
  9. Tak jak w temacie : minimalna dla przepływowego i dla dwufunkcyjnego.Czy są różne? Co mówi prawo a jak jest w praktyce? Dzięki z góry!
  10. Chodzi oczywiście o połączenie kominka (wkładu) z kominem ,a z tego co się orientuję to rura spiro kosztuje ok.260zł za 1,5m ,a czarna to ok.80zł za 1m ,do tego kolanko 90zł jeśli jest potrzebna przejściówka to dodatkowo ok.70zł więc ogólnie cenowo podobnie.
  11. Czy może ktoś zastanawiał się nad takim rozwiazaniem dla wkładów,które nie posiadają wlotu powietrza do spalania z zewnątrz : Wybudować szczelną komorę(na ile to możliwe) ,w której stałby wkład i byłby nią od dołu obudowany.Do tej komory doprowadzone by było powietrze z zewnątrz np. rurą pcv. Kominek nie wykozystywał by wtedy powietrza do spalania jak również do DGP z pomieszczenia w którym stoi. Czy się mylę?Posiadam wkład marki DOVRE który nie posiada wlotu z zewnątrz i myślę że takie rozwiązanie było by dobre. Mam jeszcze jedno pytanie: Sprzedawca zapewniał mnie że DOVRE nie potrzebuje szybra - czy to prawda?
  12. musiałbym od tej ceny uzyskać conajmniej 50% rabatu a co sądzisz o firmie ARISTON warto?
  13. musiałbym od tej ceny uzyskać conajmniej 50% rabatu a co sądzisz o firmie ARISTON warto?
  14. vps to wszystko bardzo ładnie wygląda i jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem ale...jest dla mnie za drogie ktoś mi proponował piec firmy ARISTON z zasobnikiem 120l za niecałe 1300zł i taki wydatek mógłbym zaakceptować ,jednak nie wiem czy taki piec by wystarczył może są inne rozwiązania oprócz VAILLANTA ? vps ?
  15. opal - dzięki za informację może jeszcze powiesz jakiej firmy masz tą wannę?i ile czasu? Ijeszcze jedno -czy wannę narożną kupuje się w komplecie razem ze styropianową podstawą?
  16. Podobny wątek znalazłem na forum ale ja proszę jeszcze raz o radę. Ogrzewam wodę zwykłym piecem gazowym przepływowym dla potrzeb kuchni i łazienki(na parterze domku jednorodzinnego).Będę miał dodatkowo na piętrze drugą kuchnię i na poddaszu łazienkę gdzie przewiduję największe zużycie ciepłej wody - wanna narożna ,prysznic ,bidet ,umywalka. Czy do ogrzania wody do wszystkich punktów wystarczy dobry ogrzewacz przepływowy (gazowy),czy muszę instalować drugi?Miałbym z tym kłopot ze względu na brak wolnego przewodu w kominie.A może są piece z zasobnikem w granicach 2tys. zł który by mi wystarczył? Jak rozwiązać ten problem ,może jakieś inne propozycje?
  17. Opal a co innego polecasz? i dlaczego odradzasz?
  18. Czy należy dokładnie zaklejać łączenia folii paroprzepuszczalnej (membrana) czy wystarczy tylko zrobić odpowiednie zakładki na łączeniach przy układaniu. Folia jest wewnątrz pod deskowaniem przed wełną.
  19. Mam zamiar zakupić wannę narożną i zastanawiam się czy warto wydać większe pieniądze na znaną markę np.KOŁO ,czy nie ma co przepłacać i kupić w promocji coś z nie znanych marek (no name). Obawiam się czy pokrycie wanny np.nie zżółknie lub zacznie odpryskiwać. Co o tym sądzicie?
  20. Witam! Czy ktoś orientuje się jaka jest różnica w stosowaniu rur dymowych do kominków ? Chodzi o specjalne rury spiro i stalowe czarne (nie wiem jak się fachowo nazywają) Czy można zastosować jeszcze inne? np.zwykłą rurę stalową z przyspawanymi radiatorami - widziałem coś takiego. Która lepiej będzie oddawać ciepło spalin?
  21. MYŚLAŁEM ŻE BĘDZIE TO TROCHĘ TAŃSZE Obecnie mam podłączony zwykły "junkers" do ogrzewania wody do kuchni i łazienki i to wystarczało ale po przebudowie będą dwie kuchnie i dwie łazienki. Może dużo taniej wyjdzie zamontować drugi junkers?
  22. ROZCZAROWANIE dokładnie tak można nazwać ten dodatek dużo więcej dał mi artykuł o kominkach w muratorze 9/1998 spodziewałem się czegoś nowego ,w końcu od tego czasu trochę "wody" upłynęło a temat jest jak najbardziej aktualny bardzo mi przykro REDAKCJO POPRAW SIĘ !!!
  23. aha jeszcze jedno czy przy takim rozwiązaniu trzeba instalować hydrofor(największy pobór wody będę miał w łazience na poddaszu a kocioł ma być w piwnicy)
  24. Witam! Czytając ten wątek doszedłem do wniosku że też dla mnie najlepszym wyjściem będzie kocioł z zasobnikiem. Jednak jestem w tej dziedzinie kompletnie zielony.Może podpowiecie coś więcej o takim rozwiązaniu - jaki jest koszt eksploatacji,jakiej firmy kocioł za ile i gdzie można kupić,jak ma wyglądać instalacja i czy sam montaż stanowi problem dla "niefachowca".
×
×
  • Dodaj nową pozycję...