Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Karol1234567

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Karol1234567

  1. Ziemia została nawieziona aby przykryć strefę przymarzania. Ze wgledu na dużą różnicę w terenie mam zrobiony fundament schodowy. Przed nawiezieniem ziemi fundament w miejscu gdzie mają być schody był odkryty w 70 procentach, stąd moja decyzja o nawiezieniu ziemi. Moje pytanie brzmi- jak w takim przypadku wykonać prawidłowo schody z kostki? Dodam że zrobiłem przed nawiezieniem podsypkę z półsuchego betonu b20. Znajduje się ona na głębokości 1.20 m poniżej obecnego poziomu. Ta podsypka ma formę ławy 150 na 250 i szerokości 30 cm i jest utwardzona (podlana wodą)
  2. Między kostką a ścianą planuje zrobic 2 cm przerwy na wypadek gdyby podsadziło schody do góry, a przerwe zosypać piaskiem. Przy fundamencie dodam styrodur i tak uzupelnie powstała szczelinę. Prosilbym o rozwiniecie mysli co sie moze stac jesli ziemia nie zostanie usunieta?
  3. Witam, Zlecam wykonanie schodów wejściowych z kostki- planowane są na dwa stopnie. Obecnie wygląda to jak na zdjęciu . Pod drzwiami jest klinaryt, ściany są już ocieplone i jest na nich położony tynk silikonowy. Poniżej bloczki fundamentowe z betonitu są również ocieplone styropianem i jest na nich siatka z klejem. Ziemia przed budynkiem została nawieziona miesiąc temu(warstwa około 60 cm). Wykonawca zamierza użyć zagęszczarki celem ubicia ziemi i wykonać schody na dwa stopnie dostawiając je do elewacji budynku. Nie wiem czy samo ubicie wystarczy?, czy wypadałoby tę ziemię usunąć, ale według wykonawcy wystarczy ubicie. Zastanawiam się w jaki sposób zabezpieczyć klinaryt pod drzwiami oraz elewację przy punkcie styku sciana -kostka. Myślałem o papie fundamentowej, która posiada folię, bądź samą folie kubełkową aczkolwiek papa wydaje mi się sensowniejszym rozwiązaniem. Co do klinarytu do którego ma dochodzić kostka nie mam za bardzo pomysłu- może aluminiowy kątownik jako izolator? prosiłbym o pilną poradę jako, że wykonanie ma nastąpić w poniedziałek. pozdrawiam
  4. witam, zamieszczam w załączniku rzut sytuacyjny systemu wentylacyjnego w moim domu parterowym. Więźba typu wiązar z drewnianymi legarami (jeszcze nie wykonałem ocieplenia). W kominie mam 4 kanały wentylacyjne i jak w załączonym pliku: w 1 kanale jest wsad kominowy, 2 kanał kominowy wentylować ma kotłownie za pomocą wentylatora, 3 kanał ma wentylować łazienkę a pod 4 kanałem mam wykonane odpowietrzenie kanalizacji połączone z pierwszym kominkiem wentylacyjnym. Pozostają mi do rozplanowania 2 kominki wentylacyjne o średnicy 125mm. Do drugiego planuje podłączyć okap kuchenny (ewentualnie rozważałem kuchnie podłączyć pod kanał kominowy razem z łazienką). W ten sposób planuję wykonać system wywiewny- pytanie czy standardowe wentylatory z czujnikiem wilgotności które będą umieszczone w kanałach wentylacyjnych komina poradzą sobie z odprowadzeniem powietrza z kotłowni, łazienki i kuchni?( o ile kuchnię podepnę pod komin razem z łazienką). Ponadto pozostaje mi jeszcze rozwiązanie systemu nawiewnego dla salonu i 3 sypialń. Rozważałem wykorzystanie kominka wentylacyjnego numer 3 celem zamontowania kolejnego wentylatora z czerpnią powietrza, filtrem i jakąś grzałką celem ogrzania wchodzącego powietrza. Tak przygotowaną instalację myślę rozprowadzić sufitem do każdego z tych pomieszczeń za pomocą kratek wentylacyjnych. Moje pytanie brzmi czy mogę do tego celu wykorzystać wspomniany kominek wentylacyjny czy szukać zupełnie innego rozwiązania. Dodam ,że ze względu na koszty oraz już zastosowane rozwiązana , rekuperacja na ten moment nie wchodzi w rachubę. Pozdrawiam
  5. Cieszę się, że trafiłem na ten wątek dopiero teraz bo mogę już zobaczyć efekt końcowy. Jest pięknie. Gratuluję odwagi i nieszablonowego podejścia do tematu budowy domu. I oczywiście proszę o więcej zdjęć
  6. Witam, będę miał mały parterowy domek, 80m2, ocieplony 15 cm grafitowego styropianu, na stropie 30 cm wełny, okna domel vector na ciepłym montażu. Ogrzewanie piecem gazowym dwufunkcyjnym Wolf FGB28. Brak kominka. Początkowo myślałem o podłogówce wszędzie plus grzejnik w łazience. Wiele osób doradza mi jednak zamontowanie dodatkowo grzejników. Jaką instalacje doradzicie? Kolejne pytanie dotyczy sterowania podłogówką w kazdym pomieszczeniu. Czy w tak małym domku ma to sens? Koszt spory. Który system będzie najtańszy w przypadku takiego domku w użytkowaniu: podłogówka, grzejniki, system mieszany?
  7. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Myślę że zdecyduję się na pir ale dam grubszą warstwę kosztem wystającej skrzynki. Co za tym idzie mam kolejne pytanie: czy w tej sytuacji wusuwać się również z oknami? czy zrobić je w licu i dać dodatkowe progi aluminiowe pod prowadnice o tej samej grubości co pianka Pir?
  8. Jaka grubość izolacji byłaby odpowiednia? Pytanie czy jest sens montażu takiej rolety skoro nadproże nie zostało wcześniej przygotowane pod roletę(nie jest cofnięte na wzór L). Będę miał ciepły montaż z taśmami zewnętrznymi i pytanie czy montaż rolety z wysuniętym oknem i na to styrodur bądź płyta Pir o warstwie 2 cm przy 15 cm ocieplenia nie spowoduje powstania jednego wielkiego mostka termicznego? kolejna myśl czy nie wysunąć się z oknem o 3,4 cm a co za tym idzie płyta Pir też byłaby grubsza, tyle że wówczas skrzynka rolety wystawałaby poza ocieplenie. Czy taka wystająca skrzynka nie stworzyłaby jeszcze większego mostku termicznego.
  9. Pytanie czy jest sens montażu takiej rolety skoro nadproże nie zostało wcześniej przygotowane pod roletę(nie jest cofnięte na wzór L). Będę miał ciepły montaż z taśmami zewnętrznymi i pytanie czy montaż rolety z wysuniętym oknem i na to styrodur bądź płyta Pir o warstwie 2 cm przy 15 cm ocieplenia nie spowoduje powstania jednego wielkiego mostku termicznego? kolejna myśl czy nie wysunąć się z oknem o 3,4 cm a co za tym idzie płyta Pir też byłaby grubsza, tyle że wówczas skrzynka rolety wystawałaby poza ocieplenie. Czy taka wystająca skrzynka nie stworzyłaby jeszcze większego mostku termicznego.
  10. Jaka grubość izolacji byłaby odpowiednia Twoim zdaniem?
  11. Witam, mam pytanie odnośnie ogrzewania. Domek 80 m2 ,ogrzewany będzie piecem gazowym , podłogówka wszędzie . Kominka nie będzie. Wykonawca proponuje zrobić wyjścia na grzejniki ...."w razie awarii zamontujesz sobie grzejniki na czas naprawy" Jak sądzicie, ma to sens ? Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, że w takiej sytuacji montuje grzejniki, a potem demontuje..?
  12. Witam, zamieściłem pytanie na dziale okna, ale odzew niewielki może tu ktoś wspomoże. Chcę zamontować rolety podtynkowe. Budynek już stoi, zamiast tradycyjnych nadproży wylany jest betonowy wieniec 24 cm (otwory okienne sięgają pod sam wieniec). Wykonawca zaproponował montaż w ten sposób, że okna zostaną wysunięte poza mur na 2 cm, a do wieńca zostanie przyklejony styrodur 2 cm i na to skrzynka. Montaż okien z taśmami wewn i zewn. Jak to poprawnie zaizolować żeby najbardziej jak to możliwe ograniczyć straty ciepła.e
  13. Witam, chce zamontować rolety podtynkowe. Budynek już stoi, zamiast tradycyjnych nadproży wylany jest betonowy wieniec 24 cm (otwory okienne sięgają pod sam wieniec). Wykonawca zaproponował montaż w ten sposób, że okna zostaną wysunięte poza mur na 2 cm, a do wieńca zostanie przyklejony styrodur 2 cm i na to skrzynka. Montaż okien z taśmami wewn i zewn. Co o tym sądzicie ? Czy takie rozwiązanie ma sens. Chodzi mi głównie o mostki termiczne. Jaki montaż rolet byłby w tym przypadku najbardziej efektywny pod względem ograniczenia strat ciepła.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...