Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Babel1979

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Babel1979's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam Mam zamontowany rekuperator Vaillant var360/4 i niestety wg mnie coś jest nie tak. Ustawiłem wg zaleceń obroty na 4 i na panelu wyświetla się że wymiana jest z prędkością 180m3/h co wg mnie jest za mało bo mam dom 200m2. Serwisanci którzy montowali i kalibrowany cały system stwierdzili że jest ok i tyle wystarczy ale ja odczuwam dyskomfort i muszę ci jakiś czas otworzyć okno żeby "przewietrzyć" dom. Z tego co czytałem to minimalna wartość to 300m3/h a takiej wartości rekuperator nie osiąga nawet na programie 6 czyli najwyższym. Czy macie pomysł co może być nie tak Pozdrawiam Grzegorz
  2. Byłem u prawnika który zajmuje się sprawami błędów przy budowach - oczywiście stwierdził że to że KB zmienił typ posadowienia nie da się zaskarżyć bo KB mógł to zrobić a przed sądem stwierdzi że ja mu pozwoliłem. Co do wad to rozmawiałem z dwoma "inżynierami" i wyliczyli mi 4 wady tego co jest zrobione 1. Za mało ocieplenia pod płytą (powinno być minimum 15 cm) 2. Brak izolacji przeciwwilgociowej między ścianą fundamentową a płytą 3. Brak izolacji termicznej i przeciwwilgociowej pod żebrami 4. Brak izolacji przeciwwilgociowej pionowej (poza tym xps + filia kubełkowa) I teraz ich rady Ad1) Dać 10 cm eps przy robieniu podłogówki i będzie ok Ad2) Połączyć izolację którą dam pod ścianami z izolacją na podłodze (zgrzewając ja) tworząc na całej powierzchni płyty jednolitą membranę (nie robić tego od razu żeby budowlańcy nie zniszczyli podczas prac murarskich) Ad3) Tego podobno już nie naprawię Ad4) Odkopać, zaizolować i zrobić opaskę i zakopać. I teraz moje kolejne pytania 1. Czy to co mi doradzili jest ok ? 2. Czy widzicie jeszcze jakieś błędy które mogą być problemem? 3. Czy mogę wykonać naprawy obecnie a później zarządzać od KB zwrotu kasy?
  3. Absolutnie nie mam mu zamiaru tego przepuścić i dlatego jedno z moich wcześniejszych pytań dotyczyło czy mogę jakoś od niego wydrzeć kasę za to co zrobił. No wiem ze cyrk na kółkach - wpisał do dziennika że sam o tym zadecydował.
  4. Mam mieć prawie w cały domu ogrzewanie podłogowe. Także pod ogrzewania pójdzie jeszcze izolacja termiczna (planowałem właśnie eps).
  5. Tak wiem - tylko szukam rady co poprawić żeby być jak najbardziej pewny że będzie ok.
  6. To wiem że kierownik do dupy. Tego już nie zmienię. Teraz chce to co zrobił uratować żeby dało się wykorzystać do budowy domu i żeby było bezpiecznie i sucho.
  7. Kierownik twierdzi że to przeliczył bo ma uprawnienia konstruktora. Wpisał to nawet do dziennika budowy. No niestety zapłaciłem i to dużo drożej niż za zwykłe fundamenty. Kwestie formalne już załatwiam dzięki architektowi i projektowi zamiennemu. Mam jeszcze parę pytań: 1. Czy jakoś da się obciążyć kierownika budowy za naprawę błędów? 2. Czy są jakieś inne sposoby naprawy tej płyty ? Folia do oczek mi się podoba ale jestem ciekawy.
  8. Witam, W tym roku "wykonałem" fundamenty. Dom parterowy bez piwnic. Dokładniej zleciłem to znajomemu kierownikowi budowy gdyż ja byłem 8 miesięcy poza Polską. Dwa tygodnie temu wróciłem i ręce mi opadły - na własną rękę zmienił sposób posadowienia budynki twierdząc że tak się teraz robi. gdzie 1a) opaska drut fi 12 1b) zbrojenie pod ściany nośne wewnętrzne wysokość 50cm drut f12 2. Płyta zbrojona siatkami zbrojenowymi f6 góra-dół na dystansach grubość około 20cm 3. Izolacja folią budowlaną (taką czarną) 4. Styrodur xps 10cm 5. Piach - 30cm - zagęszczony 6. Trudno powiedzieć - gruz zmieszany z ziemią itd (okoł 80cm) - solidnie zagęszczony 7. Grunt rodzimy - glina twardoplastyczna (po usunięciu humusu) - robiłem badania gruntu i woda jest poniżej 3m pod powierzchnią. 8. Nasyp dookoła domu około 1,2m 9. 4 bloczki fundamentowe 24cm 10. Folia kubełkowa 11. Styrodur xps na kołkach bezpośrednio do betonu i teraz wg zeznań budowlańców których wziął do tego. Brak izolacji poziomej (teren podmokły ale dom jest podniesiony o około 1m nad poziom terenu. Brak izolacji pionowej - bezpośrednio lano płytę (1,2) na styrodur (4,10) (najpierw robiąc z niego szalunki "stratne") i tylko pod podłogami jest folia izolacyjna (3) ? Nieciągłość foli budowlanej (3) pod wzmocnieniami pod ściany wewnętrzne nie ma jej. Nie wiem co teraz. Mam zakopać kierownika pod fundamentem czy da się to jakoś uratować ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...