Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ertevu

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    228
  • Rejestracja

ertevu's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Dziękuję Ci Whitemag za podpowiedź. Okazało się ,że kontaktowali się już z tą firmą ale szukają dalej. Pozdrawiam.
  2. Dziękuję Ci Whitemag za podpowiedź. Okazało się ,że kontaktowali się już z tą firmą ale szukają dalej. Pozdrawiam.
  3. Witajcie krajanie. Dla kuzynki ( młode małżeństwo ) bardzo poszukuję działki budowlanej ( 700-1300 m) na Białołęce. Będę /będziemy bardzo wdzięczni za wszelkie namiary ( nawet tylko podejrzenia ) , że jakaś działka jest na sprzedaż. Bardzo proszę o informacje na PW ( jeżeli to możliwe wraz z podaniem orientacyjnej ceny za metr). Z góry serdecznie dziękuję.
  4. Witajcie krajanie. Dla kuzynki ( młode małżeństwo ) bardzo poszukuję działki budowlanej ( 700-1300 m) na Białołęce. Będę /będziemy bardzo wdzięczni za wszelkie namiary ( nawet tylko podejrzenia ) , że jakaś działka jest na sprzedaż. Bardzo proszę o informacje na PW ( jeżeli to możliwe wraz z podaniem orientacyjnej ceny za metr). Z góry serdecznie dziękuję.
  5. Przepraszam , być może już wyżej znalazłbym odpowiedź. Otóż chcę w drewnianej podłodze ( deski sosnowe) umieścić wylot gorącego powietrza z kominka ( grawitacyjne).Czy można metalową kratkę umieścić bezpośrednio w deskach , czy trzeba ją od desek odizolować ?. Z góry dziękuję za odpowiedź.
  6. 1)Bezpośrednio nad nadprożami będzie wylewany wieniec , ma on własne zbrojenie , więc nadproże nad oknem nie jest istotne . 2) Ja mam bramę Hormana i rzeczywiście było jakoś na styk ( chyba 19 cm - jutro zmierzę dokładnie ) . Tam w garażu rzeczywiście jest nisko , także kotłownia dostała wymagane absolutne minimum , generalnie warto by chyba pomyśleć o odejściu od projektu i podnieść strop o jedną płaską pełnę cegłę ( około 8 cm ) . Ale oczywiście podniesie się wtedy wejście do pomieszczenia nad garażem i będzie poważny problem z wysokościami schodów do tego pomieszczenia..
  7. Witajcie , jeżeli chodzi o moc pieca to trzeba rozróżnić dwie rzeczy - 1) ogrzewanie domu w zimie , 2) podgrzewanie wody użytkowej (przez cały rok) Moc 25 kW w zupełności wystarczy do obu celów w przypadku naszych domów. Ci którzy mają wyższe moce pieców będą cieszyć się z błyskawicznego podgrzewania wody użytkowej. Pozdrawiam. Wykończony (na razie psychicznie).
  8. Mija - jeżeli nie masz jeszcze tynków .... ponieważ piszesz o gniazdkach TV/SAT - więc jest teraz taka moda , aby do każdego gniazdka , oprócz oczywiście kabla koncentrycznego dochodził kabel sygnałowy z przynajmniej dwoma skrętkami... Dzięki temu będziesz mogła w różnych pokojach odbierać inne stacje Canal + posiadając tylko jedną kartę. Być może o tym już wiesz - więc niepotrzebnie się wtrącam. Pozdrawiam.
  9. A ja z kolei mam do odsprzedania przyczepę campingową . Szczegóły tutaj: http://www.allegro.pl/item605002036_5_osobowa_przyczepa_kip_na_budowe_lub_dzialke.html Pozdrawiam.
  10. A ja z kolei mam do odsprzedania przyczepę campingową . Szczegóły tutaj: http://www.allegro.pl/item605002036_5_osobowa_przyczepa_kip_na_budowe_lub_dzialke.html Pozdrawiam.
  11. Pozdrawiam Jaktorów i zapraszam do siebie ( jeżeli nie za daleko -Białołęka). Dom nie jest wykończony - ale schody można " wypróbować". Telefon do siebie wyślę na PW.
  12. no, no, niezła ilośc rurek - ciekawe jak hydraulik rozwiąże to w w naszym domku też planujemy podłogówkę, piec pewnie tego samego typu Mam pytanie odnośnie podłaczenia pieca - z Twoich zdjęć wynika, iż podłączony jest do gniazdka - wystarczy jedno ? nie potrzebne jest zasilanie ? ...mój mąż jest właśnie na etapie wykonywania instalacji elektrycznej pozdr tyborek Piec wymaga jednego gniazda zasilającego. Jest ono poprowadzone bezpośrednio ze skrzynki rozdzielczej . Powinno być tam zabezpieczone bezpiecznikiem 6A. Oczywiście w kotłowni jest więcej gniazd zasilających - prowadzonych osobną drogą.Pompa do podłogówki sterowana jest bezpośrednio przez piec, podobnie siłownik mieszacza. Również pompa do cyrkulacji cwu. będzie sterowana przez piec ( będzie pracowała według diagramu czasowego wprowadzonego do pamięci pieca).
  13. U U mnie całą instalację zrobił "mój" hydraulik. Piec zakupiłem poprzez internet z dostawą na budowę . Osobną drogą ( listem ) dostałem kartę gwarancyjną z wpisanymi moimi danymi od bezpośredniego sprzedawcy. Odpalić piec musi serwis. Zadzwoniłem do jednego z podanych na karcie , powiedział cenę , ale nie miał czasu akurat kiedy mnie pasowało . Zadzwoniłem do innego, podał tę samą cenę ( na razie polecam - Ząbki tel. 601 210 070) i jeszcze tego samego dnia wieczorem zrobił instalację. Pan powiedział że specjalizuje się tylko w de Dietrichu. Okazało się ,że piec 3 dni później uległ awarii. Zadzwoniłem pod ten sam adres. Po około 3 godzinach pan przyjechał, wymontował cały moduł zapłonu, wyjął z pudełka nowiutki , wstawił i odjechał. Od tego czasu ( ponad miesiąc) piec działa niezawodnie. Poniżej link do mojego pieca : http://picasaweb.google.pl/ertevu/PiecDeDietrich?authkey=Gv1sRgCM6Cx9i7tZDH_wE&feat=directlink Ponieważ jestem " współautorem " instalacji , może będę jeszcze mógł w czymś pomóc. Niestety dosyć rzadko bywam na forum. Pozdrawiam.
  14. Witaj mija ja obliczałem grzejniki korzystając z bezpłatnego programu Purmo OZC ze strony : http://www.purmo.com/pl/downloads/software.htm Program wymaga przeczytania około 150 stronicowej instrukcji. Potem należy wpisywać wymiary ścian , okien , drzwi, wybierać materiał z którego są te przegrody wykonane. Dosyć żmudna robota.Radzę od razu skorzystać z moich obliczeń. Wyniki i tak wyjdą podobne. Do obliczania podłogówki potrzebny będzie program Purmo CO.Purmo OZC wyliczy tylko kaloryfery ( i poda zapotrzebowanie na ciepło poszczególnych pomieszczeń ) Grzejniki też mam Purmo- chyba 10 lat gwarancji.Są droższe od innych - ale jakość widać już po samej wadze , są po prostu trochę cięższe niż inne sprzedawane w marketach. Poza tym dobre rozwiązanie zawieszenia na ścianie. Nie mam żadnych zastrzeżeń.Grzejniki kupowałem trochę taniej niż w sklepach poprzez internet ( firma chyba grzewka z Białegostoku) z fakturą .Dostawa kurierem na plac budowy. Moc grzejników ( a w zasadzie ilość oddawanego ciepła) zależy przede wszystkim od temperatury na wejściu ( zasilaniu). Licząc swoje ogrzewanie od razu założyłem , że zastosuję piec kondensacyjny, czyli uzyskujący największą sprawność przy pracy przy niskich temperaturach.Dlatego też założyłem ,że w czasie najwyższych mrozów temperatura zasilania grzejników nie przekroczy ( nie będzie takiej potrzeby )60 stopni, a podłogówki 45 stopni. Obecnie kiedy temperatura na zewnątrz jest w pobliżu zera - piec pracuje z temperaturą około 30 stopni , więc z pełną kondensacją.( i sprawnością ). Zastosowany piec MC25 LP jest piecem kondensacyjnym , i każdy z serwisantów z którymi rozmawiałem podkreślał , że jest to piec z górnej półki w jakości. Na rynku ostatnio pojawiły się MCR 24 , są dużo tańsze , ale mają inaczej zbudowany palnik ( ogólnie słabsze materiały ). Piec kupowałem za pośrednictwem tego pana z forum http://forum.muratordom.pl/wzorem-grzeska-kotly-i-nie-tylko-w-dobrych-cenach,t46373.htm
  15. Witam wszystkich budujących. Tydzień temu zakończyliśmy montaż kotłowni więc mogę podzielić się swoimi spostrzeżeniami z ogrzewania tego domu. Przez ostatni tydzień zima była średnio łagodna więc i piec nie miał za bardzo co robić. Generalnie to zainstalowałem piec z projektu czyli de Dietricha MC25 LP z zasobnikiem BS130. Wkrótce doczepię zdjęcia.Piec ten ma dużą skalę modulacji i może pracować od 4,3 do 24 kW.Przez ostatni tydzień ( poza pierwszym dniem ogrzewania zimnego domu ) piec pracuje na najmniejszej mocy tj. 4,3 kW załączając się co kilka minut na 2- 3 minuty. Bardzo interesowały mnie wyniki moich obliczeń dotyczących podłogówki oraz kaloryferów. Przypomnę te wyliczenia: "pokój na dole - kaloryfer CV22-60/1,10 dałem jednak 1,20 Salon - dwa kaloryfery CV22-60 /0,90 ,dałem 1,00] Jadalnia- podłogówka , powierzchnia 7,3 m2 raster 0,15m, kuchnia -podłogówka , powierzchnia 6,7 m2 raster 0,15m hol dolny - podłogówka , powierzchnia 4m2 , raster 0,35 m łazienka dolna -podłogówka , powierzchnia 1,45 m2 , raster 0,20m sień -podłogówka, powierzchnia 3m2, raster 0,1 m pom. gosp. - podłogówka 2m2 , raster 0,15 m jest raster 0,5m garaż -kaloryfer CV11-60/0,60 kotłownia-kaloryfer CV22-60/0,70 zamiast niego jest " rzadka " podłogówka łazienka górna - podłogówka , powierzchnia 10m2, raster 0,1m sypialnia 1- kaloryfer CV22-60/1,20 sypialnia 2-kaloryfer CV22-60/1,10 sypialnia 3-kaloryfer CV11-60/1,10 strych gospodarczy - 2 kaloryfery CV22-60/1,00 oznaczenia np. CV11-60/1,00 oznacza kaloryfer typu V ( doprowadzenie od dołu ) pojedyńczy o wysokości 60 cm i szerokości 1,00 metra.CV22 oznacza kaloryfer podwójny. Powyższe obliczenia zostały przeprowadzone dla ściany Porotherm 30 cm plus ocieplenie styropian 12cm , ocieplenie stropu wełna 20cm , grubość styropianu w podłodze 9cm , założona najniższa temp. zewnętrzna - 24 stopni, założone ,że kaloryfery będą zasilane wodą o temperaturze +60 stopni , a podłogówka +45 stopni." koniec cytatu. Zgodnie z powyższymi wyliczeniami została ułożona podłogówka oraz kaloryfery. Na razie nie mamy drzwi wewnętrznych - więc temperatura wyrównuje się samoistnie między pomieszczeniami. Pierwsze spostrzeżenie to takie ,że w każdym z pomieszczeń jest taka temperatura jaką zakładałem , czyli np. zimniej w garażu i pom. gosp. a jednakowo ciepło w sypialniach czy jadalni. Generalnie na początku wszędzie było za ciepło- więc zmieniłem w piecu tzw. krzywe grzania na niższe. Z tego następny wniosek , że można by jeszcze trochę zmniejszyć zainstalowane kaloryfery, a proszę zauważyć , i tak zastosowałem mniejsze niż w projekcie. Pozdrawiam. P.S Ostatnie posty dotyczą też cen za hydraulikę. A więc kaloryfery - około 4000 zł rury do podłogówki ( Kisan )-około 2000 zł piec z zasobnikiem plus regulatory , mieszacz, pompy-12500zł inne złączki. nyple , rury miedziane, zawory ,filtry itp. około-1500zł robocizna ( hydraulik plus ja)-5000zł więc razem wyszło ok. 25 000 zł. Do tej kwoty należy dodać około 5 000 za zrobienie " wody " czyli punkty typu umywalka,zlewozmywak,prysznic, umocowanie stelaży, wykonanie kanalizacji powyżej stanu zero wykonane jeszcze przed tynkami wewnętrznymi. Około 3500 kosztowało doprowadzenie wody z ulicy. a oto obiecane zdjęcia : http://picasaweb.google.pl/ertevu/Kotlownia?authkey=QoBb62g54Ls&feat=directlink
×
×
  • Dodaj nową pozycję...