Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

frontif

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez frontif

  1. Dzień dobry, Wplątaliśmy się w niezły problem z kupnem domu w stanie surowym zamkniętym. Jesteśmy w trakcie ostatnich załatwień z kredytem i bank dopatrzył się nieścisłości między projektem a stanem domu - w projekcie nad garażem jest zaplanowany daszek pokryty dachówką o powierzchni ok. 24m2 i wysokości ok. 1m, natomiast lata temu inwestor (obecny właściciel) zdecydował, że sobie tam zrobi taras. Taras został wykonany, okno zwykłe zamieniono na okno balkonowe, brakuje balustrady i nawierzchni posadzki. W dzienniku budowy prace nad stropem nad garażem, czyli tarasem, są opisane dokładnie i nie ma żadnej wzmianki o odstępstwie od projektu. Właściciel "nie pamięta" o co chodziło, czy była zmiana do projektu i kto ją podpisał. Pytanie brzmi, czy jest to zmiana istotna czy nieistotna, czyli czy należy wprowadzać zmiany w projekcie i starać się o zmianę pozwolenia na budowę?
  2. Dzień dobry, Kupiliśmy dom, którego budowa rozpoczęła się w 2001 roku i stanęła na stanie surowym zamkniętym. Teraz rozpoczęliśmy prace od instalacji, w środku robimy totalny miszmasz jeżeli chodzi o elektrykę i trochę zmian w wodkanie. Problem jest z gazem. Skrzynka gazowa znajduje się w granicy działki i od niej musimy poprowadzić 20-30m gaz do domu i według projektu wejście gazu jest w kuchni i dopiero leci przez całą długość domu do kotłowni do pieca. Te kilkanaście lat temu jeszcze rozumiem, że gaz był do kuchenki potrzebny i w sumie nawet dobrze że tak biegnie, ale my potrzebujemy go tylko do pieca, więc czy możemy przebić się przez elewację w jakimś innymi miejscu niż wskazane w projekcie? Pociągnąć gaz dalej w ziemi i wejść z rurą w ścianie kotłowni? Czy wymagać to będzie jakiegoś projektu, rozmów z gazownią, czy wystarczy inwentaryzacja powykonawcza?
  3. Dzień dobry, Szukam domu z zabudowaniami gospodarczymi, a że w moim regionie trudno o takie, szukam też domu z dużą działką i możliwością postawienia małej hali/bud. produkcyjnego na stolarnię - max 200m2. 1. Znaleźliśmy ciekawy dom w dobrej cenie, z odpowiednią działką. Na terenie nie ma MPZP, właściciele nie mają WZ z czasów budowy (2000r.). Działka ma ok. 2000m2, dwa wjazdy, podłużny kształt, więc teoretycznie też miejsce na drugi budynek. Mi się śpieszy z zakupem, właścicielom ze sprzedażą, nie bardzo chcę czekać na wydanie nowych WZ pod drugi budynek na tą działkę. Czy właściciele mogą otrzymać w Gminie kopię WZ z czasów budowy i czy to coś mi da, żeby chociaż zorientować się, czy WZ pozwala procentowo na postawienie drugiego budynku i ewentualne granice zabudowy? Czy o możliwości postawienia hali mogą przesądzić tylko nowe WZ? Nie mogę kupić działki, na której okaże się, że nie postawię hali. 2. Druga sprawa to Studium Uwarunkowań, wg których działki w tej okolicy przeznaczone są na mieszkania i usługi turystyczne (blisko jeziora w miarę). Hala będzie pod stolarnię, ale nieuciążliwą, składanie mebli z połproduktów, ręczne maszyny stolarskie głównie. Może być bez odwiedzin klientów, lub rzadko. Firma zarejestrowana pod ten adres jako główne miejsce wykonywania działalności. Wniosek - żadne to usługi turystyczne, ale też nie sklep czy salon czegoś tam, raczej wymiarowo przydomowy warsztat w budynku gospodarczym. Czy WZ w związku z symbolem ze Studium zakaże prowadzenia tego typu działalności i postawienia małej hali? Jeżeli to ma jakieś znaczenie - chodzi o Szczecin i okolice, sama działka podlega i znajduje się na skraju gminy Goleniów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...