Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zniwiarz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

O Zniwiarz

  • Urodziny 17.09.1986

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Śwdnica
  • Kod pocztowy
    58-100
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Zniwiarz's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Obawy chyba wynikają z tego, że za bardzo nikt wśród znajomych nie posiada PC, a przede wszystkim PC powietrze-woda.
  2. Nie odbiegajmy proszę od tematu
  3. Witam, Jestem w trakcie wyboru sposobu dostarczania ciepła do domu (jeszcze sporo pracy przede mną i jest możliwość wprowadzenia zmian, więc robię rozeznanie zawczasu). Nie rozpisując się za dużo specyfikacja stawianego domu jest dostępna tutaj Wynik z portalu cieplowlasciwe. Do teraz rozważałem przede wszystkim kocioł na pellet/ekogroszek, ale po przejrzeniu kilku artykułów zacząłem się zastanawiać nad PC, przede wszystkim taką powietrze-woda, nie chciałbym ponosić kosztów instalacji w wysokości ok 50 tys. zł (nie mam na tyle) stąd też wybór padł na technologię powietrze-woda. Co byście polecali? Jak "duża" powinna być taka pompa dla mojego budynku? Oczywiście chodzi o CO i CWU z jednej pompy (nic nie stoi na przeszkodzie by w sytuacji kryzysowej tj. -25 dogrzewać grzałką). Prosiłbym o jakieś sugestię, najlepiej z argumentacją.
  4. Rozumiem, bardziej myślałem o opiniach na temat samych tych kotłów i ich jakości, moc jest jeszcze do sprecyzowania.
  5. W co jeszcze większe? Zacząłem jednak rozważać możliwość PC... wynik z kalkulatora Ciepło właściwe wyszedł mi taki. Wcześniej zapomniałem też dopisać, że oczywiście jeszcze grzanie CWU (4 osoby). Jakieś pomysły?
  6. Witam, jestem nowicjuszem jak chodzi o sprawy ogrzewania budynku i doboru kotła. Stąd też moja prośba o Waszą pomoc. Na początek może napiszę o jaki budynek chodzi i z jakich materiałów będzie wykonany. Tak więc: Dom parterowy z poddaszem użytkowym na całej powierzchni parteru 120 m2 (grzane będzie ok 70 m2 - odchodzi kotłownia i garaż), na poddaszu do ogrzania będzie ok 105 m2 (odchodzą dwie garderoby), tak więc przyjąć trzeba, że powierzchnia do ogrzania to ok 180 m2. W budynku tylko ogrzewanie podłogowe + drabinki w łazienkach i pralni. Ściany - Ytonga PP4 24 cm + 20 cm styropianu grafitowego 033 Podłoga - styropian 10 cm Dach - wełna 033 25 cm. Okna - 3-szybowe Drzwi i brama garażowa - z serii tych podobno ciepłych Kocioł będzie na pellet. Teraz pytanie jaki wybrać? Rozmiar nie gra roli bo zmieści się spokojnie wszystko w kotłowni. Wygląd nie ma w ogóle znaczenia. Co polecacie? Ja skłaniam się do takich wyborów jak Kostrzewa EEI PELLETS 16KW, Galmet kocioł c.o. na pellet Genesis Plus KPP 20 kW palnik obrotowy, Defro Delta EkoPell 15 kW. Napiszcie proszę co o tym sądzicie, jakie są Wasze doświadczenia, bądź jakie macie propozycje. P.S. Instalatora znajdę odpowiedniego do wybranego kotła.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...