Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

M4RUD3R

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

O M4RUD3R

  • Urodziny 01.01.1988

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

M4RUD3R's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam— mam pytanie — mamy dom wg tego samego projektu jak Pan W0232 —- zastanawiamy sie nad ociepleniem — pytanie do Pana czy Panu sie udalo docieplic ? Jakim styropianem ewenrualnie / dundamenty tez ? Byc moze dach , bo tam slabe chyba paramentry byly dla dachu - welna 17cm? Czy koszta sie zmniejszyly ? Pozdrawiam Rafał [email protected]
  2. Aktualnie grzane jest olejem opałowym. To dom teściów. Z tego co mówi teściowa jak próbowałem jej wypytać o koszta ogrzewania to przy łagodnej zimie rachunki potrafią dojść do okolic 6 tyś złotych. Metraż ok 106m2. Z tym że jak już wspomniałem - 80% stolarki okiennej do wymiany "na pierwszy ogień" i drzwi wejściowe także. Do tego wymiana wrót garażowych albo likwidacja garażu w piwnicy.
  3. A jak z wysokością tego docieplenia ? Odkopywać i zaczynać delikatnie poniżej gruntu, czy sobie darować ? Jak docieplałbym , to na pewno 15cm.
  4. Czyli nie mam co się obawiać pojawienia się wilgoci na ścianach czy innych niepożądanych efektów ? Czy do zaizolowania dolnej części (piwnicy) powinienem odkopać całą ścianę i na niej położyć docieplenie, czy wystarczy że odkopię fragment (np 0,5m poniżej gruntu) i od tego momentu zacznę warstwę ocieplenia ? Chciałbym zmniejszyć ilość zużywanego paliwa do ogrzewania nie tracąc przy tym na komforcie i nie obniżać temperatury. Jak już wspomniałem na pewno do wymiany pójdzie także cała stolarka okienna i drzwiowa. Nową warstwę ocieplenia pokryć cienką warstwą tynku ? Jaki tynk zastosować do tego styropianu zewnętrznego ?
  5. Witam Wszystkich. Posiadam dom z lat 90 , projekt pod nazwą W-0232. Współczynnik przenikania ściany zewnętrznej budynku wynosi K=0,52W/m2K. Opis ogólny (dane konstrukcyjno materiałowe): - ściana zewnętrzna piwnic wykonana z betonu B-150 grubości 25cm lub cegły pełnej grub. 25cm +3cm styropianu + 12cm cegły pełnej - ściany zewnętrzne parteru i poddasza, warstwowe, grubość 43 cm wykonane z 25cm cegły kratówki, 6cm ocieplenia (wełna lub styropian) oraz 12cm cegły kratówki, powiązane ze sobą co 7-warstwę. Chciałbym docieplić ten dom. Na pewno do wymiany pójdą wszystkie obecne okna + drzwi wejściowe. Problem pojawia się przy ścianach, ze względu na ten styropian który jest zawarty pomiędzy nimi. Nie ma tam żadnej szczeliny ani pustki powietrznej pomiędzy poszczególnymi warstwami. Pytanie brzmi: czym i jak ocieplić ściany zewnętrzne, aby nie wkopać się w jakąś wilgoć na ścianach lub inne problemy, a jednocześnie poprawić współczynnik przenikania i generalnie ograniczyć straty ciepła z budynku ?? Czy w takim przypadku da się to zrobić w sensowny sposób ??
×
×
  • Dodaj nową pozycję...