mirekz50
Użytkownicy-
Liczba zawartości
15 -
Rejestracja
O mirekz50
- Urodziny 01.01.1950
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
Łodź
-
Kod pocztowy
31-535
-
Województwo
łódzkie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
mirekz50's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Wejście do domu (podstawa ganka) - dobór materiału i technologii
mirekz50 odpowiedział mirekz50 → na topic → Fundamenty i piwnice
1. Wysokość wejścia to 70 cm, a więc słupki powinny być zdecydowanie wyższe - powiedzmy 100 cm. Nie spotkałem się z takimi. 2. Nie odpowiada mi takie wykonanie ze względów organoleptycznych, nie mój styl. Całość będzie wykończone drewnianą wysoką balustradą - dlatego postanowiłem połączyć beton z drewnem lub całość w drewnie. -
Sufit podwieszany pomiędzy ścianą a płytą jest taśma, która ma zapobiec sztywnemu łączeniu powierzchni, w takim razie pęknięcie powinno być kontrolowane. Czy tej sytuacji dawać akryl na łączeniu sufitu i ściany? W chwili obecnej jest piękny ostry kąt, po dodaniu akrylu jednak zrobi się zaokrąglenie, którego chciałbym uniknąć. Czy akryl jest niezbędny w takiej sytuacji czy można sobie darować?
-
Wejście do domu (podstawa ganka) - dobór materiału i technologii
mirekz50 odpowiedział mirekz50 → na topic → Fundamenty i piwnice
Odpada, ponieważ ganek ze względu na bliskość ogrodzenia musi być stromy (kąt prosty) - zaś schody będa w jednym miejscu. Zastosowanie kostki wymusza łagodny spadek na około ganku, a to z powoduje że z ganku 4x2m zrobi się 3,10x1,10m (3 schody, każdy po 30cm głębokości) Wymiar wraz ze schodami nie może przekroczyć 4x2m. -
Chciałem dobudować wejście do już wybudowanego domu, który będzie pełnił formę mini werandy (bez zadaszenia). Wymiary to 2x4m - wysokość tegoż "ganku" to około 70cm na poziom gruntu. Nię będę go zabudowywał - ma pełnić tylko rolę wejścia do domu wraz z kilkoma schodkami. Fundament Najszybciej i najłatwiej byłoby zamówienie gruszki, ale wymagana ilość jest mikro (0,5m3) - dodatkowo większym problemem będzie wylanie resztki betonu pozostałej w gruszce (teren jest zagospodarowany). Dlatego zastanawiam się czy można by wykonać fundament z bloczków betonowych (ew. wykonać "chudziak w betoniarce - ale czy jest niezbędny)? Pytanie - czy można całość zrobić z bloczków?
-
Witam, Dom parterowy z nieużytkowym poddaszem, ocielplenie tylko stropu wełną, na kopertowym dachu ceramika i folia paro przepuszczalna, wiązary oparte bezpośrednio na wieńcu. Pytanie jest następujące, luki na wiązarach pomiędzy dachówkami a murem wypełniłem szczelnie styropianem i w koło pianka. Pytanie czy nie jest to za szczelne i trzy trzeba robić szpary wentylacyjne pomiędzy styropianem a skosami dachu (nie będą ocieplane).
- 1 odpowiedź
-
Koszt robociny elewacji (ocieplenie, tynk - malowanie)
mirekz50 odpowiedział mirekz50 → na topic → Wykończenie ścian; elewacje zewnętrzne
Czyli pokrywa się to co mówcie z rzeczywistością w moim rejonie. Znalazłem faktycznie magików za 40 PLN. Ale rozmowy tel nie potrafili nawet dokończyć. Większość firm powiedziała mi od 60 PLN, gdzie zdecydowana średnia to 70 zł m2. Dzięki wszystkim- 38 odpowiedzi
-
- (ocieplenie
- elewacji
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Szukam ekipy na wykonanie elewacji małego nowego domu (około 150m2 - ścian zew.), zastanawiam się jak jest uczciwa cena dla obu stron za robociznę w zakresie położenie staropianiu, siatka, tynkowanie/malowanie. Ile czasowo powinno zająć wykonanie tych prac dla wprawnej ekipy (jeżeli dopisze pogoda)?
- 38 odpowiedzi
-
- (ocieplenie
- elewacji
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Chciałem zamontować drewnianą bramę dwu skrzydłową - dość szeroką (4,5m), zastanawiam się jednak nad trwałością takiego rozwiązania, ile wytrzyma drewno sosnowe, które będzie regularnie konserwowane dobrymi lekierobjecjami typu 3v3. Jak będzie sprawowało się w naszym klimacie, na zdjeciąch bramy wyglądaj bardzo ładnie, ale ciekaw jestem jak to będzie prezentowało się za 5 czy 10 lat?
-
Szukam na drewniane słupy o szerokości 140x140mm daszków lub lamp solarnych lub elektrycznych. Niestety okazuje się, ze są mniejsze i większe rozmiary ale 14-tek niema. W związku z tym szukam tego typu produktu, który mógłby pełnić rolę daszku - dysponujecie może info gdzie coś takiego można dostać?
-
Chcę zamontować podłogę na drewnianych wiązarach w strefie przeznaczonej na stryszek (graciarnia). Belki wiązarowe mają rozstaw około 94cm. Niestety nie mogę zamontować legarów na wieszakach belki, ze względu na warstwę ocieplenia. Dlatego postanowiłem położyć legary na belkach wiązarowych co 60 cm (10x4) i na to płyta OSB jako podłoga. Czy legary powinienem zamocować do belek wiązarowych za pomocą gwoździ/wkrętów - czy też wystarczy, że przymocuję samą płytę OSB do legarów?
-
Do wykończenia sufitów i elewacji chciałem zakupić rusztowanie warszawskie. Widzę, że są oferowane w dwóch wymiarach około 1,6m i 1m czy w takim razie można je miksować - w sensie długie z wąskimi, czy też stawianie wież odbywa się zawsze z tych samych ramion? Wykorzystanie "połówek" wraz z pełno wymiarowym rusztowaniem pozwoli zbudować węższe wieże - pytanie jak to wygląda z zasadami stawiania rusztowań (około 5m wysokości)
- 6 odpowiedzi
-
Montaż ogrzewania podłogowego samodzielnie czy przez ekipę
mirekz50 odpowiedział mirekz50 → na topic → Ogrzewanie
@asolt dziękuję za konkretną odpowiedź Budowa budową, choć założyłem bardzo duży zapas kosztowy na kosztorys wykonany przez firmę + 30% naddatku na materiały i usługi. To wszystko trafiło w łeb przez gigantyczny wzrost cen usług od czasu wykonania kosztorysu (~2017.09). Dlatego nie wiem jak będzie z wykończeniem czy stać mnie będzie na pewne materiały. Dlatego zapytałem się o takie możliwości co potwierdzasz, aby zastosować taki model wykończenia: - Zdecydowanie podłogówka - bez grzejników - Chcę przygotować projekt tak aby ew. zmienić pompę ciepła na pellet lub odwrotnie - Zakładam panele i ew. przejście na kafle, nie odwrotnie > Po co chcesz demontowac kafle? Niestety czasami pękają lub po prostu będę chciał je wymienić. Co powinienem otrzymać od projektanta ogrzewania podłogowego w projekcie? Tak - mam obliczone - musze poszukać, to wrzucę.- 55 odpowiedzi
-
- montaż
- ogrzewania
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Montaż ogrzewania podłogowego samodzielnie czy przez ekipę
mirekz50 odpowiedział mirekz50 → na topic → Ogrzewanie
@Kaizen dziękuję! Pytanie premium. Z żoną nie zdecydowaliśmy się na dwie rzeczy (tak wiem, powiecie że już powinniśmy to wiedzieć). Czy można zaprojektować instalację podłogową tak aby była możliwa instalacja: 1. a) pompy ciepła b) pieca peletowego 2. a) instalacja paneli podłogowych b) instalacja kafli Jakie macie uwagi co do paneli. Bo gdzieś czytałem, że ponoć utrata ciepła przy panelach wynosi nie więcej niż 2-5%. Demontował ktoś z was kafle na ogrzewaniu podłogowym - tego boję się najbardziej.- 55 odpowiedzi
-
- montaż
- ogrzewania
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Montaż ogrzewania podłogowego samodzielnie czy przez ekipę
mirekz50 odpowiedział mirekz50 → na topic → Ogrzewanie
Dziękuję* wszystkim za odzew i link do tematu rzeki, właśnie go przerabiam. Niechciałbym zajmować się projektowaniem podłogówki - wolałbym aby zrobił to ktoś kompetentny. Zastanawiam się tylko - czy taki projekt jest czytelny dla zwykłego widza. Nie znalazłem, nic w sieci przykładowego - wiec nie wiem czy będzie to dla mnie pomocne, czy też przypominać będzie przepis na eliksir młodości po mandaryńsku. Jak podchodzą hydraulicy do takich robót - gdy dochodzi do podłączenia całego systemu do wody? Pytam się ponieważ, naprawdę mam wrażenie że wykonawcy budowlani ostatnio są bardziej delikatni od porcelanowych figurek - co rozumiem, roboty można wybierać, ale zniechęca taka postawa do współpracy.- 55 odpowiedzi
-
- montaż
- ogrzewania
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Jestem po rozmowach z hydraulikami i przyznam szczerzę, jestem dość podłamany - sytuacja na rynku wygląda tragicznie jeśli chodzi o wolne ekipy. Wszędzie brakuje ludzi do pracy, w efekcie mam wrażenie, że Ci co pozostali to przypadkowi ludzie. Podczas rozmów które przerobiłem w ciągu ostatnich kilku miesięcy mam takie propozycje, że głowa mnie boli. Jeden z hydraulików, zaproponował np. styropian 5cm zamiast opisanych 20cm... bo tak lepiej - to ciężko nawet z komentować. No stanąłem przed wyborem: - zakasać rękawy (pracuję w biurze - więc to temat dla mnie niemal kosmiczny), spróbować zrobić samemu i zaoszczędzić sporo kasy - poczekać na ekipę nawet 6 miesięcy - wylosować "hydraulika" i dać na mszę mają nadzieję, że nie będzie tak źle jak się zapowiada. Ja jako osoba która, niema o tym bladego pojęcia (po za oglądaniem filmów) - po prostu boję się tym ludziom zaufać, bo może skończyć się to finansową klapą. Czekanie 6 miesięcy, z drógiej strony na ekipę - to też może się okazać mały dramat, z 6 miesięcy równie dobrze może sie zrobić 12 - bo ekipa nie dotrzyma terminu (niestety dobrze wiece jak na budowie jest). Zapewne roboty budowlane w tym czasie pójdą sporo do góry, a i kredyt spłacać trzeba i płacić za wynajem obecnego. Tak więc jest dla mnie koszmarnie drogo czekanie. Pracy się nie boję, pytanie tylko czy rozłożenie ogrzewania podłogowego i podłączenie do rozdzielacza jest do zrobienia przez osoby nie budowlane? Czy wymaga to wiedzy projektowej i 10 lat praktyki? Co o tym sądzicie?
- 55 odpowiedzi
-
- montaż
- ogrzewania
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami: