3rav
Members-
Posts
118 -
Joined
Informacje osobiste
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
3rav's Achievements
FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)
14
Reputation
-
Witam, Zastanawiam się nad dociepleniem ściany zachodniej od środka (dom już jest ocieplony styropianem 5cm od zewnątrz), zastanawiam się nad rozwiązaniem: 10cm wełny sufitowej (garażowa, lamelowa) jak: Paroc CGL lub Rockwoll Stroprock G + kamień dekoracyjny (gipsowy). Płyta przyklejona do ściany na klej do glazury/wełny a płytki gipsowe na klej do gipsu. Zależy mi bardzo na prostocie oraz szybkości wykonania takiego ocieplenia, zastanawiam się czy taka wełna będzie w tym przypadku samonośna i utrzyma na ścianie pionowej dodatkowo wykończenie z gipsu? Coś takiego: [ATTACH=CONFIG]468676[/ATTACH]
-
Konkurenci w postaci kominka Kratki Zibi: https://kratki.com/pl/kominek-powietrzny-zibi-lewy-bs-11-kw-o-180-6756#reviews a także DEFRO IMPULS SM BP https://www.defrohome.pl/p,62,defro-home-impuls-sm-bp.html Szyba także łączona w narożniku, a także jest przeznaczony do rekuperacji. Z tego co wiem ważne aby kominek miał zewnętrzny dolot powierza (to znaczy z zewnątrz budynku), niewielkie nieszczelności na szybie są dopuszczalne. Jeżeli nie godzisz się na takie ustępstwa to musisz kupić albo jakiś z szybą giętą albo wkład zwykły (nie narożny: https://nordflam.pl/wklady-kominkowe-roten).
-
Ja jestem zadowolony, za około 4tys. jest on dość porządnie wykonany i ładnie wygląda. Jeżeli bym miał znacznie większy budżet to pewnie by kupił jakąś "gilotynę". W poprzednim sezonie paliłem jakieś 3 dni w tygodniu (czyli tak co 2 dzień), drewno i brykiet.
-
Mam taką wiedzę, jestem inżynierem po Mechanice i Budowie Maszyn i obecnie pracuję w zawodzie jak konstruktor urządzeń wysokociśnieniowych (700MPa), projektowanie tez ram nośnych nie jest mi obce. Szukałem informacji odnoście alternatach, podobnych rozwiązań jak producenta spit,
-
Istotą tego wątku jest właśnie doradzenie w mocowaniu do ścian, a nie konstrukcja sama w sobie
-
Schody wyglądają tak (blacha główna 8mm, podpory poziome na który "leżą stopnie 5mm, spoina pachwinowa obustronna"): Wysokość blachy (jednego z) to 100m, planowane stopnie drewniane 40mm (jesion), główne elementy nośne (6 sztuk) nie będą ze sobą połączone na stało (nie będą zespawane).
-
Cała konstrukcja składa się z 6 segmentów: 3 mocowane do ścian zewnętrznych i 3 mocowane do słupa betonowego: Najdłuższy element ma około 2.1m; 7 stopni, pod każdym stopniem jest otwór fi10 na mocowanie:
-
Myślałem na tym rozwiązanie, zastanawia mnie tu to że kotwa chemiczna nie będzie miała czystego połączenia adhezyjnego ze ścianą, tylko z pianką montażową. Co prawda takie mocowanie z osi na pewno nie wypadnie ale może się lekko ruszać (kotwa będzie tu robić za dużą nakrętkę z drugiej strony ścianki pustaka). Natomiast w skrajnym przypadku takie zamocowanie może kręcić się wraz ze śrubą. czerwony - pianka montażowa szary - kotwa chemiczna
-
Mój pierwszy pomysł na montaż to był wywiercić otwory w tej ścianie otwornicą fi65mm (jak na puszki elektryczne) wypełnić to np. betonem i dopiero w to wypełnienie mocować kotwę chemiczna. Ilość pracy oraz powstały "syf" (w zamieszkałym domu) zmusza mnie do znalezienia alternatywy.
-
Dzięki za info, znalazłem jeszcze coś takiego: https://www.sukces-zamocowania.pl/sklep/produkt-21-Tuleja_rozprezna_z_kolnierzem_Spit_PRIMA_M_8__25szt-18936-1202.html w tym rozwianiu zastanawia mnie czy tynk gipsowy da odpowiedni opór na kołnierza tego koła (obawiam się czy kołnierz kołka może się po prostu zagłębiać w tynk) ale myślę że wystarczy dać jakąś dużą podkładkę.
-
Mam do zamocowania w ścianie blachę od schodów metalowo-drewnianych, jednakże 2 ściany do których chcę się przymocować są zbudowane z pustaków keramzytowych 12cm z jedną komorą: Znalazłem specjalne koszulki do kotwy chemicznej firmy SPIT ID-ALL ( ): Tylko że nie mogę tego znaleźć w polskich sklepach, może ktoś wie gdzie takie koszulki kupić lub zna jakąś alternatywę (np. od Fischera, Hilti, Rawplug)?
-
Mam zestaw solarny HEWALEX 2 TLPAm-250, który ma orurowanie aluminiowe z tego względu wymagany jest specjalny płyn: CORACON SOL 5F (ze względu na korozję aluminium - stal nierdzewna). Niestety kupienie tego płynu jest bardzo trudne dlatego szukam jakiegoś zamiennika, może ktoś wie o jakimś (na chwilę obecną nie mogę skontaktować się z firmą Hewalex)? Z tego co znalazłem zamiennikami mogą być: 1. TYFOCOR® L 2. INNOVA-THERM P ALU
-
Dzięki za odpowiedź, zapominałem nadmienić iż jest to instalacja na PP-R, zawór Herz jest podłączony przez takie podejście: Zastanawiam się czy tego po prostu tak nie zostawić ponieważ grzejnik jest mały: moc (55/45/20°C) (w W) 191 wymiary 69x55x4.5 (wysokość; szerokość; głębokość)?
-
Grzejnika łazienkowy (drabinkowy) mam podłączony przez zawór Herz VUA 50, niestety okazało się że mam zamieniony powrót z zasilaniem (zasugerowałem się kierunkami z zaworu VUA 40 bez sprawdzenia czy 50 ma tak samo - NIE ma). Czy mogę to jakoś zamienić bez przerabiania instalacji, dodam iż grzejnik jest już zamontowany. 1. Myślałem nad podmianą go na prosty + dołożenie kolana Herz: http://www.katalog.herz.com.pl/img/cms/Cennik%20HERZ%202020-strony-72.pdf ale przypuszczam że podniesie mi to grzejnik (pytanie też ile podniesie)? 2. Dołożenie "Przyłącze krzyżowe" Herz 1300434, ale chyba się nie zmieści, czy takie przyłącze można w ogóle dokręcić bezpośrednio do tego VUA? 3. Jakieś inne rozwiązanie? Z katalogu:
-
Już zrobione, nałożona szpachlówka w warstwach z zatopioną siatką elewacyjną wygląda dość solidnie. Myślę że opcja niewielkiego wyrównania jest ok ze względu na niedużą masę ale wyszło dość drogo.