Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Konat77

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Konat77

  1. U każdego producenta można dostać wymagane wymiary do montażu w zabudowie. Solgaz na pewno podaje u siebie. A jak nie ma (w co wątpię) to takie dane na pewno dostaniesz na meila. To nie są przecież tajemnice handlowe, których nie można podać O ile pamiętam z rozmowy z kimś, kto projektuje kuchnie, to głebokość przeważnie przyjmuje się na poziomie 60 cm.
  2. Miałem okazję oglądać na składzie obie. Bogen jest mniejsza, więc nada sie na dachy, gdzie jest wiele łamańców. Creaton ładniej wypadnie na dachach dwuspadowych. Chociaż patrząc na zdjęcia konkursowe Titanii, to i wielospad ładnie wygląda. Jak rozmawiałem z dekarzem to ciężko mu było powiedzieć która jest lepsza. Więc obstawiam podobną jakość obu. I na pewno Titanię by nie nazwał kiepską dachówką.
  3. Kaizen ale każdy producent w dachówek ma takie zapisy w gwarancji. Brass w swojej "systemowej" na 15 lat którą się chwali, ma zapis że to obejmuje wybrane elementy i montowane przez ich specjalistów. Najciekawsze są właśnie te wybrane elementy. Poza drabinkami itd to tylko odpowietrzniki instalacji, kominki wentylacyjne, pierścienie uszczelniajace. Czyli jak będziesz chciał zamontować np fotowoltanikę albo panele to sie nie da, bo elementy z odpowiednim przejściem naruszają gwarancje systemową. W Creatonie chodzi o cały system bez wybierania które systemy są w tym uwzględnione. No i u Creatona widziałem odpowiednie elementy pod instalacje nadachowe.
  4. Kamil30cm a skąd masz informację, że dachówki cementowe Creatona mają mało kruszywa? Jakieś wyniki z badań czy tylko zasłyszana informacja? Ja nigdzie nie spotkałem takich opinii.
  5. Też nie spotkałem dachówki cementowej, która by była barwiona w masie. Wydaje mi sie to zbyt kosztownym rozwiązaniem. Barwienie powierzchowne jest tańsze. No i poza tym spełnia inną funkcję - tworzy trwałą powłokę na powierzchni dachówki. Glazura to powierzchnia ze szkliwa, angoba to tlenki metali. Czy w przypadku cementowych to tylko nałożony kolor? Chyba nie do końca. To raczej też powłoka, która zabezpiecza sam materiał przed wpływem warunków atmosferycznych. I pozwala też uzyskać inna powierzchnię. Bardziej błyszczącą lub matową (podobnie jak angoba i glazura). Mi sie pod względem połysku podoba Duratop Pro od Creatona bo jest tak trochę pomiędzy matem a połyskiem glazury
  6. To ocieplenie szacun Może nie będzie to pasywny ale będziecie pewnie blisko Mam znajomego co mieszka w szkielecie i tam poza szkieletem jest tylko piana. Dom ogrzewa prądem (nie pompą) i ma naprawdę rewelacyjnie niskie rachunki. A co do Titani to ten dach kolegi wygląda fajnie. Niedomalowania aż tak sie nie rzucają w oko. Jakby ktoś był pedantyczny to może i by mu przeszkadzało. Z tego co wiem to producent ma odpowiednie farby, które pozwalają wyeliminowac takie "niedogodności". Jakby co
  7. Wszystko zalezy od dachu, tego jak duży jest. To tak jak z płytkami podłogowymi - nie wszędzie pasują duże formaty. Moim zdaniem wielkość i forma samej dachówki sprawdzi sie na większości dachów. Fala Titani dodaje jej pewnej lekkości.
  8. Rozumiem, że uznałeś błyszczącą powierzchnię za bardziej gładką i tym samym bardziej odporną na ewentualne zarastanie. Pewnie kiedyś tak było. Obecnie producenci nawet jak stosują bardziej matowe powierzchnie to dbają o ich odpowiednie zabezpieczenie. Kapstad od Creatona to ma bodajże powłokę planar, tą matową. Ich błyszczącym odpowiednikiem jest Duratop. Czy pod względem odporności na zarastanie jest między nimi jakas duża różnica? Wątpię. A jak już miałaby być powierzchnia mega odporna to tylko z ceramiką jak Simpla no ale to chyba nie ten budżet jak sam piszesz
  9. Najbliższy sąsiad zdecydował się na zakup glazurowanej Creaton Simpla z tego roku po tym jak zobaczył nowoczesną stodołę innego sąsiada na naszej ulicy z ta właśnie dachówką (choć on ma chyba angobę). Ja nie przepadam za czarnymi kolorami dachów to trzeba przyznać że płaska dachówka na nowych domach wygląda naprawdę fajnie.
  10. Bo u nas w kraju lubią robic sobie robotę Oczywiście lepiej jest stosować takie dachówki jak polecasz (z ciekawości przejrzałem ten katalog Creatona, fajnie to wygląda) niż własnie takie "obróbki". Taka dachówka to i lepiej wygląda i jest trwalsza i jakby nie patrzec stanowi całość na dachu.
  11. To nie jest tak, że wszyscy mają problemy z Creatonem. Są osoby zadowolone z takiego dachu. Źle trafiłeś, może wina producenta a może dostawcy. Ciężko wyrokować. W każdym razie znam takich, którzy są zadowoleni i nic się z ich dachówkami nie dzieje. Więc moim zdaniem nie ma co się trzepiać. cardano8 jak Ci sie podoba to bierz. Obejrzyj dostawę na miejscu, czy dachówki sa ok.
  12. My mieliśmy to szczęście, że w okolicy podłączali się inni i razem się złożyliśmy na zrobienie przyłącza do większości działek. Wyszło to nas około 2500. My mieliśmy jakieś 70m do rury, inni więcej. Jak się grupka zbierze i dogada to można całkiem sensownie zrobić.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...