Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wjaskiewicz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    54
  • Rejestracja

O wjaskiewicz

  • Urodziny 05.09.1995

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Nysa
  • Kod pocztowy
    48-300
  • Województwo
    opolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

wjaskiewicz's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Cześć wszystkim w swoim domu bezokapowym planuję obróbkę wiatrownicy dachu wykonać jak na zdjęciu w załączniku, zrobiłem wstępny szkic - czy jest to dobrze zaplanowane? Ew. Czy da się to zrobić lepiej/prościej? Dachówka płaska, betonowa. Dziękuję za odpowiedzi
  2. Cześć, czy można prosić o namiar na konstruktora płyty? Mój niestety trochę chyba odleciał i szukam kogoś do wykonania nie przewymiarowanego projektu.. dziękuję
  3. No tutaj to na pewno jest ok, i siebie jednak planuje taras na całą szerokość ściany więc takie rozwiązanie słabo by wyglądało..
  4. ktoś się odnosie do pytania marqa? interesuje mnie czy na calej szerokosci sciany dawac fartuch, jakas izolacje kmb czy nie trzeba nic?
  5. Witam, nurtują mnie 2 pytania, może komuś z was uda się rozwiać moje wątpliwości. Kilka szczegółów: dom z porothermu, izolacja pozioma między scianą fundamentową a scianą z pustaków z folii PCV 1mm. Ostatni bloczek fundamentowy planuję zostawić 15cm ponad gruntem (chyba że nie bedzie przeszkody jeszcze podsypać z 10cm). od poziomu chudziaka (który jest na równo ze ścianą fundamentową) 30cm do gotowej posadzki. wody podskórne ok. 2m pod ziemią, teren przepuszczalny. 1) izolacja pozioma chudziaka - z racji izolacji z PCV papa odpada - z tego co czytam, 2x folia to też słabe rozwiązanie - zastanawiam się na zaprawami cementowymi (przedewszystkim ceresit CR65 - czy można go zastosować na izolację poziomą chudziaka?). 1a) Jeśli ceresit jest OK to jak to wykonać - czy nakładać go na folię wystającą z pod scian czy pod folię ? 2b) jeżeli na folię, to w narożach zastosować tasmę uszczelniającą + zaprawę wysoko-elastyczną? (np.ceresit CR166?) na to wszystko dla świętego spokoju zamontowałbym dodatkowo folię 0,3mm. 2) W przyszlości planuję taras na gruncie - na fundamencie XPS10cm, Folia na niego nachodzi - na ściany planuję grafit 15cm. Posiada ktoś poprawny schemat izolacji przeciwwodnej, gdy planuje się wyrównać taras z kostki z dolną krawędzią okien, która jest 30cm powyżej poziomu chudziaka? 2a) czy wzdłuż tarasu wyrównać scianę np. obrzutką na wysokość powiedzmy 70cm (40cm powyżej tarasu) a na to zaciągnąć tak samo ceresit CR65 i w naróżnikach łączących folię PCV z zaprawą tak samo zatopić siatkę na ceresicie CR166? 2a.1) czy może wzdłuż tarasu zastosować membranę epdm nachodzącą na izolację poziomą sciany fundamentowej? (to rozwiązanie chyba prostsze i tańsze). 2b) przy ukladaniu kostki rozumiem, ze folię dodatkowo trzeba dać między koskę a ocieplenie? 2c) od poziomu chudziaka planują przejść na styropian 15cm - rozumiem, że w miejscu tarasu najlepiej pociągnąć w górę te 30cm styropianem XPS?
  6. Witam, planuje budowę budynku gospodarczego połączonego z altaną - chciałbym się dowiedzieć jak to jest z tymi odleglościami. przeczytałem informację, że: Budynki gospodarcze - odległości Pewne zmiany dotyczą również usytuowania budynków gospodarczych na działce. Jest to o tyle istotne, że prędzej czy później taki budynek powstanie. Zgodnie z nowymi przepisami budynek gospodarczy będzie można usytuować przy granicy lub w odległości 1,5 m od bez względu na jego gabaryty. Wcześniej obowiązywały ograniczenie dotyczące długości (5,5 m) i wysokości (3 m). Obecnie ograniczenie to pozostało w odniesieniu do garaży, z tym że zmieni się maksymalna długość – z 5,5 m na 6,5 m. Warunek odnośnie budynku gospodarczego jest jeden – ściana w stronę granicy nie może mieć okien i drzwi. i chcę się upewnić, czy to prawda - budynek chcę umieścić 1,5m od granicy działki - bok 7x4m o dachu dwuspadzistym ok. 30" - więc we wczesniejszych przepisach musiałbym zmniejszyć szerokośc do 6,5m i kąt dachu aby zmieścić się w wyokości 3m - czy zostało to zniesione w stosunku do budynków gospodarczych ? pozdrawiam
  7. Czym właściwie prócz by passu i większej mocy różni się ten model 420/200 od nowego 450/200?warto dopłacać tysiaka? I ogólnie czy warto dopłacać drugiego do izzi?
  8. dodam jeszcze, że okna będą opierały się na ciepłym parapecie - jeśli to coś zmienia.
  9. Pytanie mam o podmurowanie pod zwykłe okno - cegła, czy beton komórkowy przy ścianie z porotermu? Beton komórkowy to 3x mniej roboty - co sądzicie?
  10. Jeśli chodzi o to odejscie to albo zrobie tak jak mówisz albo puszcze go w suficie podwieszanym - problem rozwiązany. A jak wyglada sprawa z kuchnią i toaletą na dole ? jest wszystko ok czy te odleglości moga jakoś bardzo negatywnie wpłynąć ?
  11. spadku nie zrobie, bo mam tylko 8cm styropianu, a powyżej tego idzie ogrzewanie podłogowe. rura 5cm + 8cm na spadek - nie ma szans schować tego w styropianie..
  12. Witam serdecznie, mam mały problem odnośnie przebiegu kanalizacji w moim domu. Dom ma już wykonany strop (ze zrobionym przepustem na główny pion zaznaczonym na rysunku). mam kilka pytań odnośnie kanalizacji, gdyż wydaje mi się, ze troche jest w niej błędów... Główna rura kanalizacji w gruncie 160, wszystkie odejścia 110 włącznie z pionem. 1. kuchnia - brak w niej pionu - czy trzeba dawać napowietrzacz, czy nic nie trzeba tam dawać? (kierownik mówi, że jest OK bez niczego) 2. Lazienka na dole - odejście długości ok. 1 od kibelka i do pionu ok. 4 metry od tego odejścia - też brak dodatkowego napowietrzacza i pytanie jak wyżej.. 3. łazienka na górze... tutaj jest największy problem - od umywalki do pionu mam po skosie ok. 4m - grubość styro + wylewki 13cm (nie jestem w stanie wykonać poprawnego spadku na tej długości) - planuje wykonać drugi pion (rura 60 czy 75?) odchodzący z podejścia do wanny na parterze jak na schemacie, wypuścić go po ścianie działowej albo szczytowej w bruździe na stryszek i połączyć tak z drugim pionem do wywiewki.. Czy moja koncepcja z drugim pionem jest poprawna ? Ew. czy można by wykonać poprostu odejście pionowe z umywalki w dół bez wykonywania pionu do wywiewki? z góry dzięki za pomoc !
  13. Wracając do punktu 3 - pion napewno zostanie tam wykonany. Pytanie czy wystarczy tylko rura 60,czy musi być 75? Oraz czy akurat taki pion trzeba wyprowadzać na dach mimo zawyzonych średnic? Nie ukrywam że najlepiej byłoby wykonać mi go z rury 60 (którą bym całkowicie że spadkiem 2-3 stopni schował w 8cm styropianie)
  14. Witam serdecznie, mam mały problem odnośnie przebiegu kanalizacji w moim domu. Dom ma już wykonany strop (ze zrobionymprzepustem na główny pion zaznaczonym na rysunku). mam kilka pytań odnośnie kanalizacji, gdyż wydaje mi się, ze troche jest w niej błędów... Główna rura kanalizacji w gruncie 160, wszystkie odejścia 110 włącznie z pionem. 1. kuchnia - brak w niej pionu - czy trzeba dawać napowietrzacz, czy nic nie trzeba tam dawać? (kierownik mówi, że jest OK bez niczego) 2. Lazienka na dole - odejście długości ok. 1 od kibelka i do pionu ok. 4 metry od tego odejścia - też brak dodatkowego napowietrzacza i pytanie jak wyżej.. 3. łazienka na górze... tutaj jest największy problem - od umywalki do pionu mam po skosie ok. 4m - grubość styro + wylewki 13cm - i zastanawiam się, czy nie wykonać drugiego pionu (rura 60 czy 75?) odchodzącego z podejścia do wanny jak na schemacie, wypuścić go po ścianie działowej albo szczytowej w bruździe na stryszek i połączyć tak z drugim pionem do wywiewki.. w wylewce będą kable grzejne, więc nie ma miejsca jak schować tam rury (nawet bez kabli by nie było) - wszystko musiałbym schować w styropianie a nie ma na to miejsca. Czy moja koncepcja z drugim pionem? Ew. czy można by wykonać poprostu odejście pionowe z umywalki w dół bez wykonywania pionu do wywiewki? z góry dzięki za pomoc !
×
×
  • Dodaj nową pozycję...