Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

anoch

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    87
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    Stan 0

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Piaseczno
  • Dzielnica
    Gładczyn Szlachecki
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

anoch's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

12

Reputacja

  1. U nas opłaty zaliczkowe, to koszt ok 450 zł za mieszkanie 50 m2 + miejsce w hali garażowej, ale prawie połowa tych opłat dotyczy zużycia zimnej wody i wywozu śmieci (ok 200 zł). Reszta to opłata za administratora, firmę sprzątającą, ogrodniczą, itd. (175 zł) i fundusz remontowy (75zł). Do tego mamy indywidualne źródła ciepła (każde mieszkanie ma kocioł gazowy), więc w innych wspólnotach zaliczka może być powiększona o koszty ogrzewania. Nasza wspólnota (ok 200 mieszkań) ma własny zarząd i wynajętego administratora nieruchomości. Poprzednio mieszkałem w mieszkaniu spółdzielczym. Przyznam, że jest duża różnica pomiędzy działaniem wspólnoty, a spółdzielni. Po pierwsze opłaty były ok 2 krotnie wyższe (podobny metraż bez miejsca postojowego, Prezesa i sekretarkę trzeba utrzymać), no i we wspólnocie mam większy wpływ na jej funkcjonowanie. Tak czy siak nie ma czegoś takiego jak mieszkanie bezczynszowe/bezzaliczkowe różnica jest taka że spółdzielnia i wspólnota działają na mocy 2 różnych Ustaw.
  2. Zimno się zrobiło ale fundamenty udało się zasypać dobę przed nadejściem mrozu. Czyli jak zwykle w ostatniej chwili W projekcie, jako ocieplenie fundamentu mam XPS 80. Na taki też się zdecydowałem XPS Synthos Prime S 80. Na to folia kubełkowa. Jako kleju do XPS, zamiast pianki zdecydowaliśmy się użyć Abizol S. Łapał XPS na sztywno po ok 10-15 minutach. Kilka wywrotek piasku, zagęszczarka i ... gotowe. Oczywiście rogi kilkukrotnie poprawiane po moich interwencjach z prętem Na drugi dzień (w sobotę rano) złapał mróz. Ciężko wpić cokolwiek w ziemie. Po zabezpieczeniu opaski XPS folią budowlaną, fundamenty raczej w takim stanie zostawię na zimę. Raczej, bo być może jest jeszcze szansa na kanalizę w tym roku. W każdym razie plan na ten rok wykonany. Plan na przyszły to SSO.
  3. Zimno się zrobiło ale fundamenty udało się zasypać dobę przed nadejściem mrozu. Czyli jak zwykle w ostatniej chwili W projekcie, jako ocieplenie fundamentu mam XPS 80. Na taki też się zdecydowałem XPS Synthos Prime S 80. Na to folia kubełkowa. Jako kleju do XPS, zamiast pianki zdecydowaliśmy się użyć Abizol S. Łapał XPS na sztywno po ok 10-15 minutach. Kilka wywrotek piasku, zagęszczarka i ... gotowe. Oczywiście rogi kilkukrotnie poprawiane po moich interwencjach z prętem Na drugi dzień (w sobotę rano) złapał mróz. Ciężko wpić cokolwiek w ziemie. Po zabezpieczeniu opaski XPS folią budowlaną, fundamenty raczej w takim stanie zostawię na zimę. Raczej, bo być może jest jeszcze szansa na kanalizę w tym roku. W każdym razie plan na ten rok wykonany. Plan na przyszły to SSO.
  4. Możliwe. Nie studiowałem pod tym kątem przepisów. Teraz przypomina mi się jedna rozmowa na ten temat z architektem, że dojazd do domu, miejsca na śmietnik i samochody muszą być. Nie wnikałem czy rzeczywiście wynika to z przepisów. Od tego mam architekta .
  5. Z ciekawości zerknąłem do swojego projektu. Mam 2 miejsca postojowe 3m od granicy. Miejsca bezpośrednio przed bramą garażu. W MPZP nie ma słowa nt. miejsc postojowych. Pozwolenie uzyskałem w lipcu 2018 r.
  6. Chyba jednak nie będzie wyjścia. Ze względu na dostępność (a raczej niedostępność) wykonawcy zimą, fundamenty zostawimy. Pełną parą ruszymy wiosną 2019 r. aż do SSO. Taka sytuacja nam również odpowiada. W planach na 2019 rok mamy SSO z pełnym deskowaniem + papa.
  7. Powoli, swoim tempem jedziemy dalej z budową fundamentów. Były dni, że pogoda nie rozpieszczała ale przynajmniej udało się rozpakować towar. W ławach małe bajoro. Całe szczęście, że deszcz nie był duży. 3.11.2018 Brakowało też nieco światła 5-7.11.2018 Materiały Bloczek betonowy - 24 x 38 x 12 - 1100 szt Dysperbit dn (izolacja pionowa) - 3 x 20 kg Papa Hydrobit Szybki Profil SBS V60 S42H Do zrobienia w tym roku pozostały: 1. Ocieplenie zewnętrzne ścian (XPS Synthos Prime S30 L 80) 2. Montaż folii kubełkowej ok 90m, 2. Zasypanie i zagęszczenie.
  8. Powoli, swoim tempem jedziemy dalej z budową fundamentów. Były dni, że pogoda nie rozpieszczała ale przynajmniej udało się rozpakować towar. W ławach małe bajoro. Całe szczęście, że deszcz nie był duży. 3.11.2018 Brakowało też nieco światła 5-7.11.2018 Materiały Bloczek betonowy - 24 x 38 x 12 - 1100 szt Dysperbit dn (izolacja pionowa) - 3 x 20 kg Papa Hydrobit Szybki Profil SBS V60 S42H Do zrobienia w tym roku pozostały: 1. Ocieplenie zewnętrzne ścian (XPS Synthos Prime S30 L 80) 2. Montaż folii kubełkowej ok 90m, 2. Zasypanie i zagęszczenie.
  9. He he. Widać bywa różnie. Mi w Wyszkowie wycenili jakis miesiac temu 2400 za 9m. Też Jawar.
  10. Na komin 9m niezła cena Ci wyszła. Możesz dać namiary na sprzedawcę i typ komina? Ja koncze powoli fundamenty i za chwilę będę się zmagał z zakupem kominów. Lokalnie u mnie jakoś drogo wychodzi.
  11. Nie. Portal Beneficjenta nie jest zintegrowany z ePUAP (tak jak napisałeś powyżej). Zaloguj się na ePUAP https://epuap.gov.pl i tam poprzez opcję "wyślij" wybierasz adres skrytki ESP WFOSiGW, rodzaj formularza: Ogólny, temat: wniosek. Dodajesz załączniki (PDF z wnioskiem i inne) Podpisujesz Profilem Zaufanym i wysyłasz.
  12. Przecież napisałem. Formularz Ogólny Urzędu lub Pismo Ogólne Urzędu (taka nazwa usługi na ePUAP). Każdy Urząd taki ma (WFOSiGW też). Każdy WFOSiGW ma skrzynkę podawczą na ePUAP - znajdziesz w szukajce. Działa. Sprawdzone. Tą drogą wysłałem wniosek. Dla spokoju potwierdziłem telefonicznie - przyjęli i wszystko gra. Mylisz pojęcie integracji Portalu Beneficjenta z ePUAP z usługą na ePUAP jaką jest Pismo Ogólne.
  13. Instrukcja str 1. Punkt 1 c). Pchaj na formularz ogólny urzędu. Sprawdzone - działa
×
×
  • Dodaj nową pozycję...