Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

gitness69

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Nowe Miasto nad Wartą
  • Kod pocztowy
    63-040
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

gitness69's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedźi i wskazówki, znacznie ułatwi mi to dalsze kroki. Pozdrawiam
  2. Dziękuję za odpowiedź, może nieco inaczej, potrzeba około 500w łącznie bez konieczności podłączenia do sieci energetycznej, domek bez medii, chodzi o panel słoneczny z wydajnym zywotnym akumulatorem. Czy jestem w stanie znaleźć coś takiego? Minimalne oswietlenie+komputer stacjonarny plus zapas mocy. Pomińmy piec co na chwilę obecną.
  3. Musiałbym przenieść kaloryfer z pod okna na inna ścianę by podnieść je wystarczająco wysoko? (Prosze sie nie bulwersowac oczywistymi pytaniami, jednak nie zawsze odpowiedzi są oczywiste)
  4. Witam, przepraszam, jeśli temat był poruszany wcześniej.. Mianowicie, interesuje mnie powolne przekształcenie mojego domu w dom ekologiczny z energia naturalna. W tym przypadku skupiam się na energii słonecznej. Chciałbym zakupić kilka indywidualnych paneli słonecznych odpowiednio zasilajacych przez cały rok instalacje ogrzewania centralnego tj. Pompa plus sterowniki. Ponadto, osobny niezależny panel do zasilania 2zarowek oswietleniowych wraz z komputerem stacjonarnym. Rozglądałam się nieco po producentach i z tego co się zorientowałem jest możliwy zakup tak owego Pamnea w przedziale 1.000PLN Nie chce kupować kota w worku lub odsyłac zamówionych paneli, dlatego zwracam się uprzejmie z prośbą o poradę jak duży oraz o jakiej mocy powinien być panel solarny, aby bez problemu całoroczne zasilac powyżej podane urządzenia. Z góry dziękuję za podpowiedzi, pozdrawiam
  5. dodam tylko, material opalowy to drewno i wegiel.
  6. witam i dziekuje za odpowiedz, czyli z tego wynika, ze, jest to w pelni mozliwe, przy doborze odpowiednich materialow, dotychczas, jak wspomniano powyrzej, hydraulicy zbywaja mnie z tym pomyslem, ze wzgledu na wygode pracy, jednak, bylo kilka osob ktore przytaknelo i niechetnie przyznalo, ze moga to wykonac. jesli grzejniki musza byc usytuowane wyzej niz kuchnia, oznacza to, ze musialbym opuscic poziom kuchni conajmniej metr ponizej poziomu posadzki? (budynek parterowy). stad pojawilo sie pytanie, gdyz jest to sztuka nieco zapomniana przez obecne systemy rozwiazan technicznyh, ..tak jak sie nie robi..czyli zamiast 15mm miedz dalbym 22mm, wystarczyloby? poddasze nie uzytkowe, jednak ocieplone, spelnilo by warunki aby umiescic tam zbiornik otwarty? w poniedzialek bede dzwonil do producenta w celu uzyskania jak najwiekszej ilosci mozliwych informacji, z tego co wyczytalem, palenisko "Materiał: w całości wykonany ze stali kotłowej" poprosze jednak producenta o kilka zdjec podgladowych. dziekuje za odpowiedz i prosze o kontynuacje watku.
  7. witam, interesuje mnie zakup ponizszego pieca, odnosnik do link Allegro, mam nadzieje, ze to nie problem: https://allegro.pl/kuchnia-12kw-piec-z-plaszczem-wodnym-komin-expert-i7325451920.html mianowicie, chcialbym sie dowiedziec, czy przy montarzu tego typu pieca w domku jednorodzinnym na wsi, czy potrzebuje pompe obiegowa? pytanie dosc blache, aczkolwiek z opisu wynika, iz, pompa jest niepotrzebna, chcialbym podlaczyc 4kaloryfery do instalacji plaszcza wodnego, oraz, o ile to mozliwe, uniknac pompy obiegowej, zbiornik cieplej wody/bojler znajdowalby sie na poddaszu, nieuzytkowym, dzieki czemy cisnienie wody wydaje mi sie zbedne ( w kranie wystarczy przeplyw wody ze zbiornika na pietrze), prosilbym o w miare szczegolowe odpowiedzi oraz wyrozumialosc wzgledem zapytania, gdyz jestem laikiem w tej kwestii, a chcialbym uniknac dodatkowych kosztow i stworzyc system wodny w miare mozliwosci bez koniecznosci podlanczania pod system elektryczny, w tym wypadku pomp oraz sterownika. z gory dziekuje za odpowiedzi! CYTUJE: "..Jest to sposób na ogrzewanie wielu pomieszczeń przy pomocy kominka. Płaszcz wodny jest to stalowy zbiornik z wodą umieszczony wewnątrz paleniska, podłączony do instalacji centralnego ogrzewania. Dzięki temu przy pomocy kaloryferów można ogrzać pozostałe pomieszczenia Twojego domu. System ten nie wymaga instalowania dodatkowych pomp. Ciepła woda rozprowadzana jest dzięki wykorzystaniu grawitacji! Wystarczy tylko zainstalować zbiornik wyrównawczy w najwyżej ułożonym miejscu układu i możesz cieszyć się ciepłem w całym domu. Oszczędności wynikające z ekonomii opału drewnem sprawiają, że zakup może zwrócić się w trakcie jednego sezonu grzewczego."
×
×
  • Dodaj nową pozycję...