Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kondensat

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    606
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    4

Ostatnia wygrana Kondensat w dniu 24 Grudnia 2020

Użytkownicy przyznają Kondensat punkty reputacji!

O Kondensat

  • Urodziny 01.01.1970

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Kondensat's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

  • Reacting Well Rare
  • Conversation Starter Rare
  • Collaborator Rare
  • Posting Machine Rare
  • First Post Rare

Recent Badges

45

Reputacja

  1. Ja u siebie dałem rady.Sprężyna do PEX lub giętarka do rur PEX.Przy tych grubościach styropianu jakie obecnie się stosuje idzie "wyjść" na ścianę łagodnym łukiem.
  2. Nie robiłbym miedzią ze względu na łączenia w wylewce(ścianie) Dużo pewniej jest poprowadzić rura bez łączeń od rozdzielacza do kotłowni gdzie instalacja jest już na wierzchu.Owszem są jakieś tam dodatkowe większe opory na kształtkach PEX ale to są opory miejscowe.Bufora raczej starałabym się uniknąć.Zazwyczaj przy 100%podlogi on jest zbyteczny ale tu trzeba zwrócić uwagę przy wyborze pompy aby jej pompa obiegowa była w stanie dać projektowy przepływ przy danym oporze.
  3. Kondensat

    Filtr do kominka

    2048r i będzie Pan(czyt.ja) zadowolony;)jeszcze trzeba dożyć a tu marne szanse)
  4. Kondensat

    Filtr do kominka

    Dzięki Mark za odp.Czyli jednym słowem dupka)
  5. Kondensat

    Filtr do kominka

    Witam Czy może ktoś zna namiary na filtr(elektrofiltr) pozwalający na użytkowanie tradycyjnego kominka zgodnie z Ekoprojektem
  6. Witam Czy należy dokonać jakichś korekt w ustawianiu centrali wentylacyjnej w okresie zimowym celem uzyskania chociażby drobnych oszczędności?Czy nadal bilans powinien być na zasadzie nawiew=wywiew?Bypass automatyczny?
  7. Ja bym wywalił i tyle)i tak ten grzejnik zasilany temp.podlogowki mizernie grzeje
  8. Na to wygląda że tak.Podnieś temp.(jeszcze przed zamianą siłowników) na termostacie w łazience wtedy siłownik zdemontowany powinien się otworzyć.I tak powinien być otwarty do założenia.A tak na marginesie nie widzę większego sensu dawać termostatu w łazience,tam powinno chodzić na full=w łazience nigdy nie jest za ciepło)
  9. Ręcznie nie powinieneś go wypychać bo ulegnie destrukcji)On jest otwierany poprzez podanie napięcia.Te siłowniki są typu NC czyli bezpradowo zamknięte.Aby się otworzył listwa musi podać na siłownik napięcie.W zależności od producenta czas otwarcia waha się powiedzmy od 2min i trochę więcej.W tej chwili jest zamknięty bo albo temp. w pomieszczeniu została osiągnięta albo coś jest z nim nie tak albo nie dostaje sygnału z listwy.
  10. Tan czarny "wkręt" na siłowniku do montażu siłownika oraz gdy pętla od niego ma sygnał do grzania z listwy to nie może być wciśnięty bo wtedy odcina daną pętlę i nie grzeje.Zresztą to jest widoczne na pozostałych siłownikach,wszystkie mają "wkręty" wystające=pomieszczenia się nagrzewają
  11. O ile się orientuję to chcąc grzać samym kotłem gazowym to należy ustawić odpowiedni punkt alternatywny a w przypadku punktu biwalentnego kocioł wspomaga PC
  12. Nakrętkę od siłownika wystarczy dokręcić ręką.Siłownik powinno się zakładać jak jest otwarty(trzpień w siłowniku jest cofnięty=nie naciska na trzpień metalowy wkładki)Może póki co nie zakładaj siłownika aby sprawdzić czy pomieszczenie za które odpowiedzialna jest omawiana pętla zostanie nagrzane.
  13. Już pisałem)ten plastikowy kapturek jest elementem odpowietrznika automatycznego.Po jego poluzowaniu przez odpowietrznik wydobywa się powietrze z instalacji jeżeli w niej jest a jak nie ma to pływak odcina wypływ wody.A dolny zawór to spustowy,po odkręceniu tej karbowanej nakrętki można nakręcić np końcówkę na węża.Czy po zdjęciu siłownika pojawił się przepływ na odpowiadającemu mu rotametrowi na górnej belce?
  14. Ta pompa nigdy nie będzie sobie "pykać" z mocą 2kW bo jej moc minimalna np.przy 0st.na zewnątrz to 4kW
×
×
  • Dodaj nową pozycję...