Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

To_Mr

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

O To_Mr

  • Urodziny 04.10.1985

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Bydgoszcz
  • Kod pocztowy
    85-028
  • Województwo
    kujawsko-pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

To_Mr's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Droga cały czas należy do właściciela dużej działki ale w akcie notarialnym jest zapis, że możemy wszystkie media bez problemu kłaść. Co do papierologii to uprzedzono nas, że około roku się czeka na pozwolenia, projekty itp.
  2. Witam, Sprawa zapewne dobrze znana jak Polska długa i szeroka. Jednak każdy przypadek zgoła się różni. Sytuacja moja i moich sąsiadów wygląda następująco. Były sobie dwie duże działki (wąskie, długie i prostopadłe do drogi w której jest wodociąg) miały zapewnienie z wodociągów o dostarczeniu wody. Właściciel postanowił jedną z nich podzielić na 10 mniejszych plus wytyczył drogę dojazdową do poszczególnych działek na skraju działki. Droga ta ma jednocześnie być drogą dojazdową do działek które w przyszłości właściciel wydzieli z drugiej dużej działki (na razie ma to w planach i nie ma pojęcia nawet kiedy za to się zabierze). Tu zaczynają się problemy, gdyż lokalne wodociągi nie chcą się zgodzić na budowę wodociągu w drodze prywatnej, Jedyne co mogą nam zaproponować to wybudowanie wodociągu na własny koszt i przyłączenie go do istniejącej sieci. Brzmi całkiem sensownie lecz: - wodociągi odkupią od nas ten wodociąg dopiero jak 50% domów zostanie wybudowanych i podłączonych, (po obu stronach drogi) - odkupią za 100% minus amortyzacja, - najlepiej jak sami go wybudują (zlecenie wodociągom prywatnej inwestycji) - umowa będzie spisana tylko z jedną osobą spośród aktualnych 10 właścicieli działek (ta osoba będzie odpowiedzialna za opłacanie licznika zbiorczego z całej ulicy, konserwację, likwidację szkód itd) - wodociągi będą mogły wydawać zapewnienia dostarczenia wody do pozostałych, jeszcze nie wydzielonych działek (z tej drugiej dużej działki), czyli nieodpłatnie używać prywatnej inwestycji do czasu wykupienia, Jeżeli zdecydujemy się na takie rozwiązanie to: - będziemy musieli wybudować 300m wodociągu (150zł/m netto - informacja z gminnego cennika, oczywiście może się to zmieniać i może być więcej). - znaleźć sposób jak prawnie z wszystkimi się rozliczać (za inwestycję, za wodę, za przyłącza itp) - zadbać o całe procedury (wydanie warunków budowy, projekty i wszystko co do tego jest potrzebne) Stąd kilka pytań: Orientuje się ktoś jaki jest koszt projektów, zezwoleń i całej tej papierologii? Czy cena 150zł/m netto wodociągu to nie lekka przesada? Do tego oczywiście dochodzą jeszcze koszta przyłączy. Jak to prawnie załatwić z wszystkimi właścicielami działek?
  3. Witam, Zaczynam budowę domu jednorodzinnego Nemezjusz 2. Jeden z trudniejszych wyborów to wybór ogrzewania itp. Jestem raczej przekonany co do wyboru pompy ciepła ale... Nie znam się na pompach ciepła na tyle, żeby porównać wszystkie aspekty różnych pomp, rożnych producentów. Dostałem dwie wyceny różnych wykonawców na powyższe pompy. Różnica cen minimalna. Każdy wykonawca mówi, że pompy które oferuje są najlepsze (wiadomo, każdy swoje chwali) Może macie jakieś doświadczenia z pompami jak w temacie? Jakie argumenty za, jakie przeciw tym PC? Ktoś ma takie pompy lub je kiedyś porównywał? Jak się sprawdzają na przestrzeni całego roku? Jakie są koszty eksploatacji, utrzymania? No i najważniejsze, jakie są różnice między pompami różnych producentów? Założenia: - podłogówka około 180m - kubatura 613,7 m³ - chłodzenie pasywne Z góry dziękuję za pomoc
×
×
  • Dodaj nową pozycję...