Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

josiu

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

josiu's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Hej Kondensat udało się, ustawiłem! I chyba działa poprawnie! Bez Twojej pomocy bym sobie nie poradził. Dzięki brachu! Oby więcej takich ludzi jak Ty. Zapisz to sobie na konto dobrych uczynków Pozdrawiam!
  2. Kolejne pytanie brzmi...Czy aby odwrócić zawieradło trzeba odkręcić cały zawór? Jeszcze tam nie zaglądałem, bo od wczoraj nie ma mnie w domu. Wydaje mi się,że po Twoim wytłumaczeniu rozumiem o co w tym chodzi i będę musiał też odwrócić zawieradło.
  3. Hej zawór, który mam to Concept GZM (zdjęcie schematów ściągnąłem z netu, bo w mojej instrukcji jest tak samo). Czyli jeśli dobrze rozumiem czerwona skala powinna znajdować się w "prawym górnym rogu"? Tylko nie rozumiem jednej rzeczy...Spójrz na zdjęcie mojego zaworu...Gdy obrócę skalę w "prawy górny róg" to "0" będzie na górze, a "10" na dole, a wg schematów w instrukcji to "10" jest na górze a "0" na dole... Czy to akurat nie ma znaczenia? Chyba ,że na rewersie tego panelu jest narysowana skala odwrócona w druga stronę?
  4. Ogólnie wygląda to tak,że mając na kotle temp 50 stopni i zawór ustawiony na 2 grzejniki są dosyć gorące (nie wiem jak to powinno wyglądać, ale wydaje mi się, że powinny być ciepłe albo letnie? W cieplejsze dni będę musiał ustawiac temp 40-42bo w mieszkaniu będzie gorąco) Dodatkowo gdy ustawię zawór na pozycję 1, to pompka CO zaczyna głośno chodzić, grzejniki z jednej strony domu są zimne, a z drugiej gorące... Wszystko normuje się gdy przekręce zawór na pozycję 2-3... Mam również pytanie...Na załączonym obrazku zaznaczyłeś schemat w którym czerwona skala jest w "prawym górnym rogu" (też mi się wydawało, że tak powinno być) Jednak na zdjęciu które rozrysowałeś czerwona skala jest w "lewym dolnym rogu". Dlaczego tak jest? Co do firmy zaworu to napiszę jutro, bo teraz nie pamiętam... EDIT: Jeszcze jedno, nawet gdy zmienie ustawienie skali w lewydolny róg to będzie ona wyglądać inaczej, bo "10" będzie na górze,a "0" na dole, w Twoim rysunku "0" jest na górze, a 10 na dole. Czy to ma jakieś znaczenie?
  5. Ogólnie wygląda to tak,że mając na kotle temp 50 stopni i zawór ustawiony na 2 grzejniki są dosyć gorące (nie wiem jak to powinno wyglądać, ale wydaje mi się, że powinny być ciepłe albo letnie? W cieplejsze dni będę musiał ustawiac temp 40-42bo w mieszkaniu będzie gorąco) Dodatkowo gdy ustawię zawór na pozycję 1, to pompka CO zaczyna głośno chodzić, grzejniki z jednej strony domu są zimne, a z drugiej gorące... Wszystko normuje się gdy przekręce zawór na pozycję 2-3... Mam również pytanie...Na załączonym obrazku zaznaczyłeś schemat w którym czerwona skala jest w "prawym górnym rogu" (też mi się wydawało, że tak powinno być) Jednak na zdjęciu które rozrysowałeś czerwona skala jest w "lewym dolnym rogu". Dlaczego tak jest? Co do firmy zaworu to napiszę jutro, bo teraz nie pamiętam...
  6. Witam czy ktoś na podstawie schematów i zdjęcia mojego zaworu jest w stanie powiedzieć czy jest on dobrze ustawiony? Mam wrażenie, że nie działa dobrze. Czy obrócenie skali coś pomoże?
  7. Sprawa wygląda tak, że w tej chwili mam zasilanie cieplejsze, ale przedwczoraj zrobiłem eksperyment i wyłączyłem pompę CO. W momencie gdy włączyła się pompa CWU grzejniki zaczęły robić się ciepłe i rurka powrotu była gorąca przy zimnej rurce z zasilania....
  8. Witam od wiosny jestem użytkownikiem pieca z podajnikiem. Do tej pory paliłem tylko grzejąc wodę w bojlerze. Po przejściu w tryb "letni" zauważyłem taki problem. Otóż gdy włączy się pompka CWU grzejniki robią się gorące i temp na piecu spada o nawet o kilkanaście stopni. Opiszę to na przykładach (trzeci dzień obserwuję zachowanie pieca). Np. ustawie temp zadaną CO na 55, a CWU na 45. Zawór trójdrożny mam ustawiony na 2. Grzejniki są fajne letnie. Temp na piecu powiedzmy 57 stopni. Gdy włączy się pompka CWU grzejniki od razu robią się gorące, temp na piecu potrafi spaść nawet do 43 stopni. Znów załącza się tryb pracy, czasami (jeśli ciągle chodzi pompa CWU) piec chodzi bardzo długo. Jeśli w trybie pracy pompa CWU się nie załączy temp nabija się względnie szybko, grzejniki są letnie do czasu aż pompa CWU znów się nie włączy. Najgorzej jeśli pompa CWU włączy się w trybie pracy, wtedy temperatura zadana na CO dochodzi baardzo powili, a czasem wręcz znów o kilka stopni spadnie, przez co piec działa w trybie nawet ponad póltora godziny i kilka razy już się wyłączył. Dodam również, że latem, gdy działała tylko pompa CWU od czasu do czasu niektóre grzejniki również robiły się ciepłe (możliwe, że działo się to również w momencie jej załączania, jednak wtedy nie obserwowałem tak wnikliwie zachowania pieca). Fachowiec zamonotował wtedy jakiś zawór, po którego zamknięciu problem zniknął. W trybie pracy letniej jednak musi on być otwarty. Od dwóch dni fachowiec nie odbiera, więc pytam czy któś miał podobny problem lub wie co może być jego przyczyną?...Dodam również, że z powodu tej sytuacji cieżko mi dobrać dobre ustawienia i piec żre dużo opały gdyż bardzo długo działa w trybie pracy... Z góry dzięki za odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...