Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

exero

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

O exero

  • Urodziny 03.09.2018

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Gdańsk
  • Kod pocztowy
    80-126
  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

exero's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Potrzebujesz: - sterowania ogrzewaniem podłogowym, - instalacji alarmowej, - instalacji elektrycznej, - pomiarów elektrycznych odbiorczych lub okresowych do ubezpieczalni Zapraszam do kontaktu. Telefon na priv
  2. Witam, wiem, że było mnóstwo tematów na ten temat, wszystkie przeczytałem. Jednak pozostał mały niedosyt. Na piętrze mam "taras" pod którym jest wykusz a więc pomieszczenie ocieplane. Na piętrze będzie 13 cm ocieplenia razem z posadzką. Wobec tego mam 13 cm na wykuszu na wykonanie: - spadku 1,5 % - ocieplenia i hydroizolacji - położenie kafelek. - zostawić stopień pomiędzy oknem a tarasem Mierzyli mi wczoraj otwory pod okna i teraz jest pytanie czy ile cm należy liczyć na wszystko. Dodam że na ocieplenie zamiast XPS chciałem zastosować folie alu term którą stosuje się pod rolety zewnętrzne ponieważ przy 2 cm jej grubości odpowiada 24 cm styropianu. Chciałbym zlicować okno balkonowe od środka z posadzką, ale jeśli będzie taka konieczność to rozważam podniesienie, żeby prawidłowo wykonać wykusz Z góry dziękuje za sugestie.
  3. Witam, wybieram dach własnie i takie mi zaproponowano - creaton goteborg cementowa grafit - creaton goteborg cementowa s czarny mat - nelskamp nibra F8 1/2 kolor 39 (grafit) ceramika Ogólnie marzy mi sie dach antracytowy natomiast według mnie grafit jest zbyt jasny a czarny zbyt ciemny. Jak to jest z tymi dachami, który wziąć najlepiej by był antracytowy. Takich dachów pełno wokół i nie wiem jaki kolor ludzie biorą, że na dachu to wygląda jak antracyt Z góry dzięki za pomoc
  4. Witam, planuje w 2019 rozpocząć budowę domu jednorodzinnego 125 m2, dach dwuspadowy, bez garażu, z betonu komórkowego H+H na fundamencie betonowym, blachodachówka. Dostałem już kilka ofert wykonania SSO i zastanawiam się nad tym, czy brać ekipę z materiałem po ich stronie czy samemu zaopatrywać w materiał budowlany. Woj. pomorskie Projekt domu to Amant extradom: https://www.extradom.pl/projekt-domu-amant-WOE1032 Dostałem kilka ofert bez materiału i wynoszą one w granicach 35-38 tyś. Jak policzyć ile materiału zejdzie zakładając jakiś zapas na podwyżkę cen materiałów? Dodam, że osoby, które budują bez materiałów to zazwyczaj 2-3 osobowe ekipy raczej starej daty. Oferty z materiałem jakie dostałem to: 1. Dziwna, uzależniona od kwoty zaliczki przy podpisywaniu umowy (ceny netto): 134 tyś przy 30% zaliczki, 144 przy 25% zaliczki, 158 przy 20% zaliczki. Czy to jest standard na rynku? Nie wyobrażam sobie płacić 30 % na pół roku przed rozpoczęciem prac. Firma ma dosyć dobre opinie i rekomendacje. 2. 168 tysięcy netto zaliczka dopiero przy rozpoczęciu prac w granicach 5-10%. Pracuję w miejscowości gdzie będzie budowa więc myślę, że załatwianie samemu materiału i pilnowanie ekipy nie byłoby strasznie uciążliwe bo codziennie na budowie będę się pojawiać.
  5. Niestety chyba z działki zrezygnuję. Pewnie i bym mógł się boksować i może szukać innych rozwiązań na tej działce. Prawda jest taka, że od początku myślałem o dwuspadkowym domku bez garażu i nie chcę aż takiej rewolucji przeprowadzać, zwłaszcza, że budżet mam mocno ograniczony. Szukam dalej. Dzięki za udział w dyskusji.
  6. Cześć, byłem w starostwie i się wyjaśniło. 1. Można budować do max. 3 kondygnacji ale można mniej. np. domek parterowy jeśli spełni pozostałe warunki (ale problemem jest warunek 45 stopni przy ścianie do 0,6 m) 2. Dach może być w postaci dwóch dachów dwuspadowych np. Dom dwuspadowy i obrócony o 45 stopni garaż z dachem dwuspadkowym przy czym łączone na jednej wysokości. 3. Ściana kolankowa może mieć albo do 0,6 m przy 45 stopniach albo od 1,2 do 1,8 przy 22-30 stopni. Nie dopuszcza się ściany kolankowej od 0,6 do 1,2. To w sumie tyle co się dowiedziałem.
  7. Witam, wiem, że pozwolenie wydaje starosta i jadę tam jutro dowiedzieć się co i jak więc dam znać. Dzięki za czynny udział w temacie.
  8. A więc tak: Najpierw zadzwoniłem do gminy i połączono mnie z Panem kierownikiem działu nieruchomości i powiedział mi, że dach musi być wielospadowy, nie może być dwuspadowy. Następnie udałem się do firmy załatwiającej projekty, kosztorysy pozwolenia na budowę w tym regionie i Pani przy mnie zadzwoniła do swojego kontaktu w starostwie i tam jej powiedzieli, że dach dwuspadowy może być. Więc sami siebie wykluczają. Moim zdaniem rację ma Pan z gminy bo w miejscowym planie jest definicja dachu wielospadowego.. Co do kątów to będe musiał jeszcze do nich się dodzwonić co nie jest proste... Warunki zabudowy nie są wyrwane z kontekstu, są to wszystkie jakie widnieją, nie ma punktów a,b,c ... Poniżej w linku cały miejscowy plan. https://www.easypaste.org/file/ljC1kgyu/MPZP.PEPOWO.SLONECZNY.STOK.pdf?lang=pl Z działki chyba będę musiał zrezygnować i poszukać czegoś innego..
  9. Przytaczasz zadanie z logiki ale ja nie wiem czy urzędnicy kierują sie logiką z matematyki...tak żeby zaryzykowac 100 k na działkę polegając na logice
  10. Z tego co się orientowałem, jeżeli mowa jest o 3 kondygnacjach to znaczy, że maksymalnie tyle kondygnacji można postawić. Przy czym jak ktoś chce mniej niż 3 to buduje i tyle. To jest informacje od Pani która zajmuje się uzgadnianiem projektów w gminie w której chcę się wybudować.
  11. Zapis jest dziwny i wydaję mi się, że specjalnie zapisany tak, aby jedynie domy piętrowe takie jak ten: https://www.extradom.pl/projekt-domu-oszust-2-WAH1879 spełniały warunki zabudowy. Warunki jakie widniają dla całego obszaru działek (po drugiej stronie ulicy dwuspadowe już mozna) Ilość kondygnacji: 3 kondygnacje (ostatnia w formie poddasza użytkowego) Wysokość zabudowy max 12 m od poziomu terenu do kalenicy, Max wysokość posadzki parteru do 0,6 m od poziomu terenu przy głównym wejściu do budynku Max 50 % pow. pokrycia działki Dachy wielospadowe. Kąt nacylenia połaci dachowej: c) 45 przy sciance kolankowej o wysokosci od 0,6 m d) 22-30 (+/- 5) przy sciance kolankowej o wysokości od 1,2 m do 1,8m Formę architektoniczną należy kształtować na zasadzie kontynuacji miejscowej w tym regionalnej tradycji budowlanej z zastosowaniem naturalnych materiałów budowlanych tj. kamień w fundamentach, drewno, cegła (również licowa) i tynk w elewacjach, pokrycia słomiane, drewniane i ceramiczne. Kolorystyka stonowana, tradycyjna (paleta ziemi). Dopuszcza się wszelkie formy zabudowy towarzyszącej z zastosowaniem formy architektonicznej i wykończenia jednolitego dla całego zakresu. Garaże zlokalizowac w formie budynków wolnostojących lub zespolonych z bryłą główną. Zakaz stosowania ogrodzeń zelbetonowych prefabrynowanych. Należy zachować nieprzekraczalne linie zabudowy wg rysunku planu. 260 k nie starczy na taki dom czy w ogóle nawet przy małym dwuspadowym gdzie cześć robót wykonam sam?
  12. Dzieki za odpowiedź. Czy budowa domu parterowego a budowa domu parterowego z możliwością późniejszej adaptacji poddasza jest dużo droższa ? W projekcie są najczęściej 3 pokoje, a chciałbym mieć rezerwę takiego poddasza na ewentualną przyszłą rozbudowę.. Mój teoretyczny budżet to +/- 260 tysięcy na budowę domu powiedzmy w stanie deweloperskim (oczyywiście bez działki) I tutaj jest pytanie jaki dom najlepiej postawić z takmi warunkami zabudowy.
  13. Witam, jak każdy z Nas tutaj zebranych planuje budowę domu i mam na oku działkę, która nieco wprowadziła chaos w moich przemyśleniach. Otóż w miejscowym planie zagospodarowania warunki budowy domu dla tej działki: dach wielospadowy. Kąt nachylenia połaci dachowej: c) 45 przy ścianie kolankowej do 0,6 m d) 22-30 przy ścianie kolankowej od 1,2 m do 1,8 m Co w takim razie z ścianą kolankową pomiędzy 0,6 m a 1,2 m ?? Dodatkowo znajduje się definicja dachu wielospadowego - dachy składające się z kilku dwuspadowych lub wielospadowych połaci o takich samych spadkach, które zajmują powierzchnię minimum 70 % powierzchni rzutu budynku (zapis o stosowaniu dachów wielospadowych nie dotyczy wykuszu, lukarn, werand, tarasów itp.) Kierowałem się raczej w stronę dachu dwuspadowego o prostej konstrukcji natomiast działka bardzo nam się podoba, jest w centrum miejscowości w stosunkowo zjadliwej cenie. Pytaniem jest co ja tak naprawdę mogę na tej działce zbudować. Powierzchnia domu ma być przewidziana na 4, max. 5 os. rodzinę. wymiary działki szer. 23 m dł. 35. Zacząłem zastanawiać się nad domem parterowym z możliwością adaptacji poddasza lub dom piętrowy z dachem wielospadowym. Nie ukrywam, że ważne są także koszty samego wykonania, z tego co czytałem dachy wielospadowe są znacznie droższe niż dwuspadowe. Pozdrawiam,
×
×
  • Dodaj nową pozycję...