Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

donkacper

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    117
  • Rejestracja

O donkacper

  • Urodziny 15.09.1979

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

donkacper's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Pytanie do znawców Zubadana i może pomp ogólnie. Zauważyłem, że po podgrzaniu CWU gdy Zubadan przełączy się na grzanie grzejników to przez dobre 10 minut chodzi sobie tak właściwie jałowo, tzn zewnętrzna jednostka z tego co słyszę pracuje na samych wentylatorach, bez sprężarki, temperatura w układzie się nie zmienia tzn zasilanie dla przykładu 37, powrót 35 i tak sobie mieli przez ten czas nic nie zmieniając, dopiero po tym czasie zaczyna podnosić temperaturę i pracować sprężarką lub ewentualnie też grzałką. Ktoś ma pomysł dlaczego? Czy może to wynika z jakiś ustawień? Szczególnie jest to oczywiście uciążliwe w przypadku takich temperatur jak obecnie, bo znacznie wydłuża czas powrotu do zadanej temperatury zasilania.
  2. Witajcie, Pojawił się u nas problem w jednym z pomieszczeń, wilgoć na ścianie widoczna głównie przy oknach. Dom był budowany koło 2000 roku, nie przez nas i za dużo o nim nie wiemy niestety. Z tego co widzę dotyczy to tylko jednego pokoju na parterze i wygląda jakby zaczynało się przy oknach. Ktoś może wie jaka może być przyczyna i co można z tym zrobić?
  3. Witam. Widzę, że posiadasz pompę mitsu zubadan z buforem 100l. Możesz coś więcej o niej powiedzieć, jak się sprawdza, czy są jakies zastrzeżenia. Stoję właśnie przed wyborem, na początku obstawiałem tylko Panasonica tcap 9 kw, jednak w wielu miejscach bardziej polecany jest mitsubishi. Z góry dziękuję za odpowiedź, rady, wskazówki. Pozdrawiam
  4. Wiem, że szerokie ale ja tego domu nie budowałem ani mnie przy tym nie było więc tyle mogę powiedzieć Ściana niby 3 warstwowa Tak, właśnie myślałem o pokojowym bo sama krzywa i czujnik zewnętrzny to rozwiązanie dalekie od doskonałego.
  5. 3 osoby + małe dziecko Ocieplenie na pewno takie sobie, przy 0 na zewnątrz pompa musi dawać 40 stopni na grzejniki żeby było komfortowo. Pompa pracuje tylko wg krzywej, nie mam dodatkowego czujnika temperatury w domu.
  6. U mnie 10600 kWh za okres od 15.01.19 do 15.01.20 Cały dom na grzejnikach, dużo?
  7. U mnie po roku użytkowania zużycie energii pokazywane przez pompę jest prawie identyczne z tym na podliczniku, różnica kilka kwh. Więc akurat mój Zubadan nie kłamie w tej kwestii.
  8. Też się zastanawiałem, tylko chodziło o większą moc. Ponieważ 2120 jest nowością w Nibe to jest dość droga. Zubadan wyszedł nieco taniej i na niego się zdecydowałem. 2120 ma dobre parametry, sprężarki są chyba Copeland, technologia podobna do Zubadan utrzymywania mocy przy niskich temperaturach. Obie na pewno dobrze się sprawdzą.
  9. Nie o to pytałem Ja nie mam pokojowego sterownika i nie widzę takiej potrzeby, więc rozumiem że pompa nie ma możliwości automatycznego wyłączenia trybu CO gdy temperatura zewnętrzna przekroczy np 14 stopni? Chyba, że tak ustawić krzywą, żeby np przy 14 na zewnątrz było zasilanie np 30 a w menu serwisowym ustawić minimalną temp zasilania na 31 więc wtedy chyba gdy z krzywej będzie wynikało mniej niż 31 to pompa nie będzie grzać? Muszę przetestować
  10. U mnie pompa pracuje nie wg harmonogramu a tylko wg krzywej. Chodzi o to czy można gdzieś ustawić wyłączenie CO powyżej jakiejś temperatury zewnętrznej.
  11. Pytanie do użytkowników Zubadana, czy w sterowniku jest gdzieś ustawienie od jakiej temperatury zewnętrznej pompa ma przestać pracować w trybie CO? Albo oślepłem albo nie mogę znaleźć z jakiegoś powodu. U mnie pracuje wg krzywej, czy w takim wypadku po prostu posłużyć się ustawieniem minimalnej temp zasilania?
  12. Witam. Na forum napisałeś o ofercie na Zubadana 11kW z montażem za 35k. Czy mógłbyś przesłać mi namiary na instalatora?

    I czy jesteś zadowolony.

    Chce zamontować taka pompę u siebie, niestety wyceny kilku firm w bólu mnie w ziemię...

    Pozdrawiam daniel

  13. Podobne oferuje np Daikin, 500 L akumulator z produkcją higienicznej wody poprzez wężownicę.
  14. To jeszcze wrócę do tematu bo u mnie jakieś 2-3 dni temu przepływ wzrósł do 23 i tak się utrzymuje, jest to też od razu odczuwalne w domu, jest cieplej nawet przy niższym zasilaniu. Pozostaje pytanie czemu skoczył? Może wypłukało syf z rur i za chwilę znowu będzie filtr do czyszczenia?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...