Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mariusz1959

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

O mariusz1959

  • Urodziny 04.09.1959

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    wyboru projektu

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Żytno
  • Kod pocztowy
    97-532
  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

mariusz1959's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Przebrnąłem przez kikaset stron tego tematu omijając w miarę możliwości posty P. TB i dalej nic nie wiem w związku z tym proszę o opinię : dom szkieletowy 83 m.kw. uż + garaż ok. 30 m.kw. nieocieplony,i oddzielony dylatacją podłogi od domu. Izolacja 3 x 30 czyli 10 XPS + 20 EPS, ściany 5 + 15 wełny + 10 cm fasadowej, strop nad poddaszem nie użytkowym 30 cm granulatu wełny. Powietrzna pompa ciepła do cwu i częściowo do podłogówki wodnej + kominek na pellet z zasobnikiem w pomieszczeniu gospodarczym lub powietrzna pompa ciepła tylko do cwu + klimatyzator kanałowy, rekuperator, Być może PV, W łazience folia grzewcza,
  2. b/ perlitobeton jako warstwa izolacyjna podłogi na gruncie Innym sposobem wykonania warstwy izolacyjnej jest wykorzystanie podkładu perlitowego (perlitobetonu) zamiast perlitu w postaci luźnego zasypu. Perlitobeton nie wymaga zagęszczania. Bezpośrednio po związaniu podkładu można wykonać wylewkę perlitową, jako podłoże pod posadzkę. Przygotowanie podłoża: Przed przystąpieniem do wykonania podłogi należy usunąć wierzchnią warstwę gleby (humus), a następnie ułożyć stabilizującą warstwę piasku o grubości 5-15 cm. Sposób wykonania: Po zagęszczeniu piasku wykonujemy izolację przeciwwilgociową wykorzystując do tego celu, np. folię budowlaną o grubości 0,2 mm. Folia powinna być wywinięta na ściany do wysokości minimum 10 cm lub połączona z izolacją poziomą ścian. Przed przystąpieniem do wykonania izolacji termicznej konieczne jest ułożenie wzdłuż wszystkich ścian pasków dylatacyjnych, np. ze styropianu lub przymocować do ściany taśmę elastyczną. Ich zadaniem będzie oddzielenie podkładu oraz wylewki od stałych elementów konstrukcji budynku, co zapobiegnie pękaniu wylewki i pozwoli na jej swobodne rozszerzanie się. Taśma lub paski styropianu powinny nachodzić na powierzchnie boczne ściany do wysokości wylewki. Na tak przygotowanym podłożu możemy wykonać izolację termiczną podłogi za pomocą perlitobetonów. Grubość warstwy ociepleniowej (PTB 300 + PTB 600) wynosi zazwyczaj od 15-25 cm. W pierwszym etapie wykonujemy podkład perlitowy. Kolejnym etapem jest wykonanie wylewki perlitowej. Co wy na to ?
  3. Canbud na swojej stronie :" Podstawowym elementem ścian zewnętrznych i wewnętrznych domu w technologii szkieletu drewnianego są słupki drewniane czterostronnie strugane (wilgotność Wo od 18% do 20 %) o przekroju 40 x 100 [mm], 40 x 140 [mm], oraz belki stropowe o wymiarze 40 x 200 [mm] z zaokrąglonymi krawędziami i rozstawie osiowym co 400 [mm]. Pomiędzy słupkami w ścianach zewnętrznych umieszczona jest izolacja termiczna o grubości 140 [mm], w ściany wewnętrzne izolacja akustyczna o grubości 100 [mm], w stropy izolacja o grubości 200 [mm]. Po zewnętrznej stronie konstrukcji, umieszczona jest płyta OSB 3 która ma za zadanie usztywniać konstrukcję, a zarazem być elementem nośnym przyszłej elewacji. Kolejną zewnętrzną warstwę stanowi wiatroizolacja, ostateczną elewację wykonuje się w zależności od życzeń inwestora, a mianowicie:" Czy nie uważacie ,że 140 mmm w ścianie to nie za mało ? Pod elewację brak jakiegokolwiek ocieplenia ?
  4. Wystarczy zbudować lub postawić garaż - wykonać instalację elektryczną i zgłosić odbiór do Zorku i mieć taryfę domową.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...