Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Karmel67

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

O Karmel67

  • Urodziny 04.06.1967

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Karmel67's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Przeszedłem się do instalatora obejrzeć ten kocioł. Na pierwszy rzut oka widać, że nowy, zero śladów użytkowania itp, ale na tabliczce widnieje rok produkcji 2011, klasa kotła 1 i jakieś tam inne parametry - nie pamiętam. Obok była tabliczka jakby z jabłkiem "Atest ekologiczny". Chyba sobie to daruję. Zastanawiam się jeszcze nad gazem bo w mieście mam sieć gazową, ale w tv straszą podwyżkami o 40% a i bez tego słyszałem, ze gaz jest bardzo drogi.
  2. Wziąłem sobie do serca wasze rady, ale muszę chyba poszukać innego instalatora. Pokazałem temu znajomemu wasze opinie z forum to się obraził i powiedział, że jak jestem taki mądry to niech ktoś z tego forum mi zainstaluje taki kocioł i bierze odpowiedzialność jak mi ściany z zimna popękają w mrozy. A on nigdy do żadnego domu nie zamontuje kotła poniżej 35kW i tak wg niego to jest na styk bo lepiej byłoby >40kW. Nadal się upiera na te 2 kotły tłok lub z rusztem wodnym. Ale zaczynam podejrzewać, że chce po prostu wypchnąć coś co mu zalega na składzie skoro legalnie nie można tego sprzedawać.
  3. Trochę zgłupiałem już. Instalator chciał mi sprzedać kocioł I klasy. Myślałem, że to najlepsza klasa, a teraz widzę, że V klasa jest najlepsza. Dla mnie to nielogiczne zupełnie. Laik się w tym pogubi od razu. Na co mam jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze kotła? Skoro nie można mieć tego rusztu ze względu na jakieś przepisy to mam brać tłoka? W ogóle ktoś przychodzi do domu i sprawdza czy mam odpowiedni kocioł założony i czy spełnia jakieś normy?
  4. Wyszło mi coś takiego: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/4jft Proponują tam kocioł z podajnikiem 12kW. To chyba jakieś nieporozumienie. Mój znajomy instalator chyba lepiej się orientuje niż jakaś tam stronka ze skryptem, która nic nie wie o moim budynku. Ale wracając do wyboru kotła. Lepiej brać ten z tłokiem czy ze ślimakiem i rusztem? Dlaczego na ruszcie nie można spalać drewna? Znajomy mówi, że jak jest ciepło i potrzebuje wody ciepłej to ładuje tam drewna, papiery itp i po godzinie ma ciepłą wodę do kąpieli i węgla nie zużywa.
  5. Kupiłem i remontuje starą "mini-kamienicę". Mini bo jest to budynek z parterem (wynajem sklepów), jednym piętrem (część mieszkalna), piwnicą i strychem nieużytkowym. W kamienicy są grzejniki stalowe-panelowe (po całości). Brak możliwości zamontowania podłogówki ze wzgledu na obciażalność stropów (trzcina, deski, glina). Kamienica przedwojenna, mury 45cm pełnej cegły, fundamenty w stylu kamienne głazy w betonie wzmacniane jakimiś szynami kolejowymi. Powierzchnia do ogrzania jakieś 200m2 (nie będzie grzana klatka schodowa, piwnica, strych i sklepy na parterze). Kamienicę ociepliłem 10 cm styropianem typu grafit lambda 0.031 do poziomu gruntu. Wkopać się niżej nie da ze względu na grunt piaszczysty i możliwość osunięcia ścian. Dach ocieplony wełną 30cm. Okna to są drutex iglo energy classic 4 szyby. W planach rekuperacja z GWC dla części ogrzewanej. Jaki kocioł polecacie do takiego domku? Znajomy instalator poleca kocioł z podajnikiem eko z Pleszewa - podobno są najlepsze - 35kW. Poleca taki z tłokiem zamiast ze ślimakiem bo nie zacina się paliwo i można palić miałem. Ewentualnie ma jakiś ze ślimakiem żeliwnym i rusztem wodnym - podobno da sie spalić drewno na tym ruszcie. Szczerze mówiąc nie przekonuje mnie to za bardzo, bo wolałbym wsypać po prostu węgiel do podajnika i zapomnieć, ale może ten ruszt sie przydaje?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...