Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mrowek55

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

O mrowek55

  • Urodziny 04.02.1977

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Białystok
  • Województwo
    podlaskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

mrowek55's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. To podgrzana woda nie będzie "rozchodziła się" w układzie przez co niepotrzebnie będą rosły koszty ogrzewania?
  2. Dzięki za info. Czy w takim razie grzałka elektryczna może być na zasilaniu? Jak będę chciał ją włączyć to wtedy zakręcamy zawór termostatyczny na powrocie aodcinającego na zasilaniu nie ruszam? Czy tak będzie ok?
  3. Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum, więc na wstępie witam wszystkich serdecznie. Ponieważ w dużej mierze sam wykańczam dom (przy okazji też siebie) to od czasu do czasu mam zagwozdki dot. mojej pracy. Obecnie to: grzejnik drabinkowy łazienkowy, zasilanie i powrót od dołu. Pytanie czy może być tak, że zawór termostatyczny z głowicą jest zamontowany na powrocie a grzałka na zasilaniu, czyli odwrotnie jak wszędzie. Mój hydraulik twierdzi, że nie ma to znaczenia w przypadku takiego grzejnika. Hmm, tu mam pewne wątpliwości. Ponieważ do grzałki zamontowany jest trójnik to poziomy podłączenia zasilenia i powrotu są różne. Wyjściem z tej sytuacji jest zamiana rurek przy rozdzielaczu, ale wtedy trzeba będzie dać dwustronną złączkę na krótszej rurce. Koledzy poradźcie co powinienem zrobić. Już raz skuwałem płytkę na ścianie bo wyjścia ze ścian były na jednym poziomie, bo monter nie uwzględnił trójnika do grzałki. Pzdr.
  4. Witam, Właśnie skończyłem rusztowanie do stelaża WC i czeka mnie przykręcanie płyt. Zastanawiałem się nad hydroizolacją. Płyty zielone są tylko z jednej strony "zielone" więc to że zieleń ma być od strony łazienki to jasne. Pytanie brzmi czy płyta powinna być zaizolowana również od strony wewnętrznej, tj. zbiornika z wodą bo może się tam wytrącać rosa i takie tam. Myślałem, żeby zabezpieczyć ją hydroizolacją Mapei dwuskładnikową (pozostało mi po zabezpieczeniu balkonu). Czy jeszcze dodatkowo można by pierwszą płytę przykręcić zielonym do wewnątrz, a drugą do zewnątrz, tj. w stronę łazienki. Myślałem jeszcze o daniu na stelaż folię żółtą paroizolacyjną, ale wtedy ewentualna wilgoć będzie się kisić w środku i może być jeszcze gorzej. A może nie ma potrzeby tak szaleć i nie trzeba nic robić a hydroizolację zostawić do zabezpieczenia prysznica . Proszę o radę. Ps. czy dobrze chcę zrobić nie docinając dokładnie płyt, robiąc szczelinę ok. 0,5-1 cm tak aby była taka przerwa dylatacyjna np. od podłogi i pod skosem, aby zniwelować naprężenia? Acha, jeszcze myślałem, żeby nieco wyciszyć rurę odpływową otulając ją wełną, która pozostała mi z ocieplenia poddasza. Zastanawiałem się jak wykonać stelaż pod skosem i wyszło jak poniżej, może biedy nie będzie. Na zdj. jest jeszcze niedokończona zabudowa rury w posadzce, tylko dla próby położyłem kawałki profili, które już są włożone tak jak te pionowe czyli w dwa profile przyścienne. Pzdr. Oto fotka mojej zabudowy.
  5. Jestem obecnie w trakcie wykańczania siebie i domu. Od czasu do czasu potrzebuję niestety porady bardziej doświadczonych budowlańców, dlatego liczę na pomoc i wyrozumiałość. Pzdr.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...