Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PhantomLord

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

O PhantomLord

  • Urodziny 01.01.1990

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Poznań
  • Kod pocztowy
    61-216
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

PhantomLord's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Nie wiem, czy dobrze się zrozumieliśmy. Wieszaki noniuszowe, które chce zastosować składają się z 3 części - górnej, łącznika i dolnej. W poprzek legarów tak jak napisałem chcę dać profile o maksymalnym rozstawie co 80cm, wzdłuż 40cm (tak jak napisałeś) jednak rozstaw legarów wymusza montowanie wieszaków co 100cm do profili ułożonych w poprzek, dlatego nie wiem, czy to dopuszczalne jeżeli na stelażu będzie wełna.
  2. Studiowałem katalog jednak nie rozumiem w nim pewnych rzeczy. Porównując systemy na stronach 656 i 658 to ten na 658 powinien mieć większą nośność (jest inaczej 36kg/m2 vs 33kg/m2), ponieważ: - rozstaw wieszaków jest mniejszy. - użyto wieszaków o zwiększonej nośności (dlaczego więc rozstaw jest mniejszy?). Różnica to w tabeli systemu na stronie 658 jest wpisana też izolacja. W tabeli 656 jej nie ma ale na grafice jest widoczna. I niestety nie wiem, czy "maksymalne obciążenie zabudowy" to dodatkowe obciążenie, którym można obciążyć stelaż, czy od tego muszę odjąć "ciężar 1m2 zabudowy" i pozostała liczba to ciężar izolacji, która mogę zastosować.
  3. Planuje wykonać u siebie sufit podwieszany podwójnie płytowany na systemie Siniat. Na stelażu chcę ułożyć 25cm wełny skalnej (kolejne 15cm, pomiędzy wiązar na sznurowaniu) o gęstości 33kg/m3, z moich obliczeń wynika, że będzie to obciążenie ok. 8,25kg/m2. Rozstaw wiązarów to 100cm, dlatego wieszaki noniuszowe także chcę zamontować co 100cm. Profile główne planuję rozstawić max co 80cm, profile nośne planuje ułożyć co 40cm. Wysokość podwieszenia ok. 25cm. Czy taka konstrukcja wytrzyma obciążenie wełną? Poniżej szczegółowe zestawienie systemu, który chcę zastosować: System Sufitów podwieszanych na krzyżowej dwupoziomowej konstrukcji nośnej NIDA CD 60: 1. 2x Płyta gipsowo kartonowa Nida Expert. 2. Profil główny NIDA CD60 3. Profil nośny NIDA CD60 4. Profil Nida UD 27 5. Wieszak dolny noniuszowy wzmocniony Nida WDNW 60 6. Wieszak Górny noniuszowy Nida WGN 7. Przedłużacz do noniusza Nida PN 8. Przetyczka wieszaka noniusza Siniat FAST-PIN
  4. Cześć, mam już budynek prawie w SSZ (brakuje jedynie okien). Fundamenty już są zasypane. Niestety sąsiad nasypał sporo ziemi, przez co różnica pomiędzy naszymi działkami to ok. 40cm, dlatego chciałbym wykonać drenaż w okół domu. Im więcej filmików oglądam i artykułów czytam, tym więcej mam wątpliwości. 1. Na jakiej wysokości układać rurę drenarską? Nad górną krawędzią ławy fundamentowej? Czy tak żeby rura nie znalazła się ani powyżej ani poniżej krawędzi ławy? 2. Ile cm kamienia dać pod rurą i ile nad rurą oraz po bokach rury? 3. Studzienka w każdym narożniku drenażu? 4. Robić wykop od razu przy ławie fundamentowej, czy 2m od budynku? Teren jest gliniasty, woda gruntowa w styczniu na poziomie ok. 1.20 m.
  5. Proszę mi uwierzyć, że próbowałem znaleźć odpowiedniego elektryka, który za odpowiednią opłatą zająłby się tym jak należy. Niestety, ale elektrycy proponują przewiercić ocieplenie fundamentu, bloczki fundamentowe, chudziaka i przeciągnąć kabel - wydaje mi się, że to niezbyt dobre rozwiązanie. Czy zna Pan kogoś z okolic Poznania, kto mógłby się podjąć zlecenia? Może Pan?
  6. Cześć, jestem w trakcie budowy domu i niestety nie dopilnowałem wykonania przepustu do WLZ w odpowiednim miejscu. Arot został wykonany, jednak nie na tej ścianie, przez co kabel musiałby iść dłuższą drogą i krzyżować się z rurą od kanalizacji. Moje pytanie, jak mogę rozwiązać teraz ten problem? Ściany fundamentowe są już ocieplone, na styropianie jest siatka i klej. Czy poprawne będzie jak wytnę kawałek tego styropianu poprowadzę tam Arot i wykonam otwór w ścianie nośnej na poziomie chudziaka i wpuszczę tam ten kabel? Nie będzie problemu z przykryciem tego elewacją?
  7. Witam wszystkich forumowiczów, to mój pierwszy post, dlatego proszę o wyrozumiałość. Czy ktoś z was wykorzystuje do ogrzewania domu kocioł indukcyjny? Czy koszty wykorzystania takiego ogrzewania są wysokie? W przypadku wykorzystania kotła indukcyjnego koszty ogrzewania można skutecznie zminimalizować przy pomocy paneli fotowoltaicznych?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...