Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kamill112

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

O kamill112

  • Urodziny 19.10.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Nowy Dwór Gdański
  • Kod pocztowy
    82-100
  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

kamill112's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Cześć, tak jak w temacie, otóż bardzo by mi pasowała przymocowanie wiszących szafek kuchennych do belki stropowej ? czy taka opcja w ogóle wchodzi w grę czy wybić to sobie z głowy. Jeżeli tak to jakieś wzmonienia ? wsporniki ? szyny ? czy po prostu wieszać ?
  2. Dzień dobry, mam sporą zagwozdkę podczas remontu drewnianego domu. Otóż podczas odkrywania konstrukcji domu moim oczom ukazał się taki oto obrazem ( rysunek 1). Jest to skutek niezabezpieczonego otworu od przyłączą energetycznego - kapała tam woda co w efekcie zadziałało na belke jak na załączonym obrazku. Przedstawiam amatorski rysunek nr 2 żeby nieco nakreślić o czym w ogóle mówimy. Jest to ostatnia belka w domu, za nią już jest osobna konstrukcja. Belka ma długość około 9 metrów, opiera się z dwóch stron na ścianach. Zgnity element ma około 40 cm i umieszczony jest jakieś 1,5 metra od początku ( lewej strony belki. Od uszkodzonego elemntu zarówno w prawą jak i w lewą stronę nie mam nic belcę do zarzucenia. Do tego dochodzi fakt, że w miejscu gdzie nie ma kawałka belki powinien opierać się słup ( również z belki drewnianej ), który stanowi konstrukcję dachu, a teraz wisi w powietrzu. Bardzo proszę o jakieś opinie, porady jak się za to zabrać. Ja widzę dwie opcję. Pierwsza to wymiana tylko i wyłaćznie tego środka belki i połączenie nowego kawałka balki zarówno z prawą częścią starej belki jak z lewą za pomocą płytek perforowanych oraz połączenie belki pionowej z belką poziomoą za pomocą wzmocnoionych złącz kątowych. Druga opcja to wymiana całego kawałka belki od momentu, w którym opiera się na ścianie po lewej stronie i płączenie taki same z tym, że już jedno a nie jak w przypadku rozwiązania pierwszego dwa.
  3. Cześć, zastawiam się czy brać ekipę do remontu, potrzebuję chociaż na oko / plus minus wiedzieć ile może kosztować wykonanie nastepujących czynności przez jednego wykonawcę: Dom Drewniany 60 m2 1. Zerwanie starych tynków i płyt,kafelek, paneli itp wszystkiego do zera ( tzn do desek) 2. Mocowanie jednej belki konstrucyjnej ( 6m) wzdłuż sufitu oraz 4 belek na wysokośc ( 2,2 m) 3. Usunięcie drzwi wewnętrznych i zabudowa miejsca po nich ( pustakiem) 4. Wycięcie otworu wejściowego na poddasze i montaż małych schodów kręconych 5. Wymiana okien - 4 szt 6. Wymiana drzwi wewnętrznych 4 sztuki 7. Wymiana Drzwi tarasowych potrójnych 1 szt 8. Wymiana Drzwi balkonowych pojedynczych 1 szt 9. Wymiana drzwi zewnętrznych - 1 szt 10. Montaż ścianek działowych ( 4 pomieszczenia) na stelażach aluminiowych 11. Wymiana instalacji elektrycznej 12. Wymiana instalacji CO 13. Ocieplenie wełną mineralną + zabudowa płytami na stelażach alu całego domu 14. Szpachlowanie itp ( przygotowanie pod malowanie, kafelki, panele) Jestem świadomy tego, że cięzko to wycenić nie widząc nieruchomośći ale chodzi mi orientacyjny przedział, czy to całości prac czy pojedynczych punktów ( najlepiej), na podstawie doświadczenia ) Będę bardzo wdzięczny
×
×
  • Dodaj nową pozycję...