
totomasz
Użytkownicy-
Liczba zawartości
24 -
Rejestracja
O totomasz
- Urodziny 24.09.1980
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Fundamenty i piwnice,
Dane osobowe
-
Miejscowość
świętokrzyskie
-
Województwo
świętokrzyskie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
totomasz's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
pomoc w ustaleniu jak poprawnie zrobić przejście przez strop
totomasz odpowiedział totomasz → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
Dzięki, a czy ktoś powie jak to najlepiej przepuścić przez strop monolit? Jakąś rurę w stropie? W ściance, przy ściance? Kształtkę? CO i jak ktoś podpowie? -
Stan jaki mam na teraz to chudy wylany na równo z bloczkiem fundamentowym w ten sposób, że w patrząc w przekroju jest tak: Chcę coś wybrać do izolacji i proszę o radę, na pewno nie ufam samej folii dlatego pojechałem obejrzeć i w sklepie widzę, że mają coś takiego jak W/PET PLUS - SBS/ICOPAL https://www.bmigroup.com/pl/nasze-rozwiazania/products/bmi-icopal/w-pet-plus-sbs-icopal i teraz chciałbym wiedzieć : Są też inne np. Werner papa asfaltowa do pokryć dachowych , VIllas V60 S42H http://www.villaspolska.pl/Produkty/Papy/Papy%20Asfaltowe%20Zgrzewalne/Villas%20V60%20S42H.aspx 1 - jaką szerokość zrobić paski - bloczek jest 24 cm + xps 12 - czy ciąć na pół tą rolkę i wyjdzie 0,5m założyć na równo od początku styropianu XPS żeby weszło pod pierwszą szychtę porothermu a bloczek fund. i resztę wystawić na chudego żeby potem zgrzać z izolacją wewnątrz pod posadzką ? Nie ciąć wcale i całą rolkę rozwijać od krawędzi xpsa czy od bloczka na metr szerokość ? 2 - grzać czy tylko ułożyć żeby ściana wprasowała pod siłą ciężaru, nic się nie stanie jak będą murować na luźno ułożonej papie bez grzania ? 3 - jak grzać to jak to robić żeby nie uszkodzić xpsa który jest obok przy ściancę (wiadomo że tego do xps nie zgrzeje) 4 - czy ma sens wywinięcie tego na równo z krawędzią xps tak żeby woda opadowa nie wciekała tam między bloczek a xps ? 5 - czy jest sens dawać jeszcze na to taką folię niby do fundamentów żeby zabezpieczyć papę wewnątrz na chudziaku przez zniszczeniem i zabrudzeniem podczas prac murarskich ? 6 - folię z punktu 5 dawać na zgrzaną lub tylko położoną papę na wierzch bez żadnego lepienia do niej ? 7 - no i wogule czy ta papa nie zniszczy xpsa ? Jest bardzo dużo informacji na temat tego i już miesza mi się w głowie od tego. Macie jakieś rady pomysły, tipy praktyczne ? Wiem , zaraz wołaj majstra/kierownika, ale majster najchętniej będzie za tym żeby kłaść folię bo to żadna robota, ja się na to nie chcę zgodzić, tą papę chcę sam ułożyć.
-
Trochę nie rozumiem jak na ławie mam zgrzewać ,co z czym ? Ja na ławie mam teraz ściankę na styku jest tylko ta faseta którą nazywam odsadzką. Autorowi odpowiedzi chyba chodziło o ściankę fund. , między ścianką a ławą mam folię 1 mm. Myślę że chodziło tutaj o nie to słowo zamiast ława to ścianka fund., ale proszę mnie poprawić. Jaką szerokość dawać tą papę skoro szerokość ścianki mam 25 cm, powinna wystawać papa w którąś stronę z zakładem zakład do zgrzewania, a jeśli to jaki zakład robić (ile wypuścić poza obrys ścianki) ? Rozumiem, że chyba do wewnątrz żeby zgrzać z izolacją poziomą wewnątrz, czy dobrze myślę ? Ktoś słyszał o rolkach takiej papy jak są takie folie do układania w szerokościach roli np 30, 40 cm itd ? Ktoś coś poleci ? Aha jakby co to xps jeszcze jest nie przyklejony, tam mam 12cm.
-
Ok a jeszcze pytanie - nie ma jakichś produktów które są w rozmiarze np. szerokości ścianki fundamentowej lub lekko szersze tylko same papy dachowe które trzeba ciąć ?
-
brak odsadzki - naprawiać czy zostawić / zrobić inaczej ?
totomasz odpowiedział totomasz → na topic → Fundamenty i piwnice
Zrobiłem odsadzkę samemu, po prostu odczyściłem ławę, dysterbitu już nie zdzierałem, zamalowałem resztę odsadzki i wygląda to nieźle. -
Witam drodzy, zrobiłem rysunek jak to u mnie wygląda, pytanie czy jest taka papa żeby na ściance fundamentowej szerokość 25 cm układać ją bez docinania coś jak gotowe folie 1mm kupuje się w dostępnych szerokościach ? Ile taka papa powinna wystawać poza ściankę w każdą ze stron ? Jest jakiś specjalista który się wypowie ? Dawać folię i papę naraz ?
-
Jestem przed ociepleniem ścian fundamentowych XPSem ścianki mam już wysmarowane dysperbitem po całości, na styku ława - ścianka jest folia - szersza od ścianki, folia ma 40 cm - ścianka fundamentowa 24, nie przypilnowałem żeby murarze zrobili odsadzkę przed malowaniem izolacją. Teraz pytanie czy robić na klinach drewnianych od spodu xpsa , potem usunąć i zapianować szczelinę ? Czy to duży problem brak tej odsadzki ? Czym to może skutkować ? Na chłopski rozum jest to po to żeby trudniej woda wnikała między xpsa a ściankę, ale jeśli jeszcze wyłożę folię kubełkową z kilku centymetrowym wywinięciem (poziomym) na bok to będzie ok ? Nie mogę kubełka dać po skosie w dół poza ławy bo mam lane w grunt rodzimy, musiałbym odkopywać, będzie z tym sporo roboty. Aha majter powiedział że listwa na zakończeniu folii jest zbędna :/ Żeby zrobić teraz tą odsadzkę musiałbym wydrapać hydroizolację nałożoną na róg ścianki i ławy.
-
W moim projekcie nie ma specjalnie info na temat izolacji dlatego piszę tu, gruntowo mam raczej sucho, teren pod lasem, raczej same piaski, ławy mam wylane jak pisałem już w gruncie, chudego nie było - chociaż projekt zakładał wylałem zamiast chudego 10 cm i ławy 40 cm od razu 50 cm betonu. Bardziej chodziło mi o to czy warto kłaść szerszą folię pod bloczek czy wystarczy na szerokość bloczka - folia 25 - bloczek 24 czy dać np. folię 30 i bloczek 24 ? Ten zakład po każdej ze stron coś da czy nie specjalnie, skoro ławy od spodu i boków nie są zabezpiecznone niczym skoro są w gruncie ? podbije jeszcze tamat, czy ktoś wie czy tą folię to należy smarować obustronnie zaprawą ? W sensie czoło dolne folii do ławy i pomiędzy zaprawa i na wierzchu też czyli czoło górne do bloczka fundamentowego i pomiędzy też zaprawa ?
-
Podpowiedzcie proszę, mam ławy fundamentowe wylane w gruncie na 80 cm szerokie / 50 cm głębokie bez chudziaka (miejscami szerzej wiadomo łyżka trochę więcej weźmie), za chwilę zacznie się murowanie ścianek fundamentowych. Jeśli mam bloczek betonowy M6 B-20 o szerokości 24 cm to czy jako izolację poziomą mogę wybrać wyłącznie folię szeroką na 25 cm czy zrobić szerzej na np. 30 cm ? Ma to znaczenie ? Jak wygląda łączenie na rogach - czy po prostu docinanie i kładzenie na zakład ? Druga sprawa to czy to jest ok jeśli na bloczek betonowy 24cm szeroki po zakończeniu ścianki fundamentowej idzie na górę pustak 25 cm ? Dawać coś jeszcze na tą izolację dodatkowo, bo rozumiem że tą izolację łączy się na tradycyjną zaprawę cementową. Po wymurowaniu ma na to iść na boki jeszcze XPS czy o czymś należy jeszcze pamiętać ? Czy ten dodatkowy zakład (bloczek 25 cm vs folia 30 cm) folii na ławę nie polepszy połączenia z XPSem (w sensie że XPS złapie brzeg folii) ? Smarować czymś jeszcze czy nie ? Wydaje mi się, że przecież od boków ław nie wysmaruję przecież niczym bo jest grunt, od spodu również więc czy to ma znaczenie ? Folia ma tu chyba raczej znaczenie odnośnie podciągania kapilarnego czy się mylę? XPSsa wystarczy, że obłożę folią kubełkową czy koniecznie siatka i klej ? Dziękuję z góry !
-
problem brak stopy fundamentowej pod komin - dopiero co wylane ławy
totomasz odpowiedział totomasz → na topic → Fundamenty i piwnice
A co jak w miejscu tego komina są dwa ciągi wentylacyjne i dwa od komina (kominek i kocioł gazowy) ? W kotłowni musi być jeszcze przecież dostęp do powietrza. Samo wypuszczenie rury z kwasówki ze ściany chyba tego nie załatwi, dalej potrzebuje komina na ciąg wentylacyjny chyba ? W załączniku daje jeszcze rzut parteru w tym miejscu gdzie brakuje mi tej stopy fundamentowej. Z góry dziękuję za pomoc. -
problem brak stopy fundamentowej pod komin - dopiero co wylane ławy
totomasz odpowiedział totomasz → na topic → Fundamenty i piwnice
Skoro do gazowego kotła nie jest potrzebny to co w takim razie ? -
problem brak stopy fundamentowej pod komin - dopiero co wylane ławy
totomasz odpowiedział totomasz → na topic → Fundamenty i piwnice
Przepraszam chciałem odpowiedzieć na innego posta gdzie zapytał mnie po co mi komin. Więc komin jest do pieca gazowego. Czy faktycznie do gazówki nie jest mi potrzebny ten komin ? -
problem brak stopy fundamentowej pod komin - dopiero co wylane ławy
totomasz odpowiedział totomasz → na topic → Fundamenty i piwnice
Tylko u mnie stopa fundamentowa jest połączona z ławą i teraz ława była zazbrojona ze strzemionami 25/30, a szerokość samej ławy to 80 cm, to znaczy że nie da się teraz "podłączyć" zbrojenia stopy do dolnego zbrojenia ławy ponieważ zbrojenie jest przecież zalane betonem. Ktoś napisał żeby nawiercać, tylko czy nie poczyni to większych szkód - osłabienie ławy ? Jak to wygląda, nawierca się aż do drutów w ławie ? Wsuwa dodatkowe pręty z boku i zalewa? Czym to się łączy i czy fakt że ławy wylane w gruncie nie spowoduje, że zanieczyszczenia z gruntu po odkopaniu bokiem spowodują słabe połączenie z ławami już wylanymi.