Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grzegorz_j

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    świętokrzyskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

grzegorz_j's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. lepiej dać styropian akustyczny czy wełnę Acoustic 50 ?
  2. To nie będzie wełna "z rolki". Jest taka sprasowana wełna w paczkach. Wełnę z rolki będę kładł w pozostałych pokojach między legarami.
  3. Witajcie, proszę was o poradę nt. wylewki w mieszkaniu. Skułem starą wylewkę w mieszkaniu na piętrze. Dom z lat 70. Strop betonowy. Pokój plus przedpokój o łącznej powierzchni 25 m.kw. Zamierzam wykonać nową podłogę składającą się z: - izolacja akustyczna; - folia; - wylewka; - elektryczna mata grzewcza gr 1-2 mm; - panele. Zależy mi na izolacji akustycznej od sąsiadów z parteru Izolację akustyczną wykonał bym z wełny Rockwool lub innej poleconej przez was. Nie wiem czy ma to być Steprock hd 50 czy Acoustic 50. Zależy co mogę ułożyć pod wylewkę. Jaką grubość powinna mieć sama wylewka? Wystarczy te 3 cm? Chciałbym mieć wszystkiego ok 10cm. Jest Rockwool Acoustic 70mm i na to wylałbym 3 cm wylewki. Ale czy słusznie? Ponieważ wełna jest droższa od styropianu, wylewkę chciałbym zrobić z cementu i piasku zamiast kupować gotowe worki. Mogę? Proszę was o poradę.
  4. Złożyłem już jakiś czas temu wniosek i czekam. Z tego czekania to tylko kolejne przemyślenia się pojawiają Czy jeżeli zaznaczyłem we wniosku wykonanie instalacji ogrzewania: grzejnikowo-podłogowa, to wchodzi w to zarówno podłogówka wodna jak i elektryczne maty grzewcze?
  5. Wpisz powierzchnię z aktu notarialnego, księgi wieczystej albo udaj się do starostwa i za 30 zł dostaniesz wypis z rejestru lokali.
  6. Dwa dni temu złożyłem swój wniosek. Ciekawe ile czasu zajmie weryfikacja w świętokrzyskim
  7. budynek będzie spełniał wymagania dla przegród określonych w rozporządzeniu a obowiązujących od 2021r?
  8. Również byłem wczoraj na spotkaniu. Nie było tłumów i można było spokojnie porozmawiać. Grzejniki wchodzą do kosztów kwalifikowanych - pytałem, Brama garażowa, jeżeli garaż jest w budynku - koszt kwalifikowany, Jeżeli dom rodzice przepisali na dzieci - wniosek i dochody składają dzieci, Nakłady najlepiej przyjmować z górką - nie wiemy jaki będzie ostateczny koszt za 6-8 miesięcy tych robót, Przy wymianie pieca na gazowy jeżeli kupujemy również zasobnik to jego koszt (zasobnika) jest kosztem dla instalacji (patrz tabela str. 10) - rozwiązanie: kupić piec gazowy zintegrowany z zasobnikiem Przygotowanie kotłowni - koszt kwalifikowany dla instalacji tyle sobie na szybko przypomniałem kpc21 w programie jest zapisane że przez gospodarstwo domowe rozumie się osoby zamieszkujące wspólnie z osobą ubiegającą się o dofinansowanie, zalicza się do nich: - małżonka - rodziców i dziadków (również ze strony współmałżonka) - dzieci i wnuki do 25. roku życia i te starsze z orzeczeniem o niepełnosprawności - osoby niespokrewnione wsólnie gospodarujące z osobą ubiegającą się o dofinansowanie
  9. W programie jest zapisane, że dotacja może być wypłacana zarówno po zrealizowaniu etapu jak i całości przedsięwzięcia. Środki mogą być przekazywane po zakupie urządzeń na r-k bankowy wykonawcy. Moje pytanie będzie jak długo wykonawca będzie czekał na przelew? Czy mam spisywać z pracownikiem WFOŚi GW jakiś protokół z zakupu czy wystarczy sama faktura? Wtedy rozliczenie dla mnie będzie bezgotówkowe - płatność przejdzie nad moją głową Nie zamierzam docieplać domu więc wystarczy audyt uproszczony? Łatwo go sporządzić w tym wniosku?
  10. Witajcie, jako, że jestem nowy na forum na początku chciałem się z Wami wszystkimi przywitać !! Obserwuję temat, wybieram się dziś na spotkanie i zamierzam startować w tym programie. Mam dom, a raczej 1 mieszkanie w domu jednorodzinnym z 1975r. Zamierzam startować o dotację do wymiany pieca tupu "zębiec" na gazowy wraz z modernizacją instalacji c.o. i c.w.u. Mam kilka pytań, które zamierzam zadać na spotkaniu: 1. czy muszę wykonywać audyt energetyczny i projekt instalacji? 2. modernizacja jest do zaworów termostatycznych, tj bez grzejników? 3. wymagane jest jakieś zgłoszenie do nadzoru? 4. jak szybko uruchamiana jest płatność na rzecz wykonawcy gdy występować będę po zrealizowaniu etapu, np. zakup samego pieca? Mam jeszcze bramę garażową. Garaż jest pod mieszkaniem, brama robiona samodzielnie bez ocieplenia. Czy mogę ująć również jej wymianę jeżeli w garażu nie ma grzejnika - garaż ogrzewany jest ciepłem domu? Dla zainteresowanych myślę że ta tabela wiele wyjaśnia:
×
×
  • Dodaj nową pozycję...