Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

basix

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    28
  • Rejestracja

O basix

  • Urodziny 30.05.1983

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Bydgoszcz
  • Kod pocztowy
    85-006

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

basix's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. nie bardzo kogo mam zapytać więc pytam tutaj chodzi Ci o wysokość od podłogi do sufitu? chyba jakieś 260 cm - nie pamiętam dokładnie z tym że strop mam drewniany, a sufit podwieszany do wiązara, a na obrzeżach profil przytwierdzony jest do wieńca
  2. Pozostałe okna balkonowe były lane z wieńcem, a w tym przypadku do wieńca zabraknie jakieś 15 do 20 cm. Wiedząc, że nadproże przenosi obciązenia głównie nad sobą to będzie tutaj raptem połowa pustaka w jednej warstwie, a potem ju ż jest wieniec... Nie chciałbym za bardzo dewastować ścianki i pomyslałem o braku nadproża lub ewentualnie wstawienie takiego jak sie daje do ścian działowych czyli o grubości 4cm - możliwie cienkiego bo jak zaczne ciąć za wysoko to może wszystko runąć
  3. Trzymam Cię za słowo ale nadproże wstawić? zostało mi jedno prostokątne, takie do ścianek działowych (120x4x12) jedno wystarczy?
  4. Chcemy wymienić drzwi zewnętrzne blaszane na balkonowe, które jest wyższe no i aby się zmieściły należało by wyciąć kawałek otworu - około 30 cm. Drzwi są osadzone w ścianie nośnej z gazobetonu o grubości 24cm. Dom jest 2letni, ocieplony, 15 cm styropianu i zaciągnięta siatka z klejem. Od wewnątrz położony tynk gipsowy. Załączam zdjęcie z etapu budowy do wglądu. Czy konieczne będzie wycięcie nowego nadproża? Jeśli tak to jak to najlepiej zrobić żeby niczego nie uszkodzić ? Mam ogromną obawę, że jak dotnie się do żądanej wysokości to te kawałki pustaka (może zostanie go z 15 cm grubości ) odkleją się od wieńca - bo to tylko jedna warstwa, pociągna styropian i będzie problem Bardzo proszę o pomoc.
  5. Zadałem rzeczowe pytanie: jak wyregulować drzwi więc nie wiem o co Ci chodzi? Aż tak skomplikowana czynność że potrzeba do tego wróżki?
  6. Ja już je raz reklamowałem i to jest walka z wiatrakami. "Fachowiec" z firmy, która montowała mi drzwi przyjechał, ustawił i na tym koniec. Twierdzi, że to od uderzenia (bo nie było od początku odboju) i że to moja wina no i nie chcą uznać reklamacji. Uważam że firma Wikęd ma gdzieś swoich klientów, bo nawet nie można zareklamować bezpośrednio u nich. Niestety jestem skazany na te drzwi i musze nauczyć się je regulować co jakiś czas. Pytanie za 100 punktów: jak kręcić żeby tak ustawić aby nie ocierały? Z góry dziękuję za odpowiedź.
  7. skrzydło ociera ościeżnice po stronie klamki wybijam bolec ale to skrzydło trzeba ściągnąć?
  8. Tym razem obcierają przy rogu na dole drzwi (jak się stoi wewnątrz to po prawej stronie) i pewnie masz racje - zły montaż, a mi wmawiają że to przez uderzenie coś tam mogło się stać ze ciągle problem powraca... Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
  9. Z góry przepraszam, jeśli pisze w złym temacie. Szukam w internecie instrukcji jak wyregulować drzwi WIkęd. Totalnie nie ma nic... Drzwi, które posiadam to model 26 C ze zwykłą ościeżnicą. NIe wiem jak podejść do regulacji. Drzwi obcierają jakoś po środku. Ogólnie jestem bardzo zawiedziony jakością. Za taką cene nie warto inwestować w tą markę... Bardzo proszę o pomoc
  10. Mam dziwny problem z pompą przy grzaniu CWU. Zawsze gdy temperatura wody spadała do 41 stopni załączała się i podgrzewała CWU do 47 stopni. Wczoraj załączyła się o 21:32 i grzała do 21:54. Jakieś 20 minut i woda podgrzana do 47 stopni czyli tak jak ma być. Dzisiaj rano nie wiedzieć czemu załączała się, chodziła kilka minut i wyłączała się - poniżej zdjęcia. Temperatura wody w zbiorniku nie powinna spaść przez noc - nie ma takie opcji - tym bardziej że nikt do godz 4:00 nad ranem nie korzystał z wody. Pompa dotychczas grzała CWU średnio 2x na dzień i nie było z nią problemu. Pomyślałem że mogło nie być prądu bo okrutnie wieje dzisiaj ale prąd był... może jakieś przepięcia? albo czujnik temperatury w boilerze się chrzani? Dodam że nie mam cyrkulacji. Macie jakieś pomysły? Będę bardzo wdzięczny.
  11. Grzałkę można wyłączyć całkowicie - ściągasz obudowe i wyłączasz stycznik.
  12. czyli w sterowniku pompy ustawiasz sobie czas (poprzez harmonogram) kiedy ma grzać CWU i się przełącza bez problemów? wydaje mi się że co do nie trzymania pamięci to musi tam być jakaś bateria
  13. Jaki polecacie regulator pokojowy dla naszej pompy? Zastanawiam się nad Salus 091FL lub Auraton 2030 z tym że oba nie maja możliwości sterowania grzaniem ciepłej wody użytkowej i teraz nie wiem czy będą kompatybilne... Pytanie czy będzie działać harmonogram w pompie dla CWU gdy będzie podłączony regulator pokojowy dla grzania podłóg?
  14. i jak? podłączyłeś Salusa? Też chciałbym to zrobić a nie bardzo wiem jak się do tego zabrać
  15. Mam nowy model pompy i potwierdzam, że Twój przypadek nie jest wyjątkiem. Jestem po pierwszym sezonie grzewczym i uważam, że pogodówka nie działa jak powinna. Musiałem z niej zrezygnować całkowicie bo wystarczy że jest +3 na dworzu i pompa nie chce wystartować. Całą zimę grzeje manualnie według ustalonego harmonogramu z stałą temp. na wyjściu i jest ok. Mam nadzieje że naprawią ten błąd aktualizacją oprogramowania bo ten problem występuje we wszystkich najnowszych urządzeniach.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...