Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

basix

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    28
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez basix

  1. nie bardzo kogo mam zapytać więc pytam tutaj chodzi Ci o wysokość od podłogi do sufitu? chyba jakieś 260 cm - nie pamiętam dokładnie z tym że strop mam drewniany, a sufit podwieszany do wiązara, a na obrzeżach profil przytwierdzony jest do wieńca
  2. Pozostałe okna balkonowe były lane z wieńcem, a w tym przypadku do wieńca zabraknie jakieś 15 do 20 cm. Wiedząc, że nadproże przenosi obciązenia głównie nad sobą to będzie tutaj raptem połowa pustaka w jednej warstwie, a potem ju ż jest wieniec... Nie chciałbym za bardzo dewastować ścianki i pomyslałem o braku nadproża lub ewentualnie wstawienie takiego jak sie daje do ścian działowych czyli o grubości 4cm - możliwie cienkiego bo jak zaczne ciąć za wysoko to może wszystko runąć
  3. Trzymam Cię za słowo ale nadproże wstawić? zostało mi jedno prostokątne, takie do ścianek działowych (120x4x12) jedno wystarczy?
  4. Chcemy wymienić drzwi zewnętrzne blaszane na balkonowe, które jest wyższe no i aby się zmieściły należało by wyciąć kawałek otworu - około 30 cm. Drzwi są osadzone w ścianie nośnej z gazobetonu o grubości 24cm. Dom jest 2letni, ocieplony, 15 cm styropianu i zaciągnięta siatka z klejem. Od wewnątrz położony tynk gipsowy. Załączam zdjęcie z etapu budowy do wglądu. Czy konieczne będzie wycięcie nowego nadproża? Jeśli tak to jak to najlepiej zrobić żeby niczego nie uszkodzić ? Mam ogromną obawę, że jak dotnie się do żądanej wysokości to te kawałki pustaka (może zostanie go z 15 cm grubości ) odkleją się od wieńca - bo to tylko jedna warstwa, pociągna styropian i będzie problem Bardzo proszę o pomoc.
  5. Zadałem rzeczowe pytanie: jak wyregulować drzwi więc nie wiem o co Ci chodzi? Aż tak skomplikowana czynność że potrzeba do tego wróżki?
  6. Ja już je raz reklamowałem i to jest walka z wiatrakami. "Fachowiec" z firmy, która montowała mi drzwi przyjechał, ustawił i na tym koniec. Twierdzi, że to od uderzenia (bo nie było od początku odboju) i że to moja wina no i nie chcą uznać reklamacji. Uważam że firma Wikęd ma gdzieś swoich klientów, bo nawet nie można zareklamować bezpośrednio u nich. Niestety jestem skazany na te drzwi i musze nauczyć się je regulować co jakiś czas. Pytanie za 100 punktów: jak kręcić żeby tak ustawić aby nie ocierały? Z góry dziękuję za odpowiedź.
  7. skrzydło ociera ościeżnice po stronie klamki wybijam bolec ale to skrzydło trzeba ściągnąć?
  8. Tym razem obcierają przy rogu na dole drzwi (jak się stoi wewnątrz to po prawej stronie) i pewnie masz racje - zły montaż, a mi wmawiają że to przez uderzenie coś tam mogło się stać ze ciągle problem powraca... Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
  9. Z góry przepraszam, jeśli pisze w złym temacie. Szukam w internecie instrukcji jak wyregulować drzwi WIkęd. Totalnie nie ma nic... Drzwi, które posiadam to model 26 C ze zwykłą ościeżnicą. NIe wiem jak podejść do regulacji. Drzwi obcierają jakoś po środku. Ogólnie jestem bardzo zawiedziony jakością. Za taką cene nie warto inwestować w tą markę... Bardzo proszę o pomoc
  10. Mam dziwny problem z pompą przy grzaniu CWU. Zawsze gdy temperatura wody spadała do 41 stopni załączała się i podgrzewała CWU do 47 stopni. Wczoraj załączyła się o 21:32 i grzała do 21:54. Jakieś 20 minut i woda podgrzana do 47 stopni czyli tak jak ma być. Dzisiaj rano nie wiedzieć czemu załączała się, chodziła kilka minut i wyłączała się - poniżej zdjęcia. Temperatura wody w zbiorniku nie powinna spaść przez noc - nie ma takie opcji - tym bardziej że nikt do godz 4:00 nad ranem nie korzystał z wody. Pompa dotychczas grzała CWU średnio 2x na dzień i nie było z nią problemu. Pomyślałem że mogło nie być prądu bo okrutnie wieje dzisiaj ale prąd był... może jakieś przepięcia? albo czujnik temperatury w boilerze się chrzani? Dodam że nie mam cyrkulacji. Macie jakieś pomysły? Będę bardzo wdzięczny.
  11. Grzałkę można wyłączyć całkowicie - ściągasz obudowe i wyłączasz stycznik.
  12. czyli w sterowniku pompy ustawiasz sobie czas (poprzez harmonogram) kiedy ma grzać CWU i się przełącza bez problemów? wydaje mi się że co do nie trzymania pamięci to musi tam być jakaś bateria
  13. Jaki polecacie regulator pokojowy dla naszej pompy? Zastanawiam się nad Salus 091FL lub Auraton 2030 z tym że oba nie maja możliwości sterowania grzaniem ciepłej wody użytkowej i teraz nie wiem czy będą kompatybilne... Pytanie czy będzie działać harmonogram w pompie dla CWU gdy będzie podłączony regulator pokojowy dla grzania podłóg?
  14. i jak? podłączyłeś Salusa? Też chciałbym to zrobić a nie bardzo wiem jak się do tego zabrać
  15. Mam nowy model pompy i potwierdzam, że Twój przypadek nie jest wyjątkiem. Jestem po pierwszym sezonie grzewczym i uważam, że pogodówka nie działa jak powinna. Musiałem z niej zrezygnować całkowicie bo wystarczy że jest +3 na dworzu i pompa nie chce wystartować. Całą zimę grzeje manualnie według ustalonego harmonogramu z stałą temp. na wyjściu i jest ok. Mam nadzieje że naprawią ten błąd aktualizacją oprogramowania bo ten problem występuje we wszystkich najnowszych urządzeniach.
  16. Pisząc o termostacie zewnętrznym (Salus) masz na myśli sterownik pokojowy? Niestety nie mam takiego urządzenia.
  17. Krzywą grzewczą ustawiał moj instalator - jak będe w domu to sprawdzę parametry. Aktualnie nie wyłącza mi pompy termostat tylko ustawiłem sobie harmonogram że włącza i załącza mi grzanie w określonych godzinach. Na wylocie mam 30 stopni. Na początku chodziła cały czas i wyłączała mi się jak woda osiągnęła określoną temperaturę ale teraz ustawiłem sobie harmonogram i załączam grzanie od 5:30 do 7:00, potem od 10:30 do 12:00 oraz od 14:00 do 16:30. Jak jest w okolicy 0 stopni na dworzu to wieczorem mam w domu jakieś 21 stopni ale bywa róznie bo ostatnio jak było zimniej ( -6, -9) na dworzu to w domu też było chłodniej np. 19 stopni... Marzy mi się aby tak to wszystko ustawić aby działało automatycznie i ekonomicznie. Mój instalator chyba sobie nie radzi z tematem - oczywiście jest licencjonowanym instalatorem LG, nawet ma u siebie w domu ( stary model jak Twój), ale jak na razie nie udało mu się ustawić urządzenia tak żebym był zadowolony
  18. Niestety nie pomogę Ci kolego, podejrzewam że mało jest osób które wiedzą jak to wykonać i skonfigurować aby działało poprawnie. Tak przy okazji, działa Ci pogodówka poprawnie? U mnie (i nie tylko zresztą) tryb automatyczny nie działa jak powinien. Jednostka zewnętrzna praktycznie chodzi cały czas a jak jest za ciepło na dworzu (powiedzmy + osiem stopni) to nie chce się w ogole załączyć. Wiem że to kwestia sterownika. Aktualnie grzeje według harmonogramu z ręcznie ustawioną temperaturą na wyjściu. Pompa załącza się 3 razy na dobe po 2 godziny + 2x na CWU i jest ok. W domu ciepło a to najważniejsze. Nie wiem a może to normalne aby w trybie automatycznym jednostka chodziła prawie cały czas? Z tym że zużycie prądu wtedy jest większe...
  19. Jaki jest dedykowany pokojowy regulator temperatury do LG Therma V 3 gen? Nie jestem zadowolony z pogodówki i myślałem aby coś takiego zamontować. Czy Salus iT500 byłby ok?, a może ktoś z Was już coś posiada i jest zadowolony? Podłogówka nie jest podzielona na strefy. Zależy mi też na łatwym montażu i ustawieniu. Może być bezprzewodowy ale się nie upieram.
  20. To wszystko można ustawić z poziomu użytkownika czy trzeba wchodzić do menu instalatora?
  21. to świetna informacja mi załącza się co minute na okres 2 minut - zupełnie bez sensu. Skąd pobrać taką aktualizacje? i czy można samemu to zrobić?
  22. W moim przypadku pompa obiegowa, aby zmieszać wodę załącza się co minute na czas 2 minut. Czy przypadkiem to nie za często? Można jakoś to zmienić? Jeśli tak to w jaki sposób i jaka częstotliwość jest optymalna? Mam III gen LG.
  23. Domyślam się, że nie ma szczegółowej instrukcji Chciałbym ustawić odpowiednio pompe, zacząć od krzywej grzewczej i szukam pomocy jak to zrobić. Mój instalator nie za bardzo chyba sobie z tym poradził chociaż wiem, że nie zawsze udaje się to za piewszym razem. Pompa w trybie auto cały wczorajszy dzien na wlocie i wylocie miała 23 stopnie (temp na zwnątrz 9st). Nad ranem kiedy temperatura na zewnątrz spadła do 2 st. włączyła się sprężarka i zaczeła grzać CWU, następnie przełączyła się na CO i dogrzała na wlocie 26, wylocie 27. Po około godziny mimo tego że sprężarka chodziła tempertura na wlocie i wylocie spadała i około godzi 9:00 było 25 na wlocie i 26 na wylocie. Moim zdaniem sprężarka poiwnna się wyłączyć w jakimś tam momencie. Nie czekałem i przełączyłem w tryb manualany, zadając temp 25st i się wyłączyła. Kilka dni temu miałem taką sytuacje że w trybie manualnym zadałem temperature 27 stopni. Sprężarka się załączyła dobiła do 26 na wylocie i 25 na wlocie poczym obie temperatury zaczeły spadac a sprężarka nie wyłączała się. Było tak kilka godzin, zmniejszyłem zadaną temperature do 24 st. i dopiero wtedy sprężarka się wyłączyła. NIe wiem czy to jest normalne zjawisko...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...