Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jacek_vitodens111w

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Jacek_vitodens111w

  1. No właśnie, jest możliwe tylko przesuniecie równoległe a te krzywe są strasznie strome. Chciałbym je spłaszczyć bo równoległe przesuniecie powoduje duże skoki temperatury przy pogodzie zmiennej (w dziś 5 stopni a w nocy -5). Czyli nie ma w tym modelu możliwości zmiany pochylenia krzywej?
  2. Albo czy może serwisant za poocą kodów, może zmodyfikować krzywą grzewczą.
  3. Czy może Pan konsultant odpowiedzieć na pytanie czy powyższy sterownik bedzie pasował do vitodens 111w bo vitotrol 1000T to dla większości jest ze względu na cenę niisiagalny. Czy jest na rynku jakiś tani sterownik do korekty krzywej grzewczej do vitodens 111w?
  4. Witam. ,Chciałbym kupić do kotła vitodens 111w zasiacz awaryjny, bo często są u mnie skoki napięcia i przerwy w dostawie energii elektrycznej i kocioł się blokuje lub nie grzeje a że mam ogrzewanie tylko grzejnikami to szybko się wychładza. Wyczytałem że na wyjściu z zasilacza musi być tzw. pełny sinus, nie wiem tylko czy zasilacz koniecznie musi być ze stała fazą czy nie. Chodzi o to by po przełączeniu się na pracę z akumulatora była faza z lewej strony w gniazdku czy niekoniecznie - bez różnicy dla kotła (palnika, elektroniki). Jeśli ktoś ma taki zasilacz i działa to proszę o poradę. Sprawa dość pilna.
  5. Buba 1982 jak możesz napisz jakie masz ustawienia na kotle (jaką masz ustawioną moc max na c.o., czy masz coś zmienione w ustawieniach serwisowych itp.czy masz w kotlowni jakieś dodatkowe zawory itd), bo chcialbym się choć trochę zbliżyć do Twojej niskiej temp. jaką masz na kotle.
  6. Rozumiem, że dotyczy to kotłów serii 100 czyli 111-w też bedzie obsługiwany przez powyższy zestaw?
  7. Jak już jest poruszony wątek sterownika do vitodens 111-w to mam pytanie czy można dokupić jakiś sterownik (lub nie wiem co), żeby spłaszczyć krzywe grzewcze w tym kotle, bo przy temp. które w dzień sa plusowe a w nocy minusowe to za bardzo strome są te krzywe grzewcze ustawione fabrycznie w kotle. Buba1982 wysłałem Ci prywatną wiadomość jak możesz to odpisz.
  8. Witaj. Mam też od tego sezonu grzewczego vitodensa 111 w. Mam kilka pytań. U mnie jest podobny metraż do Twojego, same grzejniki. Mam głowice termostatyczne na grzejnikach. Problem u mnie jest taki że jak ustawię 35-38 czy nawet 42 stopnie na kotle to piec taktuje często. Jak ustawię od 45 stopni to jest dobrze z tym, że do 21 stopni w pokoju to nie dogrzeje, muszę podnieść na większą. Pewnie mam większe straty ciepła. Zrobiłem sobie czujnik pogodowy i jak go podłączyłem to przy temp powyżej zera to trzeba było krzywą grzewczą ustawić na 25, ale jak w nocy się zrobiło się -5 to kocioł grzał wodę chyba od 70 stopni.... Napisz mi na ile masz ustawioną max. moc grzewczą na c.o., czy ją zmniejszyłeś. I kocioł rozumiem grzeje cały czas do momentu pozamykania się termostatów i podgrzania wody do 42 stopni. (bo z tego co u mnie zauważyłem to kocioł grzeje wodę 7 stopni powyżej ustawionej i się wyłącza. Włącza się gdy temp. wody spadnie 7 stopni poniżej temp. Ustawionej).
  9. W instrukcji nic na ten temat nie ma..... to może nie ma takiej możliwości, albo jest to pominięte.
  10. Witam. Po zamontowaniu czujnika pogodowego do kotła vitodens 111w zauważyłem różnicę we wskazaniach pomiędzy wskazaniami pogodówki a temperaturą na zewnątrz odczytaną na zwykłym termometrze, która wynosi 2 stopnie. Pomiar na tej samej wysokości. Przy spadku czy wzroście temp. zawsze jest te dwa stopnie różnicy. Czy można zrobić korektę w piecu, aby obniżyć wskazania o te dwa stopnie i jak jest temp. zero stopni na zewnątrz to pokazywało na wyświetlaczu zero a nie plus dwa stopnie? Czekam na wszelkie sugestie i z góry dziękuję za pomoc ).
  11. Zastanawia mnie jeszcze czy w vitodensie 111 w można zmienić histerezę.... czy raczej tego parametru nie da się zmienić?
  12. Dziękuję za informację. Trochę będzie zabawy, ale myślę, że sobie poradzę.
  13. Projektu instalacji nie było. Stary budynek, po awarii kotła węglowego wymiana na gazowy razem z wymianą instalacji. Kocioł dobrany do zapotrzebowania na ciepło. Czyli jak pisałam powyżej trzeba doregulawać poprzez nastawy wstępne na zaworach termostatycznych przepływ środka grzewczego? Czy zmiana mocy max. kotła wpływa na zużycie gazu i taktowanie?
  14. Witam. W domu mam zamontowany kocioł Vitodens 111w, 26 kW. Instalacja grzejnikowa, sterownik e200 Viessmana. Przeczytałem wszystkie wpisy na tym forum (mało jest wpisów odnośnie 111w) i przejrzałem wiele stron w Internecie i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania. W instrukcji obsługi, instrukcji montażu i serwisu dla tego kotła nie ma informacji odnośnie ustawień konfiguracyjnych (chodzi mi o to co można zmienić, żeby dopasować parametry do instalacji). W instrukcji jest tylko procedura redukcji max. mocy grzewczej, ustawienia wyświetlacza i funkcje oraz warunki eksploatacyjne przy regulacji sterowanej pogodowo. Czy są gdzieś materiały, instrukcje, itd. odnośnie możliwych zmian w konfiguracji kotła? Może ktoś z forumowiczów posiada takie materiały lub doświadczenia i mi podpowie jak ten kocioł jest fabrycznie ustawiony i co można ewentualnie zmienić. Póki co to mam tylko sterownik pokojowy. Mam jeszcze zewnętrzny czujnik do regulacji sterowanej pogodowo, który jest jeszcze niezamontowany. Jak go podepnę do kotła to mogą razem współpracować? (pogodówka ze sterowaniem w pokoju?) W obecnej chwili kocioł nie dogrzewa mi dwóch pokojów na piętrze, bo temperatura na kotle jest osiągana za szybko. Żeby poprawić sytuację zmieniłem nastawy wstępne na parterze (z 8 na 6) żeby dół wolniej się nagrzewał i nie dochodziło do zamknięcia zaworów termostatycznych a co za tym idzie zmniejszenia ilości wody w obiegu grzewczym. Wiem że to okres przejściowy i trudno na początku używania kotła wszystko ogarnąć, ale proszę o podpowiedź czy dobrze kombinuję.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...