Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

NotNull

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

NotNull's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Jeżeli chodzi o ocieplanie od wewnątrz. Grainplast KS + Swisspor + siatka + Grainplast K Jakieś grunty do tego na beton i beton komórkowy stosować? Plus grunt na klej później przed malowaniem?
  2. Będę ocieplał sufit w piwnicy + sufit i ściana w garażu wyjdzie mi pewnie ok. 100m2 Tam też warto dać Greinplast? Zauważyłem, że w porównaniu np. do kleju Kreisel kleje Greinu mają chyba mniejszą ziarnistość. Chyba łatwiej będzie wyprowadzić taki sufit na gładko, żeby tylko farbe dać na to i tyle. P.S. Ten grafit co wrzuciłeś linka nie powinien być przesłonięty od słońca?
  3. Nie robiłem założeń budżetowych pod katem elewacji, ale nie jest tak, że wezmę wszystko po każdej cenie Z moich wyliczeń wynika, że największy koszt to styro, tynk i robocizna, a same kleje to już w porównaniu do reszty jest niski koszt i ugranie tutaj paru paru złotych na worku nie wiele zmieni w temacie. Temat wygląda tak, że szukam ekipy do elewacji i na tapecie ostatnio pojawiły się dwie ekipy, które robią na Knaufie właśnie. Co ciekawe jeżeli chodzi o sam tynk to jedna z ekip powiedziała, że kleje Knaufa a później sam tynk z Caparol biały i malowanie farbą na kolor. Tak jak patrzyłem na ceny klejów w sklepach internetowych to Knauf jest tańszy. Dzwoniłem do Greinplastu i pani powiedziała, że po rabacie już cena za worek kleju do styro 27, a do siatki 47. Już w tym momencie wiem, że u ciebie lepiej wyszedłbym na Greinplascie, a ich fabryke mam pod nosem... To chyba tak jak z cenami paliw, że na stacjach przy samej rafinerii Orlenu jest najdrożej Zastanawia mnie jak to jest z tym klejem do siatki, że taka różnica cenowa między nim a tym do styro. Jeżeli dobrze patrzyłem to w innych systemach takich różnic nie ma. Kontaktowałem się, z ekipą która robi na Greinplascie i styro ze Styropianexu (producent z Leżajska, którego unikam jak ognia ) Otrzymałem info, ze w tamtym roku robili po 125pln/m2 w tym pewnie drożej. Coraz poważniej zaczynam się zastanawiać czy nie ugryźć tematu elewacji systemem gospodarczym
  4. Witam Miotam się jeżeli chodzi o wybór firmy produkującej systemy do ocieplenia elewacji. Praktycznie co fachowiec to opinia... Czy ktoś z was miał do czynienia z elewacją wykonaną z produktów Knauf? Nie chodzi mi akurat o ich styropian (będzie grafitowy swisspor), ale o pozostały elementy systemu czyli grunty, kleje i tynki itd. Jak wasze doświadczenia w tym temacie? Jakie wrażenia podczas wykonywania i np. po jakimś czasie użytkowania? Nie ukrywam, że jeżeli chodzi o same ceny produktów to są one bardzo atrakcyjne w porównaniu do np. takiego Greinplastu. Pozdrawiam
  5. Temat nieaktualizowany od paru ładnych lat. Jednak jako, że stoję przed podobnym dylematem to postanowiłem go odświeżyć. Zastanawiam się nad wyborem systemu dociepleń. Jako, że jestem z województwa Podkarpackiego to myślałem nad Greinplast (fabryka niedaleko mnie) Jednak jak zacząłem zgłębiać temat to różni ludzie (?fachowcy?) to różne opinie. Jeden człowiek poleca, a drugi odradza i koniec końców człowiek sam nie wie co wybrać. Ostatnio zacząłem czytać o Caparolu i zastanawiać się czy nie spróbować. Na razie muszę docieplić jedną ścianę i sufit w garażu i tak pomyślałem, że może właśnie Caparol na próbę, ale z drugiej strony miałem w swoim życiu przygodę z ocieplaniem jednego sufitu za pomocą Greinplastu i nie narzekałem. Pewne jest tylko to, że styropian będzie że Swissporu, więc co wybrać dalej? fighter1983 Ty w swojej firmie jakich materiałów teraz używasz?
  6. Witam serdecznie Mam taki problem/zagwozdkę. Mam w dachu cztery okna dachowe + skosy betonowe (stropodach?) Zastanawiam się teraz w jaki sposób wykończyć wnęki okienne. Początkowe założenie było takie, że ocieplę wnękę, zrobię stelaż i zakryje wszystko płytą gipsową. Tynki w pomieszczeniach będę miał cementowo wapienne, więc musiałbym wyprowadzić wszystkie łączenia w taki sposób by zgubić łączenia i różnice w materiale na całym skosie, czyli prawdopodobnie cały skos przelecieć gładzią. Ostatnio pomyślałem jednak o użyciu płyty budowlanej. Czyli najpierw ocieplenie, stelaż i na to płyta budowlana np. Ultrament (https://www.youtube.com/watch?v=2DlkzZ44xiE) Całość miałaby zostać przykryta później tynkiem cementowo wapiennym. Co myślicie o takim rozwiązaniu? Mój fachowiec od tynków nie jest do niego zbytnio przekonany i twierdzi, ze może taki tynk spękać w późniejszym czasie. Mi osobiście wydaje się, że to nie może się nie udać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...