Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mrn

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    20
  • Rejestracja

O mrn

  • Urodziny 28.05.1982

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wrocław
  • Kod pocztowy
    54-134
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

mrn's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Cześć

    Jak poradziłeś sobie z problemem izolacji chudziaka?

  2. Dokładnie, folia praktycznie nie wystaje Połasiłem się na budowanie Inwestorem Zastępczym, no i się przejechałem. Pocieszam się jedynie tym, że podłoże to piasek, wody gruntowe metr pod ławami a u sąsiada w piwnicy jest sucho.
  3. Spójrz na rysunek, tynk zejdzie poniżej hydroizolacji poziomej ściany (to jest poziom 0). Wanny już nie dam rady zrobić, chyba że całość pociagnąć Mapelastikiem z taśmami w narożnikach. Nie liczyłem jeszcze kosztów. Ściany działowe są odizolowane od chudziaka, więc kapilarnie nie podciągną, zastanawiam się zatem czy je też izolować (smarować mapelastikiem od chudziaka powyżej poziomu 0)
  4. Z folią jest problem, bo tynk się do niej nie przyklei. Na razie biorę pod uwagę Mapelastic, A sciany działowe bez dodatkowej izolacji, bo nie podciągną z chudziaka
  5. Chcę się skonsultować z firmą od hydroizolacji... Myslałem właśnie o Mapelasticu jako łacie - 10 cm powyżej i z 15 cm poniżej izolacji pomiędzy fundamentem a ścianą (tak aby tynk nie dotykał ściany fundamentowej. Zastanawiam się też czy nie pociągnąć ścian działowych - stoją na folii na chudziaku i kapilarnie nie podciągną. Kierownik nawet dzisiaj twierdzi że wszystko jest ok.
  6. Projekt indywidualny. Skoro projektant tak zaprojektował to pytanie o rozwiązanie problemu tej samej osoby nie ma sensu.
  7. Niestety w moim projekcie znalazła się wtopa - mam chudziak poniżej ścian fundamentowych, a poziom zero na równi z połączeniem fundamentu i ściany, grunt mniej więcej na poziomie chudziaka. Warunki gruntowe są dobre - piasek, a wody gruntowe dużo poniżej ław. Mam już SSZ i niewiele z tym fantem mogę zrobić. Fundament od ścian jest poziomo odizolowany folią, ściany fundamentowe malowane dysperbitem od zewnątrz i wewnątrz. Kier-bud uważa, że nie ma problemu, mi to jednak spędza sen z powiek. Chcę położyć izolację typu Mapelastic (nakładaną pacą) na połączenie fundamentu ze ścianą minimum 15cm poniżej połączenia, tak aby tynk (gipsowy) nie dotykał ściany fundamentowe tylko tej izolacji co powinno ograniczyć ryzyko podciągania kapilarnego. Ściany działowe stoją na chudziaku, na grubej folli izolacyjnej - tu chyba nie będzie problemu? Czy to ma sens? Co mogę zrobić?
  8. mrn

    Izolacja pozioma chudziaka

    Niestety w moim projekcie znalazła się wtopa - mam chudziak poniżej ścian fundamentowych, a poziom zero na równi z połączeniem fundamentu i ściany, grunt mniej więcej na poziomie chudziaka. Warunki gruntowe są dobre - piasek, a wody gruntowe dużo poniżej ław. Mam już SSZ i niewiele z tym fantem mogę zrobić. Fundament od ścian odizolowany jest folią, ściany fundamentowe malowane dysperbitem. Na chudziak chcę położyć folię, i wywinąć ją na ściany fundamentowe kilka cm poniżej izolacji poziomej i przykleić taśmą butylową, na nią folię w płynie która pójdzie kilka cm na ścianę z silki. Chudziak 30cm poniżej poziomu 0, będzie 20cm styro i podłogówka. Ech. Czy to ma w ogóle jakiś sens? Co mogę teraz zrobić?
  9. Ale to jest dodatkowe 2800 do 2500 za podstawowy montaż... czyli 5k+ Natomiast poproszę o wyklejenie tylko zewnętrznych taśm, a od środka sam zrobię folią w płynie, zawsze kilka stówek do przodu.
  10. Jednak mój plan na przyklejenie folii do zewnetrznej części ramy poległ - będa tam przymocowane prowadnice rolet. Zapewne zamówię u ekipy foliowanie na zewnątrz, a od środka zrobię SP925
  11. Jeżeli styropian nie będzie ściśle przylegał, nie będzie przyklejony do ramy/taśmy to nie widzę żadnego sensu zakładania go na ramę - niczego przecież nie dociepli. Jeśli chodzi o diabła, to od wewnątrz problemów nie przewiduję, to raczej nietrudna robota a z zewnątrz, to właśnie wpadłem na to, że muszę się jeszcze przecież skonsultować z dostawcą stolarki co do sposobu montażu prowadnic rolet. A o jakie szczegóły Tobie chodziło, o czym jeszcze powinienem pomyśleć? Btw. Macie doświadczenie z tą pianą Flexi?
  12. Podepnę się, mam pytanie do Finlandii, Jareko i T12345T Wycena za szczelny montaż jest dla mnie trochę za duża (2800 zł za 90 mb) Chciałbym go zatem zrealizować we własnym zakresie (no chyba że dogadam się z ekipą...). Murarze przygotują mi ładnie ościeża. Od środka planuję uszczelnić sp925, a od zewnątrz przykleić folię paroprzepuszczalną, ale dopiero po zamontowaniu okien aby nie plątać się ekipie pod nogami. Czyli folia będzie przyklejona do ramy okiennej, okna zlicowane z murem. 1. Czy to jest wystarczająco dobre rozwiązanie? 2. Nie rozumiem tylko jednej rzeczy - w jaki sposób ma działać taśma paroprzepuszczalna, skoro będzie przykryta klejem, siatką, styropianem i tynkiem? Styropian z tą paroprzepuszczalnością to ledwo, ledwo. Wystarczy? A ekipę poproszę o montaż pianą Soudal Flexi, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia szczeliny włosowatej, będę mieszkał niedaleko torów kolejowych.
  13. Tak się zastanawiam, nie lepiej zatem nie dawać folii paroszczelnej od srodka tylko uszczelnić sp925 zamiast tego? Będzie pewnie znacznie taniej (zrobię sam) a skuteczność ta sama. (?) A co do folli paroprzepuszczalnej od zewnątrz - w jaki sposób taśma ma wypuścić parę skoro jest do niej przyklejony styropian? Nie rozumiem.
  14. mrn

    dach płaski - izolacja i pokrycie

    No tak, ale tutaj to wykonawca był do bani, a nie technologia.
  15. mrn

    dach płaski - izolacja i pokrycie

    I jaki był tam problem, co przeciekało?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...