Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dariusz_p

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez dariusz_p

  1. Nie chcę być złośliwy. Jak zaprojektował to architekt/ inżynier? I tej wersji się trzymaj albo przeliczaj dach na nowo.
  2. Witam Chciałbym się dowiedzieć jakie rozwiązanie proponowane było by do "odśnieżania" dachu płaskiego o powierzchni ok 180m2. Chodzi mi o to aby nie trzeba było by się na niego wspinać i szuflować z niego śniegu przy dużych opadach. Jakie rodzaj ogrzewania byłby wskazany? Dariusz
  3. Jeżeli Cię stać to Satel, najlepiej do domku to Integra 128WRL. Centrala z wbudowanym modemem GSM który nie tylko pozwala na powiadomienia a także na sterowanie przychodzące. Jak instalator kumaty to da się różne cuda zrobić. Ja programowałem od sterowania światłem po sterowanie agregatem prądotwórczym. Co do wyglądu to zawsze jest klawiatura Satel INT-TSI. Satel jest jednym z największych producentów w Europie systemów alarmowych, dla mnie Ropam to jakiś krzak, wynalazek a nie alarm. Jeżeli cena gra rolę a nie funkcjonalność to rozważałbym jeszcze firmy takie jak DSC, Paradox i Risco. To światowe sprawdzone firmy z urządzeniami które ogarnie 90% instalatorów w Polsce. Przez co później nie ma problemu z naprawami bo psuć to psuje się zawsze, zazwyczaj nie centrale ale czujniki.
  4. dariusz_p

    Dolne źródlo

    Chcę kopać głębiej bo ziemię mam paskudną do rozszączania, pomieszanie iłów z gliną (czekam na potwierdzenie geologa jeszcze jak głęboko ta warstwa sięga), do PC ziemia podobno idealna. Dlatego chcę te 50-70cm głębiej żeby żonie te kilkanaście cm ziemi zostało na przysłowiowe kwiatki a w postały wykop żwir wsypać.
  5. Witam Zastanawiam się czy taka konfiguracja, jak poniżej opisana, dolnego źródła do pompy ciepła jest dopuszczalna, w jakiś negatywny sposób wpłynie na jego pracę a może wręcz w sposób pozytywny. Dokładnie chodzi o to iż chciałbym ograniczyć roboty ziemne i upiec dwie pieczenie na jednym rożnie. Myślę nad tym aby budując wymiennik poziomy na działce zakopać go odrobinę niżej a przestrzeń która w ten sposób by powstała wykorzystać na żwirowy drenaż do rozsączania wody deszczowej z dachu. Taka konfiguracja jest dopuszczalna? Wpłynie w jakiś negatywny sposób na pracę pompy? Pozdrawiam. Dariusz
×
×
  • Dodaj nową pozycję...