Miesięcznik Murator ONLINE

Jump to content

Dzeus86

Members
  • Posts

    329
  • Joined

  • Days Won

    1

Dzeus86 last won the day on September 19 2022

Dzeus86 had the most liked content!

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Personal information

  • City
    Komorów
  • Kod pocztowy
    05-806
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Dzeus86's Achievements

STAŁY BYWALEC (min. 300)

STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)

45

Reputation

  1. Ja mam spieki na elewacji o wymiarach 280 x 120 cm klejone na styropian. Waga spieku to ok 17 kg/m2 ( grubość 6mm). jest na to specjalny system - raz ze klei sie odpowiednio styropian dwa ze odpowiednio kolkuje i uzywa specjalnej, dedykowanej "siatki" x2 o gramaturze 350g ( bardziej jak siec rybacka). Oczywiscie klej do spiekow zelowy. U mnie wisza takie kolosy na wysokosci pierwszego pietra juz 2gi rok i jeszcze nie odpadly
  2. taki nawis nie potrzebuje ani slupa ani podciagow. To jest nic, a nie nawis. Mam znacznie wiekszy i kwestia odpwowiedniego zbrojenia stropu zelbetowego i przeliczen. Z cala reszta - schody, material, okno narozne sie zgadzam. Napietrze zamiast sauny zrobilbym garderobe..
  3. nie bedzie ladnie ale mozna przemyslec uklad z podniesnieniem lozka. schemat wygladalby tego rozwiazania tak ( drabinka jezdzaca na boki na kolkach, blokowana): [ATTACH=CONFIG]468160[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]468161[/ATTACH] scianka z lamelami odgradzajaca czesc roboczo"sypialniana": [ATTACH=CONFIG]468162[/ATTACH] zyskujemy bardz duzo miejsca na ogromny regal i normalnie mamy podejscie do TV: [ATTACH=CONFIG]468163[/ATTACH]
  4. to jest ok o ile komus nie przeszkadza ogladanie tv pod katem 90 stopni... z tego co widze autor mowil o konsoli - ten uklad to wyklucza
  5. sugeruje pomyslec o lozku skladanym: [ATTACH=CONFIG]468138[/ATTACH] może, nie w kawalerce, ale w gabinecie mam ( np. gdyby goscie chcieli przenocowac) pelnoprawna 160tke (materac w srodku). Rozklada sie jednym ruchem, w srodku 22 cm materac, swiatelka gniazdka, poleczki i serio zajmuje bardzo mało miejsca. Są gotowe modele, ja akurat zamawiałem u stolarza. Zastosowanie takiego mebla moze otworzyc "nowe możliwości aranżacyjne. Ja osobiście wywalilbym kawalek scianki miedzy kuchnia i dzieki temu zyskal ogrom miejsca blatu roboczego razem z szafkami pod kuchnia. szafkami wiszacymi mozna wtedy pojechac az po sama scianke z oknem. Jadlo tez by sie lepiej na pelnoprawnym stole, a i 3cia osoba na sile w przejsciu tez by sie zmiescila: [ATTACH=CONFIG]468139[/ATTACH]
  6. Co człowiek to opinia. Ytong sam w sobie jest ok. Choć ja bym szedł w 500-600setke z uwagi na kwestie akumulacyjnosci. oczywiscie zmierzajac w ta strone tracisz to, na czym ci najbardziej zalezy, czyli szybkosc, bo material ciezszy. zapewne panele swe sa drogie/drozsze niz standardowy bloczek. Co do minusow, to uwazam, ze nic nie tracisz do ceramiki, gdyz ta na tle silki czy ytonga wypada wg mnie najgorzej. Dyskusji "czemu?" było od groma i nie ma co wywoływać kolejnej burzy.
  7. przy takim domu - brak rekuperacji i zapewne spore nieszczelnosci to ja bym szedl w gaz. Pompa ciepla moze wyjsc u ciebie drogo w eksploatacji. BTW fotowoltaike dofinansow z mojego pradu ( pewnie niedlugo bedzie nowa edycja).
  8. Ja mam Adamsa wszystko w alu, z czego 5 hsow - wszystkie blizniacze, 4rometrowe aliplasta ultraglide i jestem mega zadowolony. Okna sa szczelne, ciche, dobrze zrobione. Co do oceny okien, to pamietajmy, ze ludzie czesto narzekac moga na okna, zapominajac ze przyczyna moze byc montaz, a nie samo okno. Do czego moge sie przyczepic juz na sile to jednak wysokosc profilu przy wybranej przeze mnie opcji vs rozpatrywany na tamte czasy Aluprof z podobnej półki. jednak roznica w cenie nie usprawiedliwiala mniejszej bodajrze ok 1 cm ramki. Za Adamsem poza jakością przemawiac moze takze certyfikacja pod katem okien pasywnych.
  9. ja mam w calym domu ogrzewanie podlogowe bez grzejnikow i parkiety ( poza lazienkami, kuchnia i jadalnia) w czym problem?
  10. pamietaj, ze roznica bodajze do 2% jest akceptowalna. wiec jak nawozic to tylko 4%
  11. Brawo, samo zdrowie. A jezeli ktos podniesie temat starosci, to powiem, ze na starosc ruch jest jeszcze bardziej wskazany, by pozostać sprawnym i kazdy urzad i przychodnia/szpital schodow ma pelno. Na starosc zreszta nikomu dom niepotrzebny, wiec lepiej zostawic go dzieciom/sprzedac i przeprowadzic sie do mieszkania ( tylko takiego co nie ma w nim nawet jednego schodka).
  12. Pełne piętro ze stropem monolitycznym, rekuperacja, dobre ocieplenie i nie widze różnicy w temperaturze na parterze czy na piętrze. A mam ogromne okna ale i fakt zaluzje fasadowe wiec dowolnosc wyboru w kazdym pomieszczeniu. Jeżeli patrzeć tylko na funkcjonalność, to dom parterowy będzie lepszy. Ludzie budując jednak biorą pod uwagę wiele parametrów tj. cenę. funkcjonalność, oplacalność, wygodę, wygląd, czas. Czasem, ktoś jest skłonny przesunąć np. suwak jednego parametru w stronę negatywną ( np. cena) na rzecz podniesienia innego ( np. wygląd). Dla jednego będzie to szaleństwo, a inny będzie dziwił się, że ktoś mógł kierować się wyłącznie ceną. W kązdym z tych parametrów są różne ludzkie możliwości jak i różne gusta.
  13. I powiedz czy wygodnie parkuje Ci się pod marketem? No niezbyt. A wez pod uwage, ze jednak te 2,5 m pod marketem to realnie okolo 2,7-2,8m. Gdyz z kazdego miejsca po obu stronach masz minimum po 10-15 cm luzu. Szerokosc auta z rozlozonymi lusterkami dla segmentu D czyli żadna terenowka to 208 cm. Terenowka to 215 cm. Powiedz mi teraz czy majac swiatlo 2,5 metra i po bokach 21-17,5cm luzu bedzie ci sie wygodnie parkowalo? Jasne zmieszcze sie jak bede mial po 2 cm luzu z kazdej strony tylko dom budujemy chyba dla wygody, a nie po to by wyklinac jej brak przez nastepne kilkadziesiat lat.
  14. zapewne na tym, ze okna i drzwi wejsciowe byly nieszczelne lub mialy wywietrzniki, wiec pizgało, że nie ma przebacz. Fizyki nie oszukasz i stezenie co2 ma wplyw ogromny na zdrowie. Sa tez tacy, ktorzy twierdza ze do oddychania niezbedny jest tlen i brak wentylacji to grzyb, wilgoc i plesn, ale kto by im tam wierzyl
  15. Nie musi byc drozszy, nie musi byc tez tanszy. problem w tym ze ten gotowy wybierasz pod swoj gust i oczekiwania, ktore masz zwizualizowane i ktore "cię kupiły" Tutaj jedyne co to na spokojnie sobie wszystko zwizualizowac tj odleglosci/przestrzenie tak by potem wiedziec co ewentualnie dopasowac. Mozna znalezc super projekt tanio i tanio go zaadaptowac (poszerzyc jakies pomieszczenie, poprzestawiac sciany, zmienic material nosny, przeliczyc konstrukcyjnie). Szczegolnie to polecam przy bardziej wymagajacych projektach - mozna duzo zaoszczedzic. Znam osobiscie 2 pary, ktore zaakceptowaly projekt indywidualny, ale nie byly z niego juz na etapie akceptacji zadowolone, gdyz zbyt wiele razy sam projekt byl poprawiany i niestety wizualnie to nie było to i sprawa sie mocno przeciagala. Finalnie zaplacono znacznie wieciej przez mnogosc kolejnych wersji nie spelniajacych oczekiwan inwestorow. Wiec jak napisales - moze byc roznie. Osobiscie uwazam, ze projekty indywidualne moga konkurowac cenowo o ile mowimy o najprostszych, klasycznych domkach. Jezeli juz wchodzimy w lepszy odbior wizualny i zalezy nam na designie to robiac projekt indywidualny cena puchnie niebotycznie.
×
×
  • Create New...