Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Marek-K.

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    29
  • Rejestracja

O Marek-K.

  • Urodziny 15.08.1990

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wejherowo
  • Kod pocztowy
    84-200
  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Marek-K.'s Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. OK dzięki za sugestie. Swoją drogą ciekawe czy taka czujka zareagowała by już przy otwieraniu bramy a następnie wjeżdżaniu skoro tak naprawdę reaguje ona na podczerwień a nie ruch (PIR).
  2. Jestem na kupnie bramy Wiśniowski. Czy orientujecie się może która automatyka (płyta sterująca) posiada przekaźnik który puszczał by napięcie przy otwieraniu bramy? Chcę zrobić tak żeby w garażu włączały się lampy gdy jest otwierana brama i jest noc. Pozdrawiam, Marek
  3. Witam Forumowiczów! Ponieważ w starym garażu mam masakrycznie krzywe ściany (tynk) pomyślałem żeby na ściany dać płyty OSB. Oczywiście wcześniej je dobrze zagruntować przeciwwilgociowo. Tylko zostanawiam się teraz o jakiej grubości dać płyty OSB żeby nie były za cienkie żeby się nie wyginały, a z drugiej strony żeby nie były za grube żeby zbędnie nie przepłacać. Oraz jaki profile do tego dobrać? Za wszelkie sugestie z góry dziękuję!
  4. Witam forumowiczów. Mam dla Was pewno banalne pytanie, ale wole to już zrobić dobrze i upewnić przed robotą żeby nie pękało. Chće zamurować stary otwór po drzwiach i chcę zastosowć łącznik do muru P30. Łączniki przymocuję do ściany, wygnę w połowie i dam pomiędzy pustaki w zaprawę. Ma teraz takiep pytanie, co ile pustaków najlepiej dawać łącznik, tak jak na rysunku co dwa? Dawać je na zakladkę tak jak na rysunku, czy po dwa równo w poziomie?
  5. Zamurowuję drzwi. Mam starą ściankę z czerwonego pustaka, lecz pozostały mi bloczki z Solbetu 6cmx24xmx59cm więc pomyślałem żeby je wykorzystać. I teraz najważniejsze pytanie. Jak połączyć te ścianki żeby za jakiś czas nie powstały pęknięcia? Czy konieczne będzie robienie strzępi? Czy wystarczą łączniki w co trzeciej warstwie? A może pręty zamurować? Bo wiem że różnie robią. Chyba że jest na to jakiś inny lepszy patent?
  6. Chcę zabudować drzwi pomiędzy garażem a kotłownią.Ściany są tynkowane. W miejsce drzwi chcę wstawić stelaż i zielone płyty K-G. Tylko teraz zastanwiam się jakim sposobem połączyć (do lica) płytę K-G s tynkowaną scianą żeby nie było pęknięć. Na koncu na te sciany pójdzie gładź. Czytam na forach i sposobów jest canajmniej kilka. Ale sprawdził ktoś z Was jakiś sposób, aby pęknięć faktycznie nie było? Najlepsza jest gładź z włóknem szklanym, czy może siatka, akryl, flizelina czy jeszcze coś innego? Zastanawiałem się jeszcze nad takim sposobem, aby trochę wykuć tynk (np. po 10 cm dookoła dzwi na głębokość płyty K-G i dać płytę większą po 10 cm w każdą stronę niż otwór drzwi? Może wtedy będzie lepiej?
  7. Witam! Proszę Szanownych FGrumowiczów o poradę. Zakupiłem starszy garaż, dwie ściany zatynowałem i dałem gładź. Ale myślałem żeby jedną scianę (szer. 4,5m x wys. 2,6m) obłożyć płytą OSB. Ponieważ porobię sobie na niej półki na narzędzia a poza tym mam już stolik z OSB który będzie się ładnie z tym komponował. Planuję dookoła ściany dać profil 30mm, oraz takie same profile (po dwie sztuki) co 125cm w pionie do przykręcania wewnętrznych krawędzi płyt OSB (po dwie bo prawa i lewa płyta) Żeby ładnie to do siebie przylegało, myślałem o pióro-wpuście: PŁYTA OSB-3 FREZ PIÓRO-WPUST 15 mm 2500x1250. I teraz mam 4 pytanka. Czy: - profil 30mm nie jest za lichy do takich płyt? Nie lepszy 60mm? - czy konieczne jest dawać wełnę pomiędzy ścianę a płytę? Ściana z pustakiem ma grubość 35cm więc chyba nie? - Nie licząc sufitu i podłogi, należy dać jeszcze jakieś profile w poziomie? Lub tylko poziome zamiast pionowych skoro są piórowpusty ? - Grubość płyty 15mm nie jest za gruba/ cienka ?
  8. Witam! Chciałbym w garażu na popękane ściany dać płyty OSB. Podobają mi się płyty OSB bo fajnie to wygląda i można też fajne uchwyty na rożne narzędzie porobić. Tylko teraz mam takie pytanie, czy takie płyty stawia się jak ściany z płyty KG tzn. profile i do nich płyty czy lepiej je przykleić na jakimś mocnym kleju do otynkowanej ściany? I druga sprawa czym najlepiej takie płyty zabezpieczyć, aby było odporne na warunki jakie panują na ogół w garażu, czyli może lekka wilgoć w zimie. Chodzi mi o to żeby jak najdłużej wyglądały jak nowe. Grunt do płyt OSB, lakier do drewna, żywica epoksydowa?
  9. OK, już kupiłem kolanka 45st. i mam 2x45st zamiast 90st. wydaje mi się że tak będzie lepiej (bardziej łagodnie). A mam jeszcze jedno pytanie czy rury w ziemi można łączyć w pionie czyli: trójnik i jedna rura wchodzi niżej i druga też tak wychodzi, ale trzecia wchodzi nie bokiem tylko bokiem ale kolankiem od góry?
  10. Witam Szanownych Forumowiczów. Mam takie pewno banalne pytanie dla Was. Robie odprowadzenie wody z rynien do studzienki.Wzdłuż 3 ścian muszę położyć rury 110mm i razem puścić do studzienki.I mam takie pytanie do osób dla których temat nie jest obcy. Czy spokojnie można rury połączyć złączkami pod kątem prostym tak jak na rzucie nr 1, czy lepiej będzie dla lepszego odpływu wody połączyć rury pod ukosem tak jak na rzucie nr 2? Oczywiście spad przy każdej rurze min. 2-3% będzie.
  11. Witam. Ponieważ jeszcze nie do końca się wprowadziłem nie posiadam jeszcze ani wykładzin, ani paneli. Wzdłuż ściany jest oczywiście dylatacja i gąbka. Niestety pod tą gąbką znalazły sobie lokum jakieś owady. Oczywiście stosuje jakieś pułapki i zapachy. Jednak najważniejsze to zatkanie szczelin i tu jest problem. Czym najlepiej taką szczelinę dylatacyjną pomiędzy ścianą, a podłogą "zakleić"? Silikon, akryl, jakiś klej? Pewno po jakimś czasie co by nie było to popęka, ale może nieproszeni goście się do tego czasu wyniosą.
  12. Sorry, ale co czyszczak? Rewizja czy jak kto woli czyszczak jest zakupiony tylko ten co montuje się nad ziemią ten , a nie w ziemi. Może wystarczy że ta rura (króciec) z jednej strony wchodzi w rurę w ziemi, a z drugiej do rynny z czyszczakiem i jest już dobrze unieruchomiona? Ale widziałem u znajomego jak rura nieładnie pod ukosem wychodzi z ziemi.
  13. Witam! Chciałem się Was dopytać w temacie połączenia rynien z rurami odpływowymi w ziemi. Czy króciec łączący rewizję (umieszczony 40cm nad ziemią) z rurami w ziemi warto jakoś dodatkowo unieruchomić? Np. dać w ziemi obejmy do tej rury i przytwierdzić do fundamentu? Bo nie wiem czy po zimie nie będzie powykrzywiana jak ziemia zamarznie?
  14. Tak dokładnie jest... Czyli trzeba się pewno będzie z tym pogodzić:/ Ok, dzięki za pomoc!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...