Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pugilares

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

O Pugilares

  • Urodziny 01.01.1970

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warlity Małe
  • Kod pocztowy
    00-950
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Pugilares's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Oczywiście. że jest sens pakować kasę w szyby i teraz każde kolejne okno. które będę wymieniał będzie miało grube szyby "akustyczne", gdyż przekonałem się "nausznie" jaka jest różnica między standardowymi szybami, a specjalnymi pakietami. Najepiej wydane pieniądze w życiu.
  2. Zatykanie przewietrzników pianą robiłem dawno - na długo przed wymianą okien. Nie pamiętam dokładnie jakiej firmy i jaka konkretna to była piana. Kupiłem w najbliższym markecie budowlanym pianę, któró mi doradził sprzedawca, że to jest piana o podwyższonej izolacyjności akustycznej. Była sporo droższa od "zwykłej piany", ale nie miałem możliwości porównać, czy faktycznie byłaby jakakolwiek różnica w przepuszczalnosci fal akustycznych przez zatykany wywietrznik.
  3. Trochę to wszystko trwało i nie odbyło się bez pewnych przygód, ale od lipca 2021 roku mam w końcu te okna dzwiękoizolacyjne i JEST RóZNICA i to DUżA. W salonie można normalnie oglądać telewizję bez podgłaśniania, a nawet można siedzieć przy zgaszonym telewizorze/radiu i hałas od ulicy nie jest już na poziomie nieznośnym (oczywiście przy szczelnie zamkniętyh oknach) Stanęło na oknach z pakietami szybowymi Rw 51 (-2, -4) w profilach modrzewiowych 92 mm ze wzmocnionymi okuciami. Kosztowało mnie to sporo i nie mogę niestety polecić firmy. która mi to wykonała. gdyż o ile same okna są super. montaż też w porządku, to poziom tzw. "obsługi klienta" w stylu PRLowskiego sklepu z mięsem.
  4. Czas sobie płynie, cały czas szukam firmy, która zamontuje mi okna. Z człowiekiem powyżej skontaktowałem się, pogadaliśmy dość długo, powiedział, że przyjedzie do mnie wymienić na początek uszczelki i wyregulować okna. No i nie przyjechał. Teraz jestem na etapie okien aluminiowych. Zobaczymy, może tym razem się uda.
  5. Czy ktoś zna jakąś firmę działającą na terenie Warszawy, która za pieniądze wstawi pakiety z tego konfiguratora do drewnianych okien?
  6. Mam wentylację mechaniczną. Nawiewniki dawno zatkałem na głucho pianą o podwyższonej izolacyjności akustycznej. Chcę zmienić okna na okna z szybą 15,5 (VSG 68.4) Acoustic/15/16,8T (VSG 88.2T) Acoustic Argon 51 Na te dwa okna jednoskrzydłowe mam budżet 10 tys. zł. Szukam firmy, która potrafi to zrobić, ale nie spartolić.
  7. Dzięki za odzew, Szyby zamontowane wtedy przy Poniatowskiego mają Rw = -51 dB. A jaki mają Ctr? Jakie tłumienie dla poszczególnych częstotliwości? Jaką mają konkretnie budowę - ile komór, jaka grubość poszczególnych szyb, ile warstw folii? Te szyby, które sobie wybrałem, wybrałem dlatego, że mają bardzo dobry nie tylko Rw, ale też Ctr i parametr tłumienia niskich częstotliwości. A jakich profilach zostały umieszczone szyby Rw = - 51 dB przy Poniatowskiego? Jak zamontowano te okna i czy przypadkiem hałasy nie przechodzą teraz przez mury, podczas, gdy te okna, jako okna jednak tłumią? Czy to jest jedyny przykład montażu okien o podwyższonej izolacyjności dźwiękowej?
  8. Mam okna na ulicę dwujezdniową, po 3 pasy w każdym kierunku, pośrodku tory tramwajowe. Niedaleko jest skrzyżowanie ze światłami, a na wprost moich okien jest ten odcinek, na którym pojazdy ruszające spod świateł rozpędzają się mając przed sobą dłuższy - jak na centrum miasta - odcinek prostej. Czyli od kwietnia do października co 90 sek (cykl zmiany świateł) w odległości 50 m w linii prostej od mojego salonu pasjonaci motoryzacji dają pokaz możliwości swoich motorów ze specjalnie zmodyfikowanymi wydechami "racing exhaust", "Yoshimura", "Akrapovic", "Cobra" itd. Cały rok ryczą, wyją, pierdzą i strzelają z rur wydechowych samochody typu "sportowego", które w zastraszającym tempie robią się coraz popularniejsze. Tramwaje i autobusy to przy tym łagodny szum, dający ukojenie. Normalne samochody osobowe, robią szumiące tło, do którego dawno się przyzwyczailiśmy, Chciałbym zmienić mieszkanie, ale mnie chwilowo jeszcze nie stać. Wpadłem więc na pomysł wymiany szyb lub całych okien. Wstępnie wybrałem sobie szyby z Rw=51, Ctr -4, tj. 15,5 (VSG 68.4) Acoustic/15/16,8T (VSG 88.2T) Acoustic Argon 51 Na początek do wymiany są dwa okna (lub same szyby) jednoskrzydłowe. Znalazłem jedną firmę, która przedstawiła mi ofertę na okna z tymi szybami. Okna miałyby profil aluminiowy Yawal TM 77HI. Cena takich dwóch okien z wymianą jest kosmiczna, ale jeżeli efekt byłby dobry, to jestem skłonny zapłacić. Pytanie nr 1, czy ktoś ma doświadczenie z profilami aluminiowymi w zastosowaniu do okien dźwiękoizolacyjnych - ? Do tej pory sądziłem, że najlepsze byłyby profile drewniane. Żadna firma nie chce mi przedstawić na okna drewniane z tymi szybami. Ani nawet na plastikowe. Pytanie nr 2 - jak należałoby zamontować takie okna. Trafiłem na sprzeczne opinie - na taśmy rozprężne, że nie da się na taśmy przy wymianie, głębokie wpasowanie w ścianę - nie da się głęboko wpasować w ścianę przy wymianie, tylko piana, ale specjalna piana o podwyższonej izolacyjności akustycznej, ew. rodzaj piany bez znaczenia. Zależy mi szczególnie na opinii kogoś, kto przechodził przez podobny temat.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...