Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

agamg

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

O agamg

  • Urodziny 12.03.1988

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

agamg's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Jak sprawdza Ci się zadaszenie z poliwęglanu po dwóch sezonach? Masz może zdjęcia tarasu w słońcu, na którym byłoby widać, jak jest zacieniony poliwęglanem? Czy zadaszenie bardzo się ubrudziło przez ten czas?
  2. Czy ktoś z Was zdecydował się w końcu na brodzik Roca Terran? Zastanawiam się, jak sprawdza się po kilku latach.
  3. agamg

    Zx100

    PaRa Widziałam, że dach płaski robiła u Ciebie firma Barel Management. Czy po paru latach od wykonania dachu nadal wszystko jest w porządku? Firma ma sporo dobrych opinii na forum, ale chciałabym potwierdzić, że czas też pozytywnie je weryfikuje.
  4. Cześć. Widziałam w Twoim dzienniku, że polecałeś firmę Barel Management do wykonania płaskiego dachu. Czy po paru latach nadal jesteś zadowolony z wykonanych przez nic prac? Nic się nie dzieje z dachem?
  5. Dzięki za pomoc. Wysłałam zapytanie do CAL. @cezary.pl Jakiego konkretnie producenta masz na myśli? Możesz podać stronę internetową?
  6. Orientujecie się może, jaki producent może wykonać tego typu drzwi, jak na rysunku? Chodzi o to, żeby skrzydło było wysokości 220 cm, nad nim znajdował się panel wyglądający jak skrzydło, a wzdłuż całości biegło doświetle wysokości ok. 270 cm. We wszelkich katalogach i konfiguratorach doświeta są tylko do wysokości skrzydła, nigdzie nie znalazłam takiego układu.
  7. Cześć, Mysław. Widziałam, że w wątku WARSZAWA i okolice - biała lista pytałeś kilka lat temu o namiary na ekipę od silikatów. Czy trafiłeś w końcu na kogoś sprawdzonego i też możesz go polecić? Jestem właśnie na etapie szukania wykonawców - dom też będzie z Silki.
  8. Cześć, MMateusz. Będę budować pod Warszawą dom 210m2 z płaskim dachem, więc poniekąd podobnie. U nas będzie cegła silikatowa, początkowo również chcieliśmy ocieplać samą wełną, bo też architekt opowiadał nam o paroprzepuszczalności, mikroklimacie itp. (a ogólnie marzy nam się zdrowy dom), ale ceny szybko zweryfikowały te plany i będzie jednak styropian. Mieliśmy też zaprojektowaną elewację częściowo drewnianą (modrzew syberyjski), która miała być zamontowana na drewnianym stelażu i też ocieplona wełną. Tutaj również ze względu na koszty zdecydujemy się na imitację drewna i styropian. Tak duże okna również wyjdą bardzo drogie, bo będą musiały być aluminiowe. U nas aż tak wielkich przeszkleń nie ma, a i tak ceny stolarki bolą. Prawdopodobnie będziemy musieli zrobić PCV na 3 elewacjach, gdzie okna nie są bardzo wysokie, a aluminiowe tylko na elewacji ogrodowej, gdzie mamy okna po 2,7m wysokości. Dla przykładu dostaliśmy dziś wycenę stolarki: 9 okien z PCV (w tym 6 dość sporych, bo o wymiarach prawie 2x2m) kosztuje 17 tysięcy, 3 okna aluminiowe (różna szerokość, wysokość 2,7m) wraz z drzwiami HST o wymiarach 3,5x2,7m kosztują 37,5 tysiąca, z czego samo HST 17 tysięcy. Ogólnie radzę bardzo uważać ze wszelkimi szacunkami. Nam architekt rzucił koszt budowy, który o mniej więcej 40% różni się od wycen, które teraz otrzymujemy. W czasie projektowania wydaje się też, że to trochę więcej kosztuje, ale warto, to też ciut więcej, ale będzie lepiej, a potem, jak się doda te kilka "trochę", to wychodzi "DUŻO". A przy okazji - czy masz namiary na jakichś polecanych wykonawców z okolic Warszawy? Będziesz budował systemem zleconym czy z generalnym wykonawcą?
  9. Czy ktoś z Was ma na elewacji imitację drewna STO? Wykonawca zaproponował ją jako zamiennik dla naturalnego drewna. Chciałabym się dowiedzieć, jak się sprawdza po paru latach i ogólnie jak się prezentuje. Dostałam parę przykładów od producenta (załączam poglądowo) i na tych zdjęciach wygląda fajnie, ale naczytałam się tutaj wątków o panelach np. Rodeo i nie chciałabym ryzykować, że elewacja będzie ładna tylko pierwszy sezon.
  10. Możesz podać namiary na wykonawcę, który będzie u Ciebie wykonywał płaski dach?
  11. Cześć. Ja też planuję budowę domu z płaskim dachem. Póki co jestem na etapie zbierania wycen, przy czym każdy z wykonawców proponuje inne materiały: 1. Papa Icopal 2. Papa Soprema 3. Membrana ExtruBit M 2,0 O membranie ExtruBit nie udało mi się znaleźć żadnych informacji (z wyjątkiem tego, co mają na stronie) - nie jest to membrana EPDM, tylko ECB, a z tego, co czytam, to głównie EPDM uznaje się za warte uwagi? O papie Icopal słyszałam tylko od architekta, że jest wysokiej jakości, czyli też niewiele, o Sopremie też zero informacji. Czy macie jakieś doświadczenia z którymś z tych materiałów? Który lepiej wybrać? Oczywiście dach to element domu, na którym wolałabym nie oszczędzać, ale niestety realia są takie, że cena też ma znaczenie... Najtaniej wychodzi membrana.
  12. Witam wszystkich. Jestem na etapie projektowania domu (projekt indywidualny): - dom parterowy, energooszczędny 210m2 - płaski dach - ogrzewanie podłogowe - wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła - garaż dwustanowiskowy w bryle budynku - strop na wysokości ok. 310 cm, sufit podwieszany na wys. 290 cm - duże okna - jestem ciepłolubna i komfortowa temperatura w domu to dla mnie 23 stopnie Ogólnie będzie co grzać. Stoimy w tym momencie przed wyborem sposobu ogrzewania, który zawęziliśmy do gruntowej pompy ciepła (architekt odradził nam powietrzną dla naszego domu i mu ufamy) lub gazu ziemnego. Gaz jest w drodze, ale 140m od naszej działki, czyli będzie potrzebna rozbudowa sieci, na którą gazownia przewiduje 18 miesięcy. Czy budował może ktoś z Was dom o takiej powierzchni/kubaturze i stał przed podobnym dylematem? Co byście w takim wypadku wybrali? Przejrzałam wątki dotyczące gazu/PC, ale dotyczyły raczej mniejszych domów lub gazu znajdującego się tuż przy działce.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...