Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

karambek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez karambek

  1. Do ocieplony jest w 2/3 łącznie z dachem. Okna wymienione na plastikowe. Co zauważyłem i mnie niepokoi to to, że w domu jest ciepło i temperatura rośnie, a w piecu się wychładza i nie trzyma tej temperatury. Dziwne zjawisko.
  2. Panowie, Testuje już 5 rodzaj ekogroszku i dalej jak spalanie oscyluje na poziomie ponad 50 kg na dobę tak dalej oscyluje. Chciałem dodać, że był u mnie serwis z własnym ekogroszkiem bo stwierdzono, że mój opał jest do niczego. Co się okazało po wklepaniu swoich ustawień serwisant stwierdził, że teraz będzie ok. I co? Dalej jak spalanie jest wysokie tak jest. Wysłał mi większe palenisko oraz termostat pokojowy póki co testuje palenisko choć już widzę, że tak i tak na nic się zda i nie przyniesie niższego spalania. Klapka na wentylatorze przymknięta tak jak piszesz, czopuch zamknięty całkowicie, temperatura zadana to 50 st. Następnie na podtrzymaniu co 4 min przedmuch, krotność podawania 2, oraz obroty dmuchamy 35 %. Proszę pomóżcie mi z tym piecem bo mnie naprawdę już szlag trafia.
  3. Jarecki. Mój piec to 25kw 4 klasy. Nie zdecydowałem się na zakup piątek bo to był nieco wyższy koszt. Dziś po raz kolejny ustawiam piec na 10s:30s. Zobaczymy jaki będzie efekt. A hydraulik i sprzedawca zapewniła, że więcej jak 25kg na dobę ten pod nie będzie palił. Czuje się oszukany. Gdybym wiedział że spalanie będzie takie duże zastanowilabym się nad piecem gazowym :/
  4. Dom ponad 200 m, piętrowy. Dach cały ocieplony i 1/3 ścian. Nie wiem gdzie może być problem. Zastosowałem ustawienia 1:3 i tak na nic się zdało. Duże spalanie jak było tak jest. Nie chce nawet myśleć o tym, że piec może być ponad wymiar albo za mały. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?
  5. Jestem w trakcie oczekiwania na serwis czyli tych, którzy ten piec wyprodukowali. Podobno będę sprawdzali czy wszystko jest w porządku. Mam duże obawy, że stwierdzą, że piec jest zbyt mały do mojego metrażu dlatego nie mogę go wyregulować, a co za tym idzie spalanie jest ogromne. Na ten moment nie udało mi się nic wskórać ponieważ testuje już 3 rodzaj opału (ekogroszku). Ustawienia pieca 10 sek/40 sek przestój i dmuchawa na 25%/TZ 47 st. Może ma ktoś jakiś pomysł co może być nie tak?
  6. Po konsultacji z serwisem doradzono mi, że mam zwiększyć ilość ekogroszku w retorcie ponieważ spala się ona w niej i jest trochę za nisko. Poniżej zdjęcie w trakcie nadzoru: https://zapodaj.net/05e3e58c99737.jpg.html Oraz w trakcie rozpalania: https://zapodaj.net/2c793aa9db77b.jpg.html
  7. Przepraszam. Nie dodałem informacji o tym, że dom ma ponad 200 m kw.
  8. Witajcie Forumowicze. Z racji tego, że jestem tutaj nowy muszę się przywitać. Piszę do Was ponieważ mam problem z piecem. Może wszystko od początku. Od marca tego roku jestem szczęśliwym posiadaczem pieca 25 KW z podajnikiem na ekogroszek wyposażonym w sterownik firmy NEGROS. Od listopada rozpocząłem sezon grzewczy w moim domu oraz porządne użytkowanie kotła. No i tu pojawił się problem. Mija miesiąc, a ja nie mogę wyregulować właściwie swojego pieca tak aby dziennie nie zjadał 50 kg ekogroszku. W tej kondycji piec pochłonie tyle pieniędzy, że nawet nie chce o tym myśleć. Przeczytałem wszystkie fora odnośnie ustawień oraz obejrzałem wszystkie filmy na youtube i dalej nic jak bierze dwa worki tak bierze. Po konsultacji z serwisem tego urządzenia doradzono mi, że mam przestawić całość ustawień na: Tz 50 stopni, Czas podawania 15 sekund, Czas przestoju 60 sekundy, Moc dmuchawy 40%. Zauważyłem, że przy normalnym grzaniu piec potrzebował 25 minut aby dojść do zadanej temperatury, spadła ona o dwa stopnie (tak ustawiona histereza) w ciągu 8 minut. A i tak dalej pochłania dwa worki dziennie. Na tę chwilę mam poniższe ustawienia: Tz 48 Czas podawania 8 sekund, Czas przestoju 32 sekundy, Moc dmuchawy 20%. Nie wiem co mam dalej robić. Serwis twierdzi, że mam słaby ekogroszek mimo, że próbuje już dwóch rodzajów najwyższej kaloryczności w graniach 26-28KJ. Dom ocieplony piętrowy z ocielonym dachem i połową ścian (budownictwo z lat 80tych), grzejniki wymienione na nowe w zeszłym roku. Temperatura w domu w granicach 20-21 stopni z tym, że spalanie ogromne. Zawuażyłem, że szybko spada tempaeratura na piecu. Doradźcie proszę co w takiej sytuacji bo powoli moja cierpliwość się kończy. Miało być tanio i eko. Póki co jest drogo i wkurw.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...